INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ema: ” Šef: ” INA poslije dobrih vijesti iz Budimpešte stoji , a gdje je tu rast ? Reagiranje na dobru vijest ?[angry] ” A gdje se, u tom tvom narcisoidno-ograničenom percipiranju stvarnosti uklapaju sljedeće činjenice: ” Kakav je ovo bezobrazluk! Pa i na padajećem tržištu vijesti NEŠTO znače; poneke dionice rastu suprotno većini! Zašto se to ne događa i na našem tržištu? Jesmo li mi svijet za sebe ili postoji NEKI DRUGI RAZLOG ovakvoj situaciji?

Drugi nemaju ovako pokvarene fondove kao ni nestručnog regulatora , koji pusti mirovince na pašu bez ograničenja


sava: “…Pa i na padajećem tržištu vijesti NEŠTO znače; poneke dionice rastu suprotno većini! Zašto se to ne događa i na našem tržištu? Jesmo li mi svijet za sebe ili postoji NEKI DRUGI RAZLOG ovakvoj situaciji? ” Pa, osim što mali ulagači, isto kao što su, zaluđeni i pohlepni nakon IPO HT-a, mahnito ulijetali u kupnju udjela u OIF-ima po rekordno visokim cijenama, ubacujući u iste velike količine casha (baš kao i MIF-ovi), prisiljavajući OIF-e da isti nastave investirati u kupnju dionica na sve višim i višim i bolesno višim razinama, dio investitora nije ulagao izravno u OIF nego se priključio općoj euforiji i samostalno počeo kupovati dionice na burzi podižući letvicu na razinu super-bolesno-visoko i onda….PUUUFFFF….balon se počeo ispuuhhhhaaaaavatiiiii… Jel` ti treba još neki “razlog” ili sad više ništa ne kužiš ?

Oduvijek sam cijenio žensku pronicavost pogotovo poslije borbe !!!!!!!!!!!!!!!!!!

…..večer

Tekst od gđe (ice?) E je dobar ……. , možda malo previše glorificira pohlepu , a ne bavi se
ljudskom glupošću …..
Naime , pohlepa i glupost nisu istoznačnice ….. [smiley]

Previše je loših okolnosti oko INE , uskoro će zaposlenici prodavati , BF …. , a dolazi i ljeto ,
što je samo po sebi “vegetiranje” ……
Imam dva paketa (48) i izlazim na 2000 ili u boljoj varijanti 2400 ……

Mislim kako je čekanje ako padne na 2000 opasno , a ako pređe 2400 …. neskromno…[smiley]

10.4.2008. top 10.

1. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.787 44,84 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D./HVB BANK HUNGARY ZRT, HUNGARY ZA RAČUN MOL ZRT, HUNGARY 2.500.001 25,00 Skrb. račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FOND HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI 700.000 7,00 Skrb. račun
[color=blue]4. ZAGREBAČKA BANKA D.D./CITIBANK N.A. 189.073 1,89 Skrb. račun – 10 000[/color]
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 160.002 1,60 Skrb. račun + 4408
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 46.349 0,46 Skrb. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 43.435 0,43 Skrb. račun + 2234
[color=blue]8. PBZ D.D. 35.043 0,35 Skrb. račun – 1935[/color]
[color=blue]9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 24.820 0,25 Skrb. račun – 16[/color]
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 22.387 0,22 Skrb. račun
Ukupno: 82,05

[color=blue]4. ZAGREBAČKA BANKA D.D./CITIBANK N.A. 189.073 1,89 Skrb. račun – 10 000[[/color]— prije2 trg.dana smanjili 2710, jučer je bilo – 1480 ….
dakle,to je skrbnički račun za GDR-ove u Londonu.
Netko je napravio arbitražu, pretvorio GDR-ove u dionice i sada s njima može trgovati na ZSE… velika količina za trgovati… zanimljivo.. još i AZ OMF SE OPOŠTENIO-KUPIO MALO VIŠE…

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

Treba malo pročitati i koju knjigu iz psihologije masa, gomila!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sve je to predvidljivo i znano. Dobivaju oni koji ne podlegnu panici i misle razborito.

