INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


U stvari ovdje i ne može biti klasične zamjene dionica, jer Ina nema u trezoru svoje dionice tako da je ovo više mazanje očiju. Vlada će u zamjenu za Inine dionice dobiti dionice Mol-a, a meni kao dioničaru Ine je gotovo svjedno hoće li država svoj dio prodati za keš ili za dionice. Tom "zamjenom" mol dolazi u poziciju kada može postati većinski vlasnik kupovinom dionica na slobodnom tržištu, a šta to znači za nas dioničare sasvim je jasno [proud].

Slažem se u potpunosti da nema ništa od zamjene dionica. Ina nema u trezoru niti jednu jedinu dionicu, a to znam pouzdano jer radim u INI.


Bilo je i za očekivati da MOL polako skuplja, a vi gospodo prodajte po 2.400, a ja znam šta radim. Nestabilnost tržišta ide MOL-u na ruku. Dok s druge strane naša vlada če zamijeniti podcijenjene ININE dionice za prenapuhane MOL-ove, očekivano, pa nisu im čačine.

Tko ima današnju vrijednost MOL-ovih dionica?


Zadnju cjenu koju sam čuo za Molovu dionicu je bila 33000 forinti i to je bilo prije par mjeseci. IPO im je bio 1300 pa si sad misli koja je to zarada ali za desetak godina strpljenja. Ko ne zna drugačije onda mu se isplati i čekanje.

who dares, wins

Danas bi na INI moglo doć do obračuna sa crtom otpora na koti 2500 gdje je jučer bilo posloženo nekih cca 600 kom.

A zar ne bi sad po zakonu kad stekne25%+1 dionicu MOL morao dati ponudu o preuzimanju svega po fer cjeni pa ko da da ko ne da ne da?! Ili taj zakon po nekad vredi a po nekad i ne?

who dares, wins


U stvari ovdje i ne može biti klasične zamjene dionica, jer Ina nema u trezoru svoje dionice tako da je ovo više mazanje očiju. Vlada će u zamjenu za Inine dionice dobiti dionice Mol-a, a meni kao dioničaru Ine je gotovo svjedno hoće li država svoj dio prodati za keš ili za dionice. Tom "zamjenom" mol dolazi u poziciju kada može postati većinski vlasnik kupovinom dionica na slobodnom tržištu, a šta to znači za nas dioničare sasvim je jasno [proud].

Iz internih krugova dogovorena je cijena swapa po 3500 Kn po dionici INA za MOL dionice……
Tako dolaze informacije, da MOL će dati po svojim tržišnim cijenama a vlada će dati za 3500 Kn

Imam dionice INE………….

Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


U stvari ovdje i ne može biti klasične zamjene dionica, jer Ina nema u trezoru svoje dionice tako da je ovo više mazanje očiju. Vlada će u zamjenu za Inine dionice dobiti dionice Mol-a, a meni kao dioničaru Ine je gotovo svjedno hoće li država svoj dio prodati za keš ili za dionice. Tom "zamjenom" mol dolazi u poziciju kada može postati većinski vlasnik kupovinom dionica na slobodnom tržištu, a šta to znači za nas dioničare sasvim je jasno [proud].

ovo je prilično dobra stvar za dioničare INE, a i za Vladu. INA faktički ovime prelazi u privatno vlasništvo i jedino što postaje bitno je borba za profit i povećanje vrijednosti dionice. Vlada RH imati će većinskog dioničara koji će joj osigurati pristojnu dividendu i u INI i u MOLU-u. Nadam se da time politika izlazi konačno iz INE i da firma kreće tamo gdje joj je mjesto u smislu razvoja i profita. Ako još krene kakva kontra kupovina od strane OMV-a može biti veselo.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Ne mjenja Ina svoje dionice da ih mora imati u trezoru već Vlada…



U stvari ovdje i ne može biti klasične zamjene dionica, jer Ina nema u trezoru svoje dionice tako da je ovo više mazanje očiju. Vlada će u zamjenu za Inine dionice dobiti dionice Mol-a, a meni kao dioničaru Ine je gotovo svjedno hoće li država svoj dio prodati za keš ili za dionice. Tom "zamjenom" mol dolazi u poziciju kada može postati većinski vlasnik kupovinom dionica na slobodnom tržištu, a šta to znači za nas dioničare sasvim je jasno [proud].

Iz internih krugova dogovorena je cijena swapa po 3500 Kn po dionici INA za MOL dionice……
Tako dolaze informacije, da MOL će dati po svojim tržišnim cijenama a vlada će dati za 3500 Kn

Imam dionice INE………….

Pozdrav

[/quote]

Nadalje porastom cijene plina od 1.07.2008. za kućanstva od 10 posto INa će dobiti veću dobit oko 150 milijuna Kn, do kraja godine a povlaštenim potrošačima je HEP-u i PTKM na početku godine je već dignuta za 10 posto, dakle ukupno oko 300 milijuna dobiti na plinu više, a cijene goriva diže svaki tjedan a kada treba spustiti cijene to radi jako sporo…..

Ova godina biti će rekordna i to vlada zna i zato je dogovorila cijenu SWAP-a jer INA vrijedi te novce…….. a to će ostaviti prostora od 10 posto da MOL otkupi na tržištu i dođe do 51 posto i to će napraviti jer tu su RUSI dakle Lukoil. I kupiti će tih deset posto i po većoj cijeni samo da dođe do 51 posto.
Pozdrav

POnavljam IMAM dionice INE……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


POnavljam IMAM dionice INE……..

Primljeno na znanje [wink]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

Za dva tjedna ističe lock up za braniteljski fond ( točnije razdoblje isplate novca ) i tajming je završen za swap dionica INA-e i MOL-a. Cijena će porasti minimalno iznad 3000 kn, branitelji će biti zadovoljni a i dioničari također.

Pa to namjerno rade spuste je dole kada nestane prodaje onda dižu do 2700 tu dolaze drhtave rućice i opet dole lagano se skuplja. INA je INA ma koliko mi prićali(šutjeli) o tome!!! [lol] [lol] [lol]

Dobar, Loš, Zao


Za dva tjedna ističe lock up za braniteljski fond ( točnije razdoblje isplate novca ) i tajming je završen za swap dionica INA-e i MOL-a. Cijena će porasti minimalno iznad 3000 kn, branitelji će biti zadovoljni a i dioničari također.

-i misliš da to neće uticati na cijenu?
-naravno prema dolje

bit će bolje................

New Report

Close