INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mol je vrlo povoljno pokupovao svoje dionice!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
INA u ovom trenutku podcjenjena min 35%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ovdje bi po tome bio ROJSOV sistem: Tko je jamio jamio! Osobni INTERESI ( ĐEP )
Gdje je glas naroda – ne čuje se!!![bye]

došla teška artiljerija

Najbolje ponude [ INA-R-A ] Kupnja Cijena
1026 2.220,00
10 2.201,00
540 2.200,00

9 2.150,00
10 2.101,11
4 2.101,00
25 2.051,00
30 2.050,00
50 2.040,00
175 2.001,00

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Na INI velika kupnja prva 1.026 komada dali je to naivcima dovoljan pokazatelj da ne prodaju i da će INA rasti ?
[thumbsup][thumbsup][thumbsup][rolleyes][thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Jel ko pratio ko je nadokupljivo ovo zadnjih par dana. Se već vidi koja promjerna

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


Jel ko pratio ko je nadokupljivo ovo zadnjih par dana. Se već vidi koja promjerna

pa tri mirovinca kupuju sve što se ponudi ali uglavnom se radi o dogovornim nalozima!
mirovinci će sve kupiti što se dogovori love imaju ![thumbsup]

dan je pametniji od noći

ne bi se ja složio. Ja inaće kupujem za njih i za neke znam a za neke neznam. Bojim se da neko tuče sa strane. Neznam šta bi reko na to

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Ina vidi se rupa do 2.052 kune .[cry]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Po meni to nije dugoročno dobar izbor za male dioničare.

1. ukoliko Mol stekne većinski udio u INI kroz zamjenu dionica nestati će premija koja je uračunata u cijenu , usporedite P/E ostalih naftnih kompanija i INE pa će te vidjeti da je P/E puno veći kod ine što označava premiju preuzimanja + ukalkuliranu dobit koja će nastati završetkom modernizacije rafinerija.
pa čak i javana ponuda ne bi u tom slučaju značajnije podigla cijenu jer je loša situacija na burzi.

2 , za nas male dioničare bi bilo najbolje rješenje nešto kao tender pa tko da više.

Tvoj je komentar kao prepisan iz ovog članka u večernjaku Vaš link

A koji po meni nema nikakve ekonomske logike i smisla. Zašto bi to nestalo premije na preuzimanje, sigurno da ta razmjena dionica ne bi išla po trenutnim tržišnim cijenama jer nitko ne bi na to pristao.
P/E kod Ine je veći ne samo zbog očekivanja preuzimanja nego većim dijelom zbog sigurnog rasta dobiti. Ina će mnogo više profitirati od smanjenja utjecaja države na cijene nafte i plina nego što će profitirati od modernizacije rafinerije. Čim Hrvatska uđe u EU doći će do liberalizacije tržišta nafte i plina, a to će značiti skidanje kamena oko vrata Ini. Kad već uspoređuješ P/E s drugim naftnim kompanijama usporedi i P/S, pa ćeš možda i dobit odgovor kuda bi cijena Ine mogla ići.

uglavnom kako stoje stvari sa svakodnevnom kupnjom od strane mirovinaca im a da do kraja mjeseca dođu na vrh odmah iza drđave, MOl-a i BF, to se svaki dan vidi i tako je i danas.
A da netko skuplja sa strane i to je velika vjerovatnoća i to za Mađare!
Ja bih volio da skuplja za RUSE![thumbsup]

dan je pametniji od noći


uglavnom kako stoje stvari sa svakodnevnom kupnjom od strane mirovinaca im a da do kraja mjeseca dođu na vrh odmah iza drđave, MOl-a i BF, to se svaki dan vidi i tako je i danas.
A da netko skuplja sa strane i to je velika vjerovatnoća i to za Mađare!
Ja bih volio da skuplja za RUSE![thumbsup]

Rusi već imaju Mađare u malom džepu, a mi ćemo sa njima u paketu. To je Maminjo prodao Modrića pa malo dokupljuje!

who dares, wins


toka: ” uglavnom kako stoje stvari sa svakodnevnom kupnjom od strane mirovinaca im a da do kraja mjeseca dođu na vrh odmah iza drđave, MOl-a i BF, to se svaki dan vidi i tako je i danas. A da netko skuplja sa strane i to je velika vjerovatnoća i to za Mađare! Ja bih volio da skuplja za RUSE![thumbsup] ” Rusi već imaju Mađare u malom džepu, a mi ćemo sa njima u paketu. To je Maminjo prodao Modrića pa malo dokupljuje!

Oteo si mi riječ iz usta!

11.4.2008
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.787 44,84 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D./HVB BANK HUNGARY ZRT, HUNGARY ZA RAČUN MOL ZRT, HUNGARY 2.500.001 25,00 Skrb. račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FOND HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI 700.000 7,00 Skrb. račun
4. ZAGREBAČKA BANKA D.D./CITIBANK N.A. 189.073 1,89 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 160.662 1,61 Skrb. račun +660
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 46.349 0,46 Skrb. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 44.851 0,45 Skrb. račun +1416
8. PBZ D.D. 35.153 0,35 Skrb. račun +110
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 24.822 0,25 Skrb. račun +2

10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 22.387 0,22 Skrb. račun
Ukupno: 82,07

Heaven or Las Vegas

New Report

Close