Po vašem mišljenju na temelju dosadašnjih saznanja o firmi i naftnoj industriji – pitanje glasi:

Kolika je fer vrijednost dionice ukoliko bi došlo do preuzimanja? ( za recimo godinu dana )[thumbsup][bye]

DrWagner
korisnik od: 12.12.2007.
lokacija:
broj poruka: 10

…..večer

Tekst od gđe (ice?) E je dobar ……. , možda malo previše glorificira pohlepu , a ne bavi se
ljudskom glupošću …..
Naime , pohlepa i glupost nisu istoznačnice ….. smiley

Previše je loših okolnosti oko INE , uskoro će zaposlenici prodavati , BF …. , a dolazi i ljeto ,
što je samo po sebi “vegetiranje” ……
Imam dva paketa (48) i izlazim na 2000 ili u boljoj varijanti 2400 ……

Mislim kako je čekanje ako padne na 2000 opasno , a ako pređe 2400 …. neskromno..

Svaka čast ovo je već viša filozofija. Kad već čekaš 2.000 na INI i želiš da potone prodaj meni sve svoje dionice INE po 1.000 i eto ti pada INE zadovoljan ?[wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Nitko ne komentira jucerasnji tekst u poslovnom o mogucem cross sheringu INA-MOL
Ukoliko se ostvari bila bi to vrlo dobra stvar u ovakvom trenutku
Dakle MCAP MOLA je oko 67mlrd/kn a u zamjenu za drzavnih 19% dali bih= cca 6mlrd/kn
INA ukupno 10mil. dionica dakle za 1 900 000 dionica bi dobili 6mlrd odnosno 3100kn/dionici
Isto tako tim potezom duzni su dati javnu ponudu na isti iznos

http://www.poslovni.hr/76197.aspx

http://www.poslovni.hr/76303.aspx

Moglo bi biti i zanimljive reakcija OMWa na ovakav razvoj događaja…

Mislim kako gospodin Š nije razumio moj tekst ….

Ništa ja ne čekam , ni pad ispod 2000 , a ni rast iznad 2500 ….. , ali sam kazao kako u
tim slučajevima nema čekanja …….

Percepcija je problem….. ili sam se nejasno izrazio……. [wink]


Nitko ne komentira jucerasnji tekst u poslovnom o mogucem cross sheringu INA-MOL
Ukoliko se ostvari bila bi to vrlo dobra stvar u ovakvom trenutku
Dakle MCAP MOLA je oko 67mlrd/kn a u zamjenu za drzavnih 19% dali bih= cca 6mlrd/kn
INA ukupno 10mil. dionica dakle za 1 900 000 dionica bi dobili 6mlrd odnosno 3100kn/dionici
Isto tako tim potezom duzni su dati javnu ponudu na isti iznos

http://www.poslovni.hr/76197.aspx

http://www.poslovni.hr/76303.aspx

Moglo bi biti i zanimljive reakcija OMWa na ovakav razvoj događaja…

Po meni to nije dugoročno dobar izbor za male dioničare.

1. ukoliko Mol stekne većinski udio u INI kroz zamjenu dionica nestati će premija koja je uračunata u cijenu , usporedite P/E ostalih naftnih kompanija i INE pa će te vidjeti da je P/E puno veći kod ine što označava premiju preuzimanja + ukalkuliranu dobit koja će nastati završetkom modernizacije rafinerija.
pa čak i javana ponuda ne bi u tom slučaju značajnije podigla cijenu jer je loša situacija na burzi.

2 , za nas male dioničare bi bilo najbolje rješenje nešto kao tender pa tko da više.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

krivo pitanje

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...

Zna li tko kako INA stoji u Londonu, molim link.
Hvala

Zamjena bi bila izrazito štetna za INU jer bi Mol utopio svoje dionice koje je otkupio zbog zaštite i bez dodatne kune stekao paket od 44%. Onda za male pare može kupiti još 7% na burzi (BF, zaposlenici) i postaje većinski vlasnik za kikiriki. Kao takav zaštitio je svoje dionice koje Ina neće moći prodati i postaje gospodar ulaganja (ZAUSTAVLJA SVE) u INI. Mol ima rafinerije i nebi mu bilo u interesu obnoviti naše već bi te pare već pretočio u svoje ciljeve ili prodao rafinerije. Be mojte se zavaravati Molom. To je nelijepa tvorevina.
Ina i država ne dobivaju praktički ni kune, a gube skoro sve. Dobijaju jedino državu koja će PRVA RATIFICIRATI SPORAZUM ZA NATO. A to ne znači ništa dok ga ne potpiše i zadnja članica uz to što je to samo formalno slaganje.
Uglavnom NAJ—BA SMO ako to bude. I ja i mi i svi mi skupa zajedno sa mnom.[smiley]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

New Report

Close