INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Pa da vidimo stanje za dan, utotak, 20.05.2008. Na taj dan protrgovano je na ZSE skromnih 2185 dionica, a cijena se kretala između 2501 i 2585 kn. No unatoč malom prometu neki su vrijedno radili. I dok je dio ekipe iskazivao svoje literarne sklonisti na zadanu temu, drugi dio se dao u shopping.

ne bi li stanje SDA od 20.5 trebalo prikazivati trgovinski dan od 15.5 u stvari?
[/quote]

To je stanje na dan 20.5.2008. a, objavljeno je jučer.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


kako ekipa iz AZ-a nastavlja kupovati a dio iz Fonda branitelja će se smanjivati, ubrzo je za očekivati da će AZ biti terći na listi najvećih posjednika dionice.
znamo da mirovinci dugoročno ulažu u dionice koje imaju solidan i siguran rast na duge staze, a to radi i ERSTE samo u manjem obimu a za očekivati je da će i oni krenuti još više u kupnju!

ERSTE Plavi ti ima masu GDR-ova u Londonu. Na njihovoj stranici je izvještaj iz koga to možeš iščitati. Najmanje INA-e ima Raiffaisen, oko 3000 GDR-ova i oko 3000 na ZSE. Sve se to odnosi na na 31.12.2007. Interesantno je da AZ fond ulaže i u MOL.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



kako ekipa iz AZ-a nastavlja kupovati a dio iz Fonda branitelja će se smanjivati, ubrzo je za očekivati da će AZ biti terći na listi najvećih posjednika dionice.
znamo da mirovinci dugoročno ulažu u dionice koje imaju solidan i siguran rast na duge staze, a to radi i ERSTE samo u manjem obimu a za očekivati je da će i oni krenuti još više u kupnju!

ERSTE Plavi ti ima masu GDR-ova u Londonu. Na njihovoj stranici je izvještaj iz koga to možeš iščitati. Najmanje INA-e ima Raiffaisen, oko 3000 GDR-ova i oko 3000 na ZSE. Sve se to odnosi na na 31.12.2007. Interesantno je da AZ fond ulaže i u MOL.

Jedan uvaženi kolega na jednoj drugoj temi bi rekao da Erste ima ulogu da dionica ne padne skoro na nulu.Znači postoje fondovi koji imaju za cilj spašavanje "posrnulih firmi". Evo ja predlažem ovim putem da se istom dodjeli Nobelova nagrada za ekonomiju ! Č e s t i t a m za inovaciju !Treba hitno patentirati dok to netko drugi ne uradi.

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

ERSTE OMF mudro ulaze , dugorocno i stabilno, imaju najmlade clanove i treba proci jos kojih 30 godina dok krenu isplacivati u velikom obimu mirovine … uostalom najveci prinos od osnivanja govori u to ime …. a ove mudrosti da neki OMF ima neku "ulogu" mos mislit sto je istina

danas mala razlika u prinosima na dugi rok donosi ogromnu razliku u mirovini … 🙂

Ideje naše benzin Vaš!

Čudno, svi oni sa kojima sam ja razgovarao (a znam ih zaista puno) ili su već prodali dionice ili ih imaju namjeru prodati. Kad ih podbodem da nisu lojalni firmi i da ne vjeruju u budućnost svoje firme onda je tu univerzalni izgovor … šta mogu kad mi treba lova.

Ne zaboravimo da je proteklo tek tri dana od isteka lock up-a. Pa nakon godinu i pol dana još vam uvjek sjedaju dvadesetčetvorke po bidu. Zamislite samo koliko bi se ovo moglo odužiti.

Pustite raznorazne fondovske zavjere i shvatite da se ovdje radi samo o jednom, rulja je navalila na bid.

Autor posjeduje dionice INE i jutros je nadokupio još na 2350. [smiley]

mislim da protiv tebe govori cinjenica da je od pocetka IPO INE tek oko 20% dionicara (ako imas nekog u nekom fondu moze ti to i potvrditi jer oni imaju taj podatak) prodalo svoje dionice …. sve je to spekulantska igra rusenja i dizanja za runom bogate ovcice [bye]

Ideje naše benzin Vaš!


