INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

OMV nije uspio u preuzimanju MOL-a (održana god. skupština MOL-a ), za očekivati je da će OMV udariti kontru na INA-i jer je itekako zainteresiran za regiju i mislim da neće samo tako prepustiti INA-u MOL-u.
Prema tome zna se što slijedi, ako još priključimo već odavno prisutan Ruski interes, pametnom dosta.
Stvar se može odviti jako brzo.


OMV nije uspio u preuzimanju MOL-a (održana god. skupština MOL-a ), za očekivati je da će OMV udariti kontru na INA-i jer je itekako zainteresiran za regiju i mislim da neće samo tako prepustiti INA-u MOL-u. Prema tome zna se što slijedi, ako još priključimo već odavno prisutan Ruski interes, pametnom dosta. Stvar se može odviti jako brzo.

Upravo tako. OMV je itekako zainteresiran i za INA-u i u krajnjoj konačnici MOL. Teško da će se stvari odvijati jako brzo, treba puno kockica posložiti i pametno doći do velikih količina, a utjecaj MOL-a na našu vladu je jako velik. Ali za očekivati je da će se stvari ipak odviti, a svi znamo što to znači za dionicu,i za cijeli market.

Marketu u ovom stanju treba brutalna inekcija kapitala. [thumbsup]


macro: ” OMV nije uspio u preuzimanju MOL-a (održana god. skupština MOL-a ), za očekivati je da će OMV udariti kontru na INA-i jer je itekako zainteresiran za regiju i mislim da neće samo tako prepustiti INA-u MOL-u. Prema tome zna se što slijedi, ako još priključimo već odavno prisutan Ruski interes, pametnom dosta. Stvar se može odviti jako brzo. ” Upravo tako. OMV je itekako zainteresiran i za INA-u i u krajnjoj konačnici MOL. Teško da će se stvari odvijati jako brzo, treba puno kockica posložiti i pametno doći do velikih količina, a utjecaj MOL-a na našu vladu je jako velik. Ali za očekivati je da će se stvari ipak odviti, a svi znamo što to znači za dionicu,i za cijeli market.

Mislim da će se stvar počet promptno odvijat, i nadam se da će Sanader znati iskoristit ovu zavidnu situaciju, osim toga jako je dobar sa Austrijancima, čujem da je lobiranje sa OS već počelo, odmah poslije negativne podrške na održanoj gl. sk. MOL-a


macro: ” OMV nije uspio u preuzimanju MOL-a (održana god. skupština MOL-a ), za očekivati je da će OMV udariti kontru na INA-i jer je itekako zainteresiran za regiju i mislim da neće samo tako prepustiti INA-u MOL-u. Prema tome zna se što slijedi, ako još priključimo već odavno prisutan Ruski interes, pametnom dosta. Stvar se može odviti jako brzo. ” Upravo tako. OMV je itekako zainteresiran i za INA-u i u krajnjoj konačnici MOL. Teško da će se stvari odvijati jako brzo, treba puno kockica posložiti i pametno doći do velikih količina, a utjecaj MOL-a na našu vladu je jako velik. Ali za očekivati je da će se stvari ipak odviti, a svi znamo što to znači za dionicu,i za cijeli market.

Apsolutno, mora doci do konsolidacije ovoga businessa pogotovo tamo gdje drzava vise nema vecinski dio kao kod INE.
MIslim da ce vrlo brzo drzava ici u pregovore sa MOL-om i OMV-om u svezi prodaje jer MOL nudi zamjenu dionica koji nije bas atraktivan dok bi OMV ponudio puno vise..
MIslim da u konacnici domaci dionicari puno dobivaju..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Nije Sanader išao nedavno u Budimpeštu da proba gulaš. Kuha se nešto. Nije gulaš.

