INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/clanak/art-2008,5,29,,121276.jl

jedna zanimljiva vijest…

Sutra će sigurno INA dobro potegnuti jer je vijest dobra za dioničare, vjerojatno i za vladu a za građane baš i nije !

Ja bih iz cijele vijesti izdvojio ovaj dio[thumbsup] jer ako je ovo istina onda je preuzimanje INE u tijeku??????????????
Što će to značiti za cijelo tržište ne moram posebno napominjati………..

MOL će diktirati cijene benzina Piše: Viktor Vresnik
Foto: FaH
U tijeku su dogovori o razmjeni dionica između Vlade i MOL-a. Vlada bi tako prvi put razmjenom dionica ušla u vlasništvo strane tvrtke

ZAGREB – Vlada je sve bliža odluci da zamijeni 14 posto Ininih dionica iz svojeg portfelja s MOL-ovim dionicama. Na taj način udio države u Ini smanjit će se sa 44,84 posto na 30,84 posto, dok će MOL povećati svoj udio na 39 posto. Prema našem izvoru, MOL će nakon toga, s dionicama koje je dosad kupio od malih dioničara, imati pod kontrolom nešto više od 40 posto Ininih dionica.

S hrvatske je strane cijeli posao oko transakcije Ininim dionicama povjeren potpredsjedniku Vlade Damiru Polančecu, dok ga s pravne strane vodi odvjetnička kuća Marković-Plišo.

U Vladi danas nisu htjeli ni potvrditi ni demantirati vijest o navodno skorom završetku pregovora s MOL-om. Kako saznajemo, Hrvatska se našla pod pritiskom zbog činjenice da u listopadu ove godine istječe razdoblje tijekom kojega je MOL za bilo kakvu akciju s Ininim dionicama trebao tražiti odobrenje Vlade kao većinskog vlasnika.

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Bilo je i za očekivati da MOL polako skuplja, a vi gospodo prodajte po 2.400, a ja znam šta radim. Nestabilnost tržišta ide MOL-u na ruku. Dok s druge strane naša vlada če zamijeniti podcijenjene ININE dionice za prenapuhane MOL-ove, očekivano, pa nisu im čačine.

Tko ima današnju vrijednost MOL-ovih dionica?

nedavno sam gledao šterna i čovjek je lijepo rekao da je 99.g. Ina vrijedila milijardu dolara, MOL 2 milijarde a Petrol 220 mil dolara. Sad je Petrol 1,9 mrld eura, MOl 14 mrld eura a Ina svega 3mrld eura.

meni je to dovoljno za izvući zaključke

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


Bilo je i za očekivati da MOL polako skuplja, a vi gospodo prodajte po 2.400, a ja znam šta radim. Nestabilnost tržišta ide MOL-u na ruku. Dok s druge strane naša vlada če zamijeniti podcijenjene ININE dionice za prenapuhane MOL-ove, očekivano, pa nisu im čačine.

Tko ima današnju vrijednost MOL-ovih dionica?

MOL = 23395 HUF
1 HUF = 33.24 kn
MOL = 703.8 kn

http://www.portfolio.hu/en/cikkek.tdp?k=1&i=14919

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

ja sam se nado prodat inu ovaj mjesec za nekih 2700-2800 kn, ali nakon ovih vijesti ne prodajem ispod 3500 =)

..........................................................................................

Koliko me služi memorija u swapu dionica ( ukoliko do njega dođe), dionica INE vrednovana je oko 3100 kuna. Znači sve što MOL kupuje ovh dana ispod te razine….čista bagatela.

Prema našem izvoru, MOL će nakon toga, s dionicama koje je dosad kupio od malih dioničara, imati pod kontrolom nešto više od 40 posto Ininih dionica.

Nisam baš siguran da je ovo istina, barem kad bi skupljao to bi radio preko skrivenih računa i to sigurno ne bi znao novinar Jutarnjeg, jer znamo da Mol ima obavezu javne ponude za otkup preostalih dionica ukoliko kupi samo jednu. A budući da cijeli članak obiluje glupostima kao što je ona o političaru koji treba potpisati račun 950 milijuna dolara za obnovu rafinerija, a znamo da je kredit za tu svrhu podignut još lani i da su svi ugovori za modernizaciju potpisani, a tek ono Šternovo lupetanje, onda sumnjam da ovdje ima ikakve nove informacije osim brukanja novinara koji po zadatku, u ovim vremenima kada cijena nafte galopira, treba nešto napisati o Ini, Molu, cijeni nafte…

Nema krize za Ininu dionicu, potegnut će ona uskoro a tada će Mol na sva zvona oglasiti svoju ponudu za preuzimanje:

Kolega neko je dosta kupovao ovih dana a nemora značit MOL direktno, samo ja čekam danas da ili neko demantira Jutarnji ili da šuti…

Svako neka to sagleda kako mu paše

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

[cry]mol želi povećati vlasnički udio u ini
Zamjena dionica Ine za dionice MOL-a

Vlada je sve bliža odluci da zamijeni 14 posto Ininih dionica iz svojeg portfelja s MOL-ovim dionicama, čime bi se udio države u Ini smanjio sa 44,84 posto na 30,84 posto, dok bi MOL povećao svoj udio na 39 posto, piše današnji Jutarnji list. [cry] Nevidim baš ništa dobro što će država zamjeniti svoje dionice INE sa Molom kako će se to dobro odraziti na male dioničare po meni nikako. [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

kolega mrgude [thumbsup]

U stvari ovdje i ne može biti klasične zamjene dionica, jer Ina nema u trezoru svoje dionice tako da je ovo više mazanje očiju. Vlada će u zamjenu za Inine dionice dobiti dionice Mol-a, a meni kao dioničaru Ine je gotovo svjedno hoće li država svoj dio prodati za keš ili za dionice. Tom "zamjenom" mol dolazi u poziciju kada može postati većinski vlasnik kupovinom dionica na slobodnom tržištu, a šta to znači za nas dioničare sasvim je jasno [proud].

New Report

Close