ERSTE OMF mudro ulaze , dugorocno i stabilno, imaju najmlade clanove i treba proci jos kojih 30 godina dok krenu isplacivati u velikom obimu mirovine … uostalom najveci prinos od osnivanja govori u to ime …. a ove mudrosti da neki OMF ima neku "ulogu" mos mislit sto je istina

danas mala razlika u prinosima na dugi rok donosi ogromnu razliku u mirovini … 🙂

Svi OMF-ovi objavljuju izvještaje i u njima se može naći struktura ulaganja. Na osnovu toga neka svako presudi o kvaliteti njihovih ulaganja.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


mislim da protiv tebe govori cinjenica da je od pocetka IPO INE tek oko 20% dionicara (ako imas nekog u nekom fondu moze ti to i potvrditi jer oni imaju taj podatak) prodalo svoje dionice …. sve je to spekulantska igra rusenja i dizanja za runom bogate ovcice [bye]

Nije za usporedbu. Na IPO-u su sudjelovali uglavnom investitori koji su u investiciju ulazili s određenim rizikom i koji u dionici vide nešto više od papira koji se unovčava lupanjem po bidu.

Sada su dionice dobili uglavnom oni koji pojma nemaju o dioničarstvu i da im država nije dala zajamčeni profit od nekih 50% vrlo vjerovatno nikada nebi imali dionice.



mislim da protiv tebe govori cinjenica da je od pocetka IPO INE tek oko 20% dionicara (ako imas nekog u nekom fondu moze ti to i potvrditi jer oni imaju taj podatak) prodalo svoje dionice …. sve je to spekulantska igra rusenja i dizanja za runom bogate ovcice [bye]

Nije za usporedbu. Na IPO-u su sudjelovali uglavnom investitori koji su u investiciju ulazili s određenim rizikom i koji u dionici vide nešto više od papira koji se unovčava lupanjem po bidu.

Sada su dionice dobili uglavnom oni koji pojma nemaju o dioničarstvu i da im država nije dala zajamčeni profit od nekih 50% vrlo vjerovatno nikada nebi imali dionice.

[/quote]
A kao na IPO-u za građanstvo su sudjelovali ljudi koji znaju nešto o dioničarstvu,za razliku od radnika??Svašta,ni jedni ni drugi,ni 97% Hrvatske do javne prodaje INe nije imalo pojma o dionicama, osim o dionici auto-ceste Zagreb-Split.U međuvremenu, prošlo je godinu i pol,oko 10 tisuća malih dioničara je prodalo INU.Na IPO-u ih je kupovalo 45.000. sada su nešto prodavali branitelji radnici s više od 10 godina staža.Pa je eto posljedica toga pad cijene.Međutim,INA mora krenuti gore,pa nafta je sve skuplja..!! [cool]



mislim da protiv tebe govori cinjenica da je od pocetka IPO INE tek oko 20% dionicara (ako imas nekog u nekom fondu moze ti to i potvrditi jer oni imaju taj podatak) prodalo svoje dionice …. sve je to spekulantska igra rusenja i dizanja za runom bogate ovcice [bye]

Nije za usporedbu. Na IPO-u su sudjelovali uglavnom investitori koji su u investiciju ulazili s određenim rizikom i koji u dionici vide nešto više od papira koji se unovčava lupanjem po bidu.

Sada su dionice dobili uglavnom oni koji pojma nemaju o dioničarstvu i da im država nije dala zajamčeni profit od nekih 50% vrlo vjerovatno nikada nebi imali dionice.

[/quote]

hmmm ….vidjeti cemo sto ce biti …mozda i oni cekaju preuzimanje …. [smiley]

Ideje naše benzin Vaš!



mislim da protiv tebe govori cinjenica da je od pocetka IPO INE tek oko 20% dionicara (ako imas nekog u nekom fondu moze ti to i potvrditi jer oni imaju taj podatak) prodalo svoje dionice …. sve je to spekulantska igra rusenja i dizanja za runom bogate ovcice [bye]

Nije za usporedbu. Na IPO-u su sudjelovali uglavnom investitori koji su u investiciju ulazili s određenim rizikom i koji u dionici vide nešto više od papira koji se unovčava lupanjem po bidu.

