INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dali tko ima podatke o rezervama predviđenim rezervama nafte INE i MOLa?
Ako moze link…

A nitko ne inosi podatak da ina ima naftnih rezervi za 30 milijardi eura. Ako je prosječna cijena vađenja 50 dolara po barelu to znaći da na tome ima zradu od 15 milijardi u budućnosti pa sami procijenite koliko onda ina vrijedi [thumbsup]

U današnjem broju Jutarnjeg lista, tržište kapitala, autori brokeri ZABE, prilično tendenciozan naslov i dio teksta koji se odnosi na Inu, s radnim naslovom " navala zaposlenih na prodaju srušila dionicu Ine 7,7%".
Ukoliko znamo da je kroz prva dva dana trgovanja, nakon isteka lock-upa protrgovano 13 675 dionica ( od toga prvi dan 10 358, a drugi samo 3 317 kom.) i taj podatak stavimo u korelaciju s brojem "oslobođenih" dionica od cca. 340 000-380 000 kom., onda vidimo da se radi o manje od 4% istih. Analogno tomu, ne možemo govoriti ni "n" od navale.

INA (ZSE:INA-R-A) je vjerojatno najviše osnažila ofenzivu pesimista (minusom od čak 7,5%), pri čemu je još uvijek nemoguće razlučiti stoje li iza posrtanja najveće domaće naftne kompanije dio zaposlenika koji se riješio okova lock-up perioda, ili je korekcija tek posljedica straha od tog, najcrnjeg scenarija

http://www.seebiz.eu/hr/burze/investitori-na-kusnji,16185.html

hvala kolegama forumasima sto postaju novinarske clanke, ali najbolje bi bilo da ih ignoriramo …. ti isti neuki novinari danas pisu o burzi, a sutra ce pratiti Farmu …. pa da ne budemo ovce najbolje te kvazi poznavatelje gospodarstva i burze staviti na ignore

Inace Inasi (onu nekolicinu koje ja znam) ne prodaju svoje dionice jer znaju da u buducnosti mogu samo vise zaraditi …. pa ako nije frka sa lovom onda je i vi drzite u carapi … 😉

Ideje naše benzin Vaš!


hvala kolegama forumasima sto postaju novinarske clanke, ali najbolje bi bilo da ih ignoriramo …. ti isti neuki novinari danas pisu o burzi, a sutra ce pratiti Farmu …. pa da ne budemo ovce najbolje te kvazi poznavatelje gospodarstva i burze staviti na ignore

Inace Inasi (onu nekolicinu koje ja znam) ne prodaju svoje dionice jer znaju da u buducnosti mogu samo vise zaraditi …. pa ako nije frka sa lovom onda je i vi drzite u carapi … 😉

Mudro zboriš. I meni se čini da Inu kupuju najčvršće ruke, pri čemu mislim i na male ulagače. Dioničari ove dionice su, u usporedbi s drugim popularnim dionicama, vjerojatno najstrpljivija vrsta. I sam se trudim ubrojiti u iste, kod porasta cijene uživam u pogledu, dok kod pada dokupljujem. Di ćeš bolje. 🙂

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Inace Inasi (onu nekolicinu koje ja znam) ne prodaju svoje dionice jer znaju da u buducnosti mogu samo vise zaraditi …. pa ako nije frka sa lovom onda je i vi drzite u carapi … 😉

Čudno, svi oni sa kojima sam ja razgovarao (a znam ih zaista puno) ili su već prodali dionice ili ih imaju namjeru prodati. Kad ih podbodem da nisu lojalni firmi i da ne vjeruju u budućnost svoje firme onda je tu univerzalni izgovor … šta mogu kad mi treba lova.

Ne zaboravimo da je proteklo tek tri dana od isteka lock up-a. Pa nakon godinu i pol dana još vam uvjek sjedaju dvadesetčetvorke po bidu. Zamislite samo koliko bi se ovo moglo odužiti.

Pustite raznorazne fondovske zavjere i shvatite da se ovdje radi samo o jednom, rulja je navalila na bid.

