INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Več izluđuje ravnodušnost menagemmenta na događanja sa dionicom, nevjereojatno da takav nivo znalaca upravlja najjčom HR firmon, upravo nevjerojatno


Več izluđuje ravnodušnost menagemmenta na događanja sa dionicom, nevjereojatno da takav nivo znalaca upravlja najjčom HR firmon, upravo nevjerojatno

veliki oif i mirovinci su jako duboku portfeljem u ovoj dionici
vjerujem da će braniti ovu najnižu cijenu od 2300 kn
čujem da se danas sasstaje uprava sa investitorima
valjda , će dogovoriti da barem ostane na ovoj min. razini, ako ne i rast

OMV , mol preuzimanje možda malo pomogne

Evo još malo naklapanja:

Ina zanimljiva zbog nafte i preuzimanja

Vaš link


Evo još malo naklapanja:

Ina zanimljiva zbog nafte i preuzimanja

Vaš link

Izgleda kao još jedna navlakuša.

Nije dobro sledeći certifikat puca na 2200 a nitko nema da brani.

INA-R-A
Kupnja Prodaja
2.210,32 24
2.210,31 4
2.210,30 16
2.210,22 50
2.210,00 20

2.230,00 1
2.243,98 1
2.243,99 12
2.244,00 24
2.247,98 21

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

bit ce gadno kad padne certifikat

Postanite Eu-robovi


bit ce gadno kad padne certifikat

ne brini. svaki pametan investitor proda certifikat več odavno prije knock outa.kad padne certifikat u večini slučajeva nitko više ne posjeduje certifikat,pa zbog toga market maker(erste bank ) ne treba prodati niti jednu dionicu.

Gruba analiza. Slovenski Petrol na ljubljanskoj burzi trži se uz P/E ~30 te P/BV~ 3.7. U odnosu na INU to je skuplje 50% do preko 100%.
Nadalje, u 3. mjesecu prošle godine, kad je INA bila na 3000kn, tada je LKPC bila na 2000kn, IGH je bio na 4000-5000kn, a KNZM na 50000 (a BV mu ~6000kn). U kratkom vremenu nakon toga, ljudi su shvatili da LKPC ipak vrijedi 6000, a IGH 15000 kn. Zašto su te dionice povoljne i onda kad im je P/BV >5 i kad je P/E > 50, a INA nije prilika niti na ovim sadašnjim razinama iako kao kompanija u svemu raste?
Ne pomišljam navoditi neke druge uspješnice našeg tržišta koje imaju još paradoksalnije rezultate, i uspoređivati ih s Inom. Jedino bih opet primjetio, da je po meni na djelu asimetrično vrednovanje dionica, i to od strane velikih igrača.
Prije koju godinu, rekao bih, novac zarađen na ERNT, ADRS, PLVA prelijevao se prema nelikvidnim, potcjenjenim izdanjima (tada su to bili IGH, VDKT, DLKV…). Takvo tržište meni se više sviđalo, jer danas čovjek ne može znati, procjeniti, naime- uvijek i uvijek kao da su potcjenjene iste dionice. Na koliko god one bile u njih treba ubrizgavati novac. Pridonosi li i takav pristup ovakvim velikim padovima burze, trebalo bi analizirati.
Doduše, nakon posljednih, tužnih i teških korekcija, i naš građevinski i energetski sektor i brodari itd., postaju definitivno potcjenjeni, ali po meni- ne toliko kao Ina.

Sampras: Nije dobro sledeći certifikat puca na 2200 a nitko nema da brani.

Meni se čini da će puknuti i onaj na 1600. Lijepo će se mađari i ostali nakrcati jeftinim dionicama dok slijepci iz mirovinskih fondova ne kuže što se događa. Kad progledaju onda će te iste kupovati preko 3000.[angry]


borism: ” bit ce gadno kad padne certifikat ” ne brini. svaki pametan investitor proda certifikat več odavno prije knock outa.kad padne certifikat u večini slučajeva nitko više ne posjeduje certifikat,pa zbog toga market maker(erste bank ) ne treba prodati niti jednu dionicu.

nije mi jasno ovo sa ranijom prodajom cert.
koliko sam načuo knock out cert. su kao kladionica- imaju rok isteka npr. 31.03.2008 i gleda se da li će cijena ispod strike price ili iznad barijere
ako padne ispod ulagač gubi , ako ode iznad barijere dobiva banka (market maker)
nek netko objasni zar se ne čeka istek roka da se vidi rezultat i kome ide isplata razlike u odnosu na granice (pomniženo sa multiplierom npr 10:1)
zar netko može samo tako prodati certifikate ili ne prodati ih, i kome se oni prodaju, a tko ih kupuje
da li pričamo o istim knock out ( short, call certif) ili ne?
nisamo svi stručni , pa molim ako netko može pojasniti detaljnije , to sa ranijom prodajom cetifikata

hvala svima

Mislim da su ti “turbači” nešto slično opcijama. Znači prije isteka ugovora možeš slobodno trgovati s tim certifikatom. U biti kod tih callova zbog knock-outa koji je iznad strike price, ne možeš izgubiti, samo manje zaraditi. Dok kod opcija ti kupuješ ugovor prema kojem na dan isteka ugovora imaš pravo kupiti dionice prema ugovorenoj cijeni. Naravno ako je ta cijena veća od trenutne na burzi, onda nećeš ništa kupiti i na gubitku si koliko su te koštali ugovori (opcije). Govorim o call opcijama. Slobodno me ispravite ako krivo brijem.

Krenulo cijelo tržište rasti Crobex u + , INA u + najava rasta tržišta i bikovskog razdoblja u business.hr[thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]

New Report

Close