INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

28.3.2008. top 10:

1. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.787 44,84 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D./HVB BANK HUNGARY ZRT, HUNGARY ZA RAČUN MOL ZRT, HUNGARY 2.500.001 25,00 Skrb. račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FOND HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI 700.000 7,00 Skrb. račun
4. ZAGREBAČKA BANKA D.D./CITIBANK N.A. 203.263 2,03 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 150.556 1,51 Skrb. računv kupili 250 komada
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 45.972 0,46 Skrb. račun kupili 96 komada
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 38.351 0,38 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 37.051 0,37 Skrb. račun
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 24.995 0,25 Skrb. račun prodali 98 komada
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 22.325 0,22 Skrb. račun
Ukupno: 82,06

S[color=blue]OCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 150.556 1,51 Skrb. računv kupili 250 komada[/b][/color] — dokupljuju naše skupe dionice koje su precijenjene 30-50%(neodgovorna i komprimitirajuća izjava)!
tipično hrvatski-jedno govoriš drugo radiš.. inače, kupuju i neke druge dionice zadnjih nekoliko tjedana!!!

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila


blacksky: ” eto baš ko što sam rekao jučer nema te vijesti da digne ovu dionicu za barem 50 kn dnevno a danas nije ništa ni mrdnula 🙁 čak razmišljam da prodam kupim nešto drugo (jučer sam mislio kupiti aptl kad prodam inu ali faks me sje… pa nisam mogao) ” Ja prije par dana prodao dva paketa i kupio Luku Ploče i pogodoi, mislim da držati Inu po meni je čisti promašaj bar narednih mjesec dana jer dolaze braniteljske dionice i INA može samo dole.

Pa, ako je dobra Novoselcu, dobra je i meni. Nemam love kao on, da mogu raz….ti cijelo tržište, ali strpljenja imam više od njega.[wink]

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Načuo da je Ina otkrila nedavno najveće nalazište nafte u hr negdje oko Čakovca…[sealed]

Glasnogovornik IGH na neodređeno


PBZ Croatia osiguranje računa jako jako puno na ovu dionicu. Iskreno smatram da je ovo jedina dionica koju ne treba prodavati nikada. Jednoga dana kad se privatizira do kraja znat će se kolike su tu naftne rezerve u igri i kolika je stvarna vrijednost kompanije. Ovo je sića.

jedan post s kojim se mogu složiti..

uz dodatak da će benzin jako brzo preko 9, pa i 10 kuna nakon prodaje ‘ strateškom partneru’.. o plinu da i ne pričamo..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

blacksky:

eto baš ko što sam rekao jučer nema te vijesti da digne ovu dionicu za barem 50 kn dnevno a danas nije ništa ni mrdnula 🙁 čak razmišljam da prodam kupim nešto drugo (jučer sam mislio kupiti aptl kad prodam inu ali faks me sje… pa nisam mogao)

Ja prije par dana prodao dva paketa i kupio Luku Ploče i pogodoi, mislim da držati Inu po meni je čisti promašaj bar narednih mjesec dana jer dolaze braniteljske dionice i INA može samo dole.


također se slažem s ovim..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

sampras:

blacksky:

eto baš ko što sam rekao jučer nema te vijesti da digne ovu dionicu za barem 50 kn dnevno a danas nije ništa ni mrdnula 🙁 čak razmišljam da prodam kupim nešto drugo (jučer sam mislio kupiti aptl kad prodam inu ali faks me sje… pa nisam mogao)

Ja prije par dana prodao dva paketa i kupio Luku Ploče i pogodoi, mislim da držati Inu po meni je čisti promašaj bar narednih mjesec dana jer dolaze braniteljske dionice i INA može samo dole.

također se slažem s ovim..


Ma ne moraš se ti a mnom slagati ali ja ti tvrdim i to se zna da cijena kod preuzimanja neće biti veće od 3000 kuna po dionica a meni se neda čekati možda još par godina da bi mi netko dao 3000 kuna po dionica, ako bi to bilo skoro za šta postoje neke naznake to ne bi bilo loše ali čekati dvi pa možda i tri godine dabi je prodao po 3000 kuna e to mi se neda.
Neki će reći da vrijedi 5000 i više ali cijena kod preuzimanja neće biti veća od 3000 kuna sviđalo se to vama ili ne.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Ma ne moraš se ti a mnom slagati ali ja ti tvrdim i to se zna da cijena kod preuzimanja neće biti veće od 3000 kuna po dionica a meni se neda čekati možda još par godina da bi mi netko dao 3000 kuna po dionica, ako bi to bilo skoro za šta postoje neke naznake to ne bi bilo loše ali čekati dvi pa možda i tri godine dabi je prodao po 3000 kuna e to mi se neda.
Neki će reći da vrijedi 5000 i više ali cijena kod preuzimanja neće biti veća od 3000 kuna sviđalo se to vama ili ne.

