INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ina će padati.
Nažalost nema smisla sada kupovati kada će branitelji svoje prodati, i nitko im nemože zamjeriti na prodaji udjela jer kako se država odnosi prema njima nije niti čudno + svi su bez love.

Tako da će biti ine i za 2000

Kako ti tumačiš činjenicu, da su danas i jučer upravo najmanje pali INA i HT ?

Inače i ja sam branitelj i ne smatram da se država treba brinuti o meni nego da se sam trebam pobrinuti za sebe.

Evo to primjer dva istaknuta branitelja i dvije jako različite sudbine. General Korade o kome se brinula država i general Krstičević koji se pobrinuo sam za sebe. Jadni su oni o kojima se država brine, pa makar ta država bila i US ili Njemačka.

BF je apsolutno štetan propagandni i populistički koncept od koga će na kraju biti puno više štete nego koristi. Umjesto da stvaramo vojsku ljudi sa posebnim potrebama ovisnih o pomoći države, mogli smo s istom količinom ulaganja stvoriti respektabilan broj obrazovanih, produktivnih i korisnih članova društva.

Inače moja je procjena da BF neće preživiti do podjele INA-ine dividende, stoga je i visina iste irelevantna kada je u pitanju BF.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/dividenda-ine-15-kuna-po-dionici,12334.html


vlalonca: ” Ina će padati. Nažalost nema smisla sada kupovati kada će branitelji svoje prodati, i nitko im nemože zamjeriti na prodaji udjela jer kako se država odnosi prema njima nije niti čudno + svi su bez love. Tako da će biti ine i za 2000 ” Kako ti tumačiš činjenicu, da su danas i jučer upravo najmanje pali INA i HT ? Inače i ja sam branitelj i ne smatram da se država treba brinuti o meni nego da se sam trebam pobrinuti za sebe. Evo to primjer dva istaknuta branitelja i dvije jako različite sudbine. General Korade o kome se brinula država i general Krstičević koji se pobrinuo sam za sebe. Jadni su oni o kojima se država brine, pa makar ta država bila i US ili Njemačka. BF je apsolutno štetan propagandni i populistički koncept od koga će na kraju biti puno više štete nego koristi. Umjesto da stvaramo vojsku ljudi sa posebnim potrebama ovisnih o pomoći države, mogli smo s istom količinom ulaganja stvoriti respektabilan broj obrazovanih, produktivnih i korisnih članova društva. Inače moja je procjena da BF neće preživiti do podjele INA-ine dividende, stoga je i visina iste irelevantna kada je u pitanju BF.

Sve štima kolega ali mi nemojte reći da se država ne treba pobrinuti za branitelje, ali naravno one prave a pravih nema 450k ili koliko već.

Bilo bi divno da se niš ne proda i da croby krene prema gore, ali bojim se da niš od toga još dugo.

A kada ina počne padati počinje sve padati.
Nadam se samo da do toga kaj i vi i ja mislimo neće doći.

Ovaj Dečak je sigurno veliki ekonomski stručnjak.Smatram da bi bilo puno jeftinije dati mu milju kuna samo da se makne od tamo i ne smeta.

Dividenda mi je taman za tank i pola plina ako ne poskupi do tad.

who dares, wins

4.4.2008. top 10:

1. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.787 44,84 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D./HVB BANK HUNGARY ZRT, HUNGARY ZA RAČUN MOL ZRT, HUNGARY 2.500.001 25,00 Skrb. račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FOND HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI 700.000 7,00 Skrb. račun
4. ZAGREBAČKA BANKA D.D./CITIBANK N.A. 203.263 2,03 Skrb. račun
[color=blue]5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 154.018 1,54 Skrb. račun + 1018[/color]
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 46.349 0,46 Skrb. račun + 100
[color=blue]7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 39.383 0,39 Skrb. račun + 545 [/color]
8. PBZ D.D. 36.878 0,37 Skrb. račun + 120
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 24.843 0,25 Skrb. račun – 152
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 22.665 0,23 Skrb. račun
Ukupno: 82,11

Mirovinci i dalje na istoj cijeni skupljaju -vjerojatno od malih ulagača(preplašenih) skupljaju…

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila


Dividenda Ine 15 kuna po dionici ZAGREB – Predloženi ukupni iznos dividende je 20 milijuna kuna viši nego lani, ali je dividend yield skromnih 0,7 posto.[thumbsup]

pi.da im materINA
[smiley]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

febo
korisnik od: 08.10.2007.
lokacija: Donji Podpićan
broj poruka: 3107

Šef:
” Dividenda Ine 15 kuna po dionici ZAGREB – Predloženi ukupni iznos dividende je 20 milijuna kuna viši nego lani, ali je dividend yield skromnih 0,7 posto.thumbsup

pi.da im materINA[smiley]

To im i ja od srca želim.[thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

cijena dionice pada a dividenda raste, hm!
onog Dragičevića treba poslati odtamo odakle je došao i to skupa sa vladom RH koja ga drži i plaća[angry]

dan je pametniji od noći

[quotef]

pi.da im materINA[smiley]

To im i ja od srca želim.[thumbsup]
[/quote]

znam i mene ljute ali shvatite da država još uvijek guši inu i to najviše s cijenom plina
gdje ina ima enormne gubitke
jer majke ti gdje to ima da kupujes plin i onda ga prodaješ ispod nabavne cijene
špreha socijalna politika
ma k…c socijalna politika kako hep onda malo po mlao điže cijene struji
tako da dok god država nesjaši s ine štanga

mi smo ipak zemlja slučaj

evo da se još nadodam
uz državu nezaboravimo mađarske vlasnike koji su glavni po pitanju financija
tražena lova za istraživanja cca 500 mil kn
odobreno cca 300 mil kn
znači -200 mil kn
i svu tu lovu će popapati inozemna radilišta a doma štanga
za one koji neznaju istraživanje je jedan od segmenta koji u ini posluje izrazito pozitivno u fin. smislu

mi smo ipak zemlja slučaj

Zašto se bunite??!Lani 13 kuna,a ove godine l5 kuna po dionici.Nije loše,za petgodina evo nas na 25 kuna dividende… [sealed]

mirovinski fondovi su samo ovde svaki dan AKTIVNI

New Report

Close