Autor posjeduje dionice INE i jutros je nadokupio još na 2350. [smiley]


U današnjem broju Jutarnjeg lista, tržište kapitala, autori brokeri ZABE, prilično tendenciozan naslov i dio teksta koji se odnosi na Inu, s radnim naslovom " navala zaposlenih na prodaju srušila dionicu Ine 7,7%".
Ukoliko znamo da je kroz prva dva dana trgovanja, nakon isteka lock-upa protrgovano 13 675 dionica ( od toga prvi dan 10 358, a drugi samo 3 317 kom.) i taj podatak stavimo u korelaciju s brojem "oslobođenih" dionica od cca. 340 000-380 000 kom., onda vidimo da se radi o manje od 4% istih. Analogno tomu, ne možemo govoriti ni "n" od navale.

Kažeš brokeri ZABE se dali u novinarstvo. Izgleda da Novoselec i Luković imaju viška ljudstva i materijalno tehničkih srestava, pa su ih poslali da drukaju okolo. Pravi naslov bi trebao biti "Navala brokera AZ fonda na dionice INA-e, u zadnja četiri mjeseca potrošili minimalno 140 milijuna". Po izvještaju AZ fonda od 31.03. 2008, a koji se može skinutu s njihove stranice, INA je činila 5,96% ukupne imovine fonda. Vjerojatno nisu našli za shodno da o tome informiraju pučanstvo. Narod ne zanima ko kupuje, samo ko prodaje. Piše li na kraju teksta koliko dionica posjeduje ZB Invest, AZ fond, i ostali iz ZABA ekipe ?

Pa da vidimo stanje za dan, utotak, 20.05.2008. Na taj dan protrgovano je na ZSE skromnih 2185 dionica, a cijena se kretala između 2501 i 2585 kn. No unatoč malom prometu neki su vrijedno radili. I dok je dio ekipe iskazivao svoje literarne sklonisti na zadanu temu, drugi dio se dao u shopping.

1. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.787 44,84 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D./HVB BANK HUNGARY ZRT, HUNGARY ZA RAČUN MOL ZRT, HUNGARY 2.500.001 25,00 Skrb. račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FOND HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI 700.000 7,00 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 239.621 2,40 Skrb. račun +822
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D./CITIBANK N.A. 120.354 1,20 Skrb. račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 47.751 0,48 Skrb. račun
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 46.349 0,46 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 35.159 0,35 Skrb. račun
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 32.602 0,33 Skrb. račun +286
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 25.138 0,25 Skrb. račun -54

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Pa da vidimo stanje za dan, utotak, 20.05.2008. Na taj dan protrgovano je na ZSE skromnih 2185 dionica, a cijena se kretala između 2501 i 2585 kn. No unatoč malom prometu neki su vrijedno radili. I dok je dio ekipe iskazivao svoje literarne sklonisti na zadanu temu, drugi dio se dao u shopping.

ne bi li stanje SDA od 20.5 trebalo prikazivati trgovinski dan od 15.5 u stvari?

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Da li ce ovo najavljeno poskupljenje goriva dici dionicu iz pada? Po meni su je i rusili da bi danas "reagirala" na ovu eksluzivnu vijest … 😉

Ideje naše benzin Vaš!

Cijene diesela, eurodiesela diesel plavi nisu kakvima barataju mediji, ako nekoga interesira nekaa ide na ininu stranicu i tamo pogleda. Inače cijene navedenih goriva su nešto NIŽE, eurodiesel je 9,68 a ne 9,81 kako svi bruje
pozdrav

kako ekipa iz AZ-a nastavlja kupovati a dio iz Fonda branitelja će se smanjivati, ubrzo je za očekivati da će AZ biti terći na listi najvećih posjednika dionice.
znamo da mirovinci dugoročno ulažu u dionice koje imaju solidan i siguran rast na duge staze, a to radi i ERSTE samo u manjem obimu a za očekivati je da će i oni krenuti još više u kupnju!

dan je pametniji od noći

New Report

Close