Kad nešto tvrdiš onda bi bilo pametno da izneseš činjenice na osnovu kojih nešto tvrdiš. Evo npr. prema analizi Erste analitčara da je došlo do preuzimanja od strane Mol-a lani, to preuzimanje ne bi išlo ispod 3500 kuna. A nakon godinu dana valjda je veća vrijednost Ine, ako ništa drugo ono za ostvarenu dobit i kraće vrijeme do modernizacije rafinerija.

sampras:

Ma ne moraš se ti a mnom slagati ali ja ti tvrdim i to se zna da cijena kod preuzimanja neće biti veće od 3000 kuna po dionica a meni se neda čekati možda još par godina da bi mi netko dao 3000 kuna po dionica, ako bi to bilo skoro za šta postoje neke naznake to ne bi bilo loše ali čekati dvi pa možda i tri godine dabi je prodao po 3000 kuna e to mi se neda.
Neki će reći da vrijedi 5000 i više ali cijena kod preuzimanja neće biti veća od 3000 kuna sviđalo se to vama ili ne.

Kad nešto tvrdiš onda bi bilo pametno da izneseš činjenice na osnovu kojih nešto tvrdiš. Evo npr. prema analizi Erste analitčara da je došlo do preuzimanja od strane Mol-a lani, to preuzimanje ne bi išlo ispod 3500 kuna. A nakon godinu dana valjda je veća vrijednost Ine, ako ništa drugo ono za ostvarenu dobit i kraće vrijeme do modernizacije rafinerija.


Pa činjenice su to da je MOL dionicu INE procjenio trenutno na 2200 kuna i to su oni javno obznanili da dionica toliko vrijedi ali vjerovatno bi na tu cijenu išao neki diskont od 30% i to ti daje cijenu dionice, s tim kakva je trenutna situacija na tržištu nebi me začudilo da diskont bude i mnogo mnogo manji.
A što se tiče analitičara Erste po njima je prije nekoliko mijeseci cijena dionice Ingre trebala biti 70 000 kuna a vidi dije cijena sada, cijenu diktira tržište to jest ponuda i potražnja a ovdje je ponuda svaki dan sve veća braniteljske dionice, radničke dionicene, a veći broj dionica na tržištu uvjetuje i manju cijenu.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

[godine dabi je prodao po 3000 kuna e to mi se neda. Neki će reći da vrijedi 5000 i više ali cijena kod preuzimanja neće biti veća od 3000 kuna sviđalo se to vama ili ne
[color=blue]SAmprase u luki si doma, al ovdje nemaš pojma. Ustvari svatko radi kako misli da je najbolje.
Samo ako naši političari naprave kardinalnu grešku doći će do preuzimanja. To znači izgubiti kravu muzaru za proračun.
Inače Ina bi mogla imaoce ugodno iznenedit od sutra pa za ubuduće.[/color]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa


[godine dabi je prodao po 3000 kuna e to mi se neda. Neki će reći da vrijedi 5000 i više ali cijena kod preuzimanja neće biti veća od 3000 kuna sviđalo se to vama ili ne
[color=blue]SAmprase u luki si doma, al ovdje nemaš pojma. Ustvari svatko radi kako misli da je najbolje.
Samo ako naši političari naprave kardinalnu grešku doći će do preuzimanja. To znači izgubiti kravu muzaru za proračun.
Inače Ina bi mogla imaoce ugodno iznenedit od sutra pa za ubuduće.[/color]


Slabo se ti kužiš u ove stvari vidim ja to.

Država već nije većinski vlasnik jer je njen udio u INI manji od 50’%.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

@sampras

Dečko, jesi ti fond-manager u AZ mirovincu ili u nekom drugom? podsjećaš me na Novoselca koji je tvrdio da neće ništa kupovati na hr burzi jer je sve precijenjeno 30-50% a cijelo vrijeme kupuje INU[wink]

by the way trebao bi znati da su cijena i vrijednost dionice dvije različite stvari koje se mogu ali i ne moraju poklapati. u tome i je vic da ako ne znaš vrijednost dionice onda ne znaš ni što ti je za raditi? kupovati ili prodavati
Vjerovatno se radi toga i rade analize

ali čemu ja to pričam kad tebe Ina ionako ne zanima

Kad prodreš plitko, na jakom si terenu



@sampras
Dečko, jesi ti fond-manager u AZ mirovincu ili u nekom drugom? podsjećaš me na Novoselca koji je tvrdio da neće ništa kupovati na hr burzi jer je sve precijenjeno 30-50% a cijelo vrijeme kupuje INU[wink] by the way trebao bi znati da su cijena i vrijednost dionice dvije različite stvari koje se mogu ali i ne moraju poklapati. u tome i je vic da ako ne znaš vrijednost dionice onda ne znaš ni što ti je za raditi? kupovati ili prodavati Vjerovatno se radi toga i rade analize ali čemu ja to pričam kad tebe Ina ionako ne zanima

Ma pljuje po Ini, a sa druge strane je kupuje, baš kao i Novoselac. Ustvari mu ne odgovara da ode up.[thumbsup]

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

New Report

Close