INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lukoil kupio zagrebačku tvrtku Europa mil
Ruska naftna kompanija Lukoil Europe Holdings, 100-postotna podružnica OAO Lukoila, kupila je zagrebačku tvrtku Europa mil koja ima devet benzinskih postaja u Zagrebu i Splitu, objavila je danas ruska kompanija na svojoj web stranici. Lukoil je objavio da je kupio devet benzinskih postaja u Zagrebu i Splitu, pet lokacija za gradnju benzinskih postaja, kao i željeznički terminal za pretovar nafte, kapaciteta 8.000 prostornih metara, na Dunavu u Vukovaru. Prosječna dnevna prodaja Europa mila je oko 11 tona naftnih derivata koje će ubuduće, najavljuju iz Lukoila, stizati iz Lukoilovih rafinerija u Bugarskoj i Rumunjskoj. Lukoil planira promijeniti ime poduzeću odnosno uskladiti ga s korporativnim brandom do kraja 2008. Benzinskim postajama Europa mila upravljat će tvrtka Lukoil Croatia osnovana 2007. godine, priopćili su iz ruske kompanije. Vrijednost transakcije nije objavljena. Tvrtku Europa mil osnovao je 1992. Milodrag Gadže.
(Hina)

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Lukol se neće tu zadržati sigurno, mislim da već netko za njega kupuje dionice INE, sigurno će ići u utrku za kupnju INE………sada čuvajte dionice…….strpljen spašen[thumbsup]

dan je pametniji od noći

evo da malo prokomentiramo inu
iako raja ima visoko mišljenje o ini kao super dobra firma u kojoj teče med i mlijeko nije baš tako (ah nekad bila)
zašto ? pa zato što ekipa koja vodi firmu i nema neku viziju ili ne želi imati viziju da od ine napravi regionalnog igrača
pa kako to ? pa zasjeli su u svoje fotelje i jednostavno su posložili stvari tako da su ne zamijenjivi, recimo napraviš sranje a oni te nagrade za to sranje, a trudiš se posao odraditi korektno ono te smijeni, zašto pa svi imamo putra na glavi
zamislite ovu situaciju u kojoj se nalazimo barel i cijena nafte divlja a mi nemamo pripremljenu ni jednu bušotinsku studiju ekonomske isplativosti na ovim razinama cijene ili neke druge
čudno? ne
pa tko je vidio trošiti lovu na istraživanje [shocked] pa znate to je najprofitabilniji dio ine,
ništa kupovati ćemo i preprodavati naftu preko ureda u londonu
ajmo malo van hrv
sirija otkrića da ti pamet stane, desetak pozitivnih bušotina digli cijelu regiju na noge
a naš status tamo kao da smo jučer došli a ne prije 8-9 godina, proizvodnja zapinje ekipa koja to treba odraditi nula a polja takva da ti pamet stane
ima tu još i egipta ili kako nam je iscurio plin iz jadrana talijanima
ah da ina jedina moja mila


evo da malo prokomentiramo inu iako raja ima visoko mišljenje o ini kao super dobra firma u kojoj teče med i mlijeko nije baš tako (ah nekad bila) zašto ? pa zato što ekipa koja vodi firmu i nema neku viziju ili ne želi imati viziju da od ine napravi regionalnog igrača pa kako to ? pa zasjeli su u svoje fotelje i jednostavno su posložili stvari tako da su ne zamijenjivi, recimo napraviš sranje a oni te nagrade za to sranje, a trudiš se posao odraditi korektno ono te smijeni, zašto pa svi imamo putra na glavi zamislite ovu situaciju u kojoj se nalazimo barel i cijena nafte divlja a mi nemamo pripremljenu ni jednu bušotinsku studiju ekonomske isplativosti na ovim razinama cijene ili neke druge čudno? ne pa tko je vidio trošiti lovu na istraživanje [shocked] pa znate to je najprofitabilniji dio ine, ništa kupovati ćemo i preprodavati naftu preko ureda u londonu ajmo malo van hrv sirija otkrića da ti pamet stane, desetak pozitivnih bušotina digli cijelu regiju na noge a naš status tamo kao da smo jučer došli a ne prije 8-9 godina, proizvodnja zapinje ekipa koja to treba odraditi nula a polja takva da ti pamet stane ima tu još i egipta ili kako nam je iscurio plin iz jadrana talijanima ah da ina jedina moja mila

***obrisano***

Inače malo ko je zadovoljan INA-inim vodstvom, i nevjerujem da je itko kupio ovu dionicu radi Dragičevića ili nekog drugog ko sjedi u upravi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Vlasnička struktura Lukoila

Vaš link

Najviše dionica ima ING Bank Eurasia ZAO koja je u vlasništvu ING banke. Ista je tvorac one famozne procjene po kojoj je vrijednost INA-e 1700 Kn.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Malo nas je koji tu na forumu želimo jaku INA-u, više nju čeka preuzimanje pa da zarade nešto na dionici. A ovo prvo je ulaganje u budućnost.

Kad čovjek pogleda u ne tako davnu prošlost, može vidjet da kad se počnu trpat velike količine dion ica u mirovinske fondove slijedi j…i pad vrijednosti, a kad je tu još u pitanju zaba onda nemreš fulat. A ja idiot kupovao od radnika i još su mi pod lock upom.[bye]

Sutra je Predsjednik Mesić na radnom sastanku s Upravom INE!
Koji je razlog, nešto se tu naveliko kuha, čini mi se!


Sutra je Predsjednik Mesić na radnom sastanku s Upravom INE! Koji je razlog, nešto se tu naveliko kuha, čini mi se!

Cilj sastanka je da Mesića pokažu na dnevniku kao velikog borca protiv infalcije. Dat će izjavu u stilu da INA ne bi trebala dizati cijene benzina.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


sava: ” Sutra je Predsjednik Mesić na radnom sastanku s Upravom INE! Koji je razlog, nešto se tu naveliko kuha, čini mi se! ” Cilj sastanka je da Mesića pokažu na dnevniku kao velikog borca protiv infalcije. Dat će izjavu u stilu da INA ne bi trebala dizati cijene benzina.

Mislim da si totalno fulao!
Ali strpimo se do večeras, bit ćemo zasigurno izvješćeni o temama i zaključcima.

Kolega Dragon je u teskoj situaciji. Kupovao od radnika i sad je par desetaka posto u plusu.
Kakav promasaj.[embarass]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Kolega Dragon je u teskoj situaciji. Kupovao od radnika i sad je par desetaka posto u plusu.
Kakav promasaj.[embarass]

izgleda da mu nije još dosta malo je kupija i želi još ali na ovim cijenama! To zaboravi, a ako si loše kupija od radnika daj ponudi po istoj cijeni i ja kupujem i odmah plaćam.[smiley]

dan je pametniji od noći

New Report

Close