A što se tiče utjecaja na market, svi koji su bili na tržištu tamo na proljeće/ljeto 2006. znaju

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Nije Sanader išao nedavno u Budimpeštu da proba gulaš. Kuha se nešto. Nije gulaš. A što se tiče utjecaja na market, svi koji su bili na tržištu tamo na proljeće/ljeto 2006. znaju

uuuuu da krene još jedna rola ….. pa da se lijepo istresemo nekim novim klincima uz priču kako to ide UP UP …

I love the Smell of Profits in the Morning

To bi bilo savršeno, zato [thumbsup]idemo UP UP

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ini ne treba drukanje. Sve ce doci na svoje.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


de6ter: ” macro: ” OMV nije uspio u preuzimanju MOL-a (održana god. skupština MOL-a ), za očekivati je da će OMV udariti kontru na INA-i jer je itekako zainteresiran za regiju i mislim da neće samo tako prepustiti INA-u MOL-u. Prema tome zna se što slijedi, ako još priključimo već odavno prisutan Ruski interes, pametnom dosta. Stvar se može odviti jako brzo. ” Upravo tako. OMV je itekako zainteresiran i za INA-u i u krajnjoj konačnici MOL. Teško da će se stvari odvijati jako brzo, treba puno kockica posložiti i pametno doći do velikih količina, a utjecaj MOL-a na našu vladu je jako velik. Ali za očekivati je da će se stvari ipak odviti, a svi znamo što to znači za dionicu,i za cijeli market. ” Apsolutno, mora doci do konsolidacije ovoga businessa pogotovo tamo gdje drzava vise nema vecinski dio kao kod INE. MIslim da ce vrlo brzo drzava ici u pregovore sa MOL-om i OMV-om u svezi prodaje jer MOL nudi zamjenu dionica koji nije bas atraktivan dok bi OMV ponudio puno vise.. MIslim da u konacnici domaci dionicari puno dobivaju..


de6ter: ” macro: ” OMV nije uspio u preuzimanju MOL-a (održana god. skupština MOL-a ), za očekivati je da će OMV udariti kontru na INA-i jer je itekako zainteresiran za regiju i mislim da neće samo tako prepustiti INA-u MOL-u. Prema tome zna se što slijedi, ako još priključimo već odavno prisutan Ruski interes, pametnom dosta. Stvar se može odviti jako brzo. ” Upravo tako. OMV je itekako zainteresiran i za INA-u i u krajnjoj konačnici MOL. Teško da će se stvari odvijati jako brzo, treba puno kockica posložiti i pametno doći do velikih količina, a utjecaj MOL-a na našu vladu je jako velik. Ali za očekivati je da će se stvari ipak odviti, a svi znamo što to znači za dionicu,i za cijeli market. ” Mislim da će se stvar počet promptno odvijat, i nadam se da će Sanader znati iskoristit ovu zavidnu situaciju, osim toga jako je dobar sa Austrijancima, čujem da je lobiranje sa OS već počelo, odmah poslije negativne podrške na održanoj gl. sk. MOL-a

Ako vlada ne iskoristi ovu poziciju onda su stvarno da ne kažem šta. Dva kupca za istu stvar, nikako ne može biti loše.

. Mislim da će se stvar počet promptno odvijat, i nadam se da će Sanader znati iskoristit ovu zavidnu situaciju, osim toga jako je dobar sa Austrijancima, čujem da je lobiranje sa OS već počelo, odmah poslije negativne podrške na održanoj gl. sk. MOL-a

Moguće. A potencijalni rasplet bi bio trn u oko MOL-u i pravi odgovor OMV-a. Nešto za što bi mi svi bili presretni da se dogodi.

OMV je zainteresiran (Erste-Austrijanci) za kupiti svu iNA-u iz BF i tu nema zime, ponavljam , obzirom da su Rusi isto već duže u igri i snimaju situaciju, OMV se mora požuriti, ne smije čekat da se MOL-ovci saberu od dosadašnjih napora. Više je OMV-u stalo do INA-e nego MOL-u.

Po meni nevjerojatno dobar položaj za pregovaranje (čak i bolji nego kad je Pliva bila u pitanju), ako je Sanader i vlada i malo pametni tu se stvarno mogu iskazat i dobit lovu za sagradit potpuno nove rafinerije i mrežu benz. pumpi , a da ne govorim o sitnim investitorima.
E da je pameti.
Bitno je da se OMV-u žzri da ga ne prestignu Rusi, jer zna da onda nema šanse, bilo bi to izuvanje do neba, a ni OMV tolko nema.
Uopće ne sumnjam da bi Štern rado u Rusko ime zasjeo na čelo INA-e

New Report

Close