Sada su dionice dobili uglavnom oni koji pojma nemaju o dioničarstvu i da im država nije dala zajamčeni profit od nekih 50% vrlo vjerovatno nikada nebi imali dionice.

[/quote]

Apsolutno se slažem. Pritisak od prodaje radnika je veći od pritiska od prodaje građana i ne treba ga zanemariti. Međutim, danas vidimo da se prodaja znatno smanjila u odnosu na jučerašnji dan.
Moja je procijena da bi ovisno o pritisku radničkih dionica cijena mogla stagnirati ili blago rasti. Koko vrijeme teče negativan sentiment investitora vezan uz prodaju radničkih dionica će postupno zamjenit optimizam u očekivanju dobrog kvartalnog izvješća. Day treaderi i špekulanti će zaobilaziti ovu dionicu jer burza nudi druge puno volatilnije dionice. Cijenu od 2360 smatram izvrsnom prilikom za dugoročne investitore, i sasvim solidnom prilikom za kratkoročne koji je imaju namjeru držati do slijedećeg izvješća.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




mislim da protiv tebe govori cinjenica da je od pocetka IPO INE tek oko 20% dionicara (ako imas nekog u nekom fondu moze ti to i potvrditi jer oni imaju taj podatak) prodalo svoje dionice …. sve je to spekulantska igra rusenja i dizanja za runom bogate ovcice [bye]

Nije za usporedbu. Na IPO-u su sudjelovali uglavnom investitori koji su u investiciju ulazili s određenim rizikom i koji u dionici vide nešto više od papira koji se unovčava lupanjem po bidu.

Sada su dionice dobili uglavnom oni koji pojma nemaju o dioničarstvu i da im država nije dala zajamčeni profit od nekih 50% vrlo vjerovatno nikada nebi imali dionice.

[/quote]
A kao na IPO-u za građanstvo su sudjelovali ljudi koji znaju nešto o dioničarstvu,za razliku od radnika??Svašta,ni jedni ni drugi,ni 97% Hrvatske do javne prodaje INe nije imalo pojma o dionicama, osim o dionici auto-ceste Zagreb-Split.U međuvremenu, prošlo je godinu i pol,oko 10 tisuća malih dioničara je prodalo INU.Na IPO-u ih je kupovalo 45.000. sada su nešto prodavali branitelji radnici s više od 10 godina staža.Pa je eto posljedica toga pad cijene.Međutim,INA mora krenuti gore,pa nafta je sve skuplja..!! [cool]
[/quote]

Većinom nisu sudjelovali ljudi koji znaju nešto o dionicama, ali je struktura IPO-ovaca puno bolja od radničke. U IPO su ulazilo više ljudi sa viškom novca, a radnici su se više zaduživali. Njima je IPO bio prilika da dugoročno plasiraju svoju ušteđevinu. Kod radničkih dionica treba uzeti u obzir jednu drugu činjenicu, većina torbara su radnici INA-e koji su dionice kupovali od svojih kolega. Radnici imaju neusporedivo više informacija od poslovanju INA-e nego IPO-ovci, od toga žive. S obzirom, na razvoj situacije, mislim da će na ovim razinama prodavati samo vrlo financijski ugroženi radnici. S obzirom na veličinu firme to ipak nije zanemariv broj.

Da sa razumijemo INA je skoro 2/3 mog portfelja i dugoročno gledano jako sam optimističan u svezi ove investicije. Za dugoročne investitore ovo je čisti STRONG BUY, a špekulantima i kratkoročnim zbog pritiska prodaje radničkih dionica preporučam oprez još neko vrijeme.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Vrijeme je popunimo onaj gap na INI od prije par dana. Dakle, fill in do 2500.

New Report

Close