INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa koliko ja znam INA-u sad nitko ne može preuzeti, uvjet za privatizaciju je ulazak u EU, ne?

&

Velika je razlika između Plive i Ine, Pliva se preuzimala u jednom dahu i znalo se ko preuzima, dok kod Ine je potpuno drugi scenarij teško će netko sve to skupiti da bi je preuzeo a to ću i pokušati objasniti.
Onaj ko bi najlakše preuzeo Inu je Mol a on to niti hoće a niti može jer nema novaca i sam je u velikim kreditima a ima 25% plus jednu dionicu i ako netko drugi se odluči na preuzimanje Mol može na svaku odluku može uložiti veto i ništa od odluke.
Dionice Ine su rascjepkane na stotine strana: mali dioničari,biivši i sadašnji radnici, Mol, Država, Braniteljski fond i ko će to sve skupiti na jednu hrpu, a ako bi se netko i odlučio tu je taj Mol koji se neće lako odreći Ine i tražiće za svoj dio puno više nego što vrijedi.
Tako da nitko neće ni pomisliti nešto kupovati bez ovih 25% plus jedne dionice Mola.[cry][embarass]

Hvala ti na zanimljivom pogledu.

Ipak, ne mogu se oteti dojmu, da ako to sve skupa i je malo zapetljano, doće Rusi i kupit i Inu i Mol u paketu i neće puno pitati pošto je, samo kad im se digne… 🙂

I nemoj mi samo OMV uvesti u priču, da ne bi i on pao u ruske ruke [lol]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

sampras:

Velika je razlika između Plive i Ine, Pliva se preuzimala u jednom dahu i znalo se ko preuzima, dok kod Ine je potpuno drugi scenarij teško će netko sve to skupiti da bi je preuzeo a to ću i pokušati objasniti.
Onaj ko bi najlakše preuzeo Inu je Mol a on to niti hoće a niti može jer nema novaca i sam je u velikim kreditima a ima 25% plus jednu dionicu i ako netko drugi se odluči na preuzimanje Mol može na svaku odluku može uložiti veto i ništa od odluke.
Dionice Ine su rascjepkane na stotine strana: mali dioničari,biivši i sadašnji radnici, Mol, Država, Braniteljski fond i ko će to sve skupiti na jednu hrpu, a ako bi se netko i odlučio tu je taj Mol koji se neće lako odreći Ine i tražiće za svoj dio puno više nego što vrijedi.
Tako da nitko neće ni pomisliti nešto kupovati bez ovih 25% plus jedne dionice Mola.[cry][embarass]

Hvala ti na zanimljivom pogledu.

Ipak, ne mogu se oteti dojmu, da ako to sve skupa i je malo zapetljano, doće Rusi i kupit i Inu i Mol u paketu i neće puno pitati pošto je, samo kad im se digne… 🙂

I nemoj mi samo OMV uvesti u priču, da ne bi i on pao u ruske ruke [lol]


To bi bio najbolji mogući scenariju za nas sigurno a vjerovatno i za dioničare MOLA.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

jaka obrana na INI oko 2600. mislim da ne može puno niže. dokupio neki dan,

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Bome, dobro nam ovaj cuva leđa:
KUPNJE – INA-R-A
…….2.600,00 1.492 3.879.200,00……
[thumbsup]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!


jaka obrana na INI oko 2600. mislim da ne može puno niže. dokupio neki dan,

Ta razina je već nekoliko puta potvrđena kao sigurno dno, tu fondovi pobiru sve što ima.

Jedini put kada je išlo ispod te razine je kada se špekuliralo da će nakon dodatnih dionica mali hrpimice prodavati, tada su fondovi pustili da padne (ili gurnuli) na 2400, ali to je trajalo svega par dana i pošto nije bilo rasprodaje brzo se vratilo natrag i poletilo ka 2800 na valovima euforije.

Jako dobro se sjećam tog trenutka jer sam kemijajući nešto u toj rupi od 2400 popušio nešto love, jebiga, nisam ja fond. 🙂

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

rooster:

sampras:

Netko je izgleda odlučio bar braniti ovu razinu jer ako ode ispod 2600 jao ti ga nama.

Ako bi INA išla ispod 2600, ja s namjeravam nažderat dionice do ibera.

A vi vidite…

Uzgred, ko se još sjeća i Plive su se ljudi rješavali na razinama 300-400 jer je stagnirala, a poslije su je s guštom kupovali na 600-800 (29.06.2006. u jednom danu ljudi su se nakupovali Plive u iznosu od 1.3 milijarde kuna).

Velika je razlika između Plive i Ine, Pliva se preuzimala u jednom dahu i znalo se ko preuzima, dok kod Ine je potpuno drugi scenarij teško će netko sve to skupiti da bi je preuzeo a to ću i pokušati objasniti.
Onaj ko bi najlakše preuzeo Inu je Mol a on to niti hoće a niti može jer nema novaca i sam je u velikim kreditima a ima 25% plus jednu dionicu i ako netko drugi se odluči na preuzimanje Mol može na svaku odluku može uložiti veto i ništa od odluke.
Dionice Ine su rascjepkane na stotine strana: mali dioničari,biivši i sadašnji radnici, Mol, Država, Braniteljski fond i ko će to sve skupiti na jednu hrpu, a ako bi se netko i odlučio tu je taj Mol koji se neće lako odreći Ine i tražiće za svoj dio puno više nego što vrijedi.
Tako da nitko neće ni pomisliti nešto kupovati bez ovih 25% plus jedne dionice Mola.[cry][embarass]

MOLuzeo nenamjenski kredit za širenje u visini 5 milijardi dolarčića!
U doba kada je kupovao svoje dionice zbog straha od OMV! Na upit za što će potrošiti dobiveni novac, da li iza kupovanje svojih dionica, odgovorili su ne!
Da li ćete kupovati neke druge dionice, odgovorili su da nije isključeno!? Mogu koupovati samo jednu dionicu! Pošto već imaju pravo kupovati ININE dionice na burzi nije isključeno da već ne kupuju preko nekog fonda ili povjerljive banke!
No i to će netko kad tad PROVALITI!
Samim time je i određena cijena? Samo treba zbrojiti 2 + 2 = po potrebi![bye]

Mene osobno smeta što se stalno povlači teza da je ovo jedna od naših najboljih dionica a ja ću vam sada nešto reći negdje u isto vrijeme kad sam kupio tri paketa dionica INE kupio sam i dvije dionice INGRE i na te dvi više sam zaradio čisto nego da sada prodam ova sva tri pakate i da imam još dva manje bi zaradi već sam zaradio na dvi dionice INGRE koje sam platio svaku po 10 000 kuna a prodao ih prije dva mjeseca svaku nešto manje od 60 000 tisuća kuna i onda meni neki pametnjakovići sole pamet da je ovo zlatna koka koja će svoje kad tada odraditi, a ja im na to odgovaram da su moje dvi dionice INGRE to već odavno odradile a dali će ove ikada to je veliko pitanje, i još jedan zaključak na kraju ovo jedna od dionoca koja je imala najlošiji rast u prošloj godini a tako će biti i ove godine a to se vidi već po početku godine. Ja osobno se namjeravam ovih dionica riješiti što prije jer mislim da šta kod drugo kupim da ću imati veći prinos.
Ovo je samo moje razmišljanje o ovoj dionici i nije nikakav nagovor nikome da prodaje i nije drukanje cijene na dolje s obzirom da i ja imam 72 dionice i da do sada nisam prodao niti jednu.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Ja osobno se namjeravam ovih dionica riješiti što prije jer mislim da šta kod drugo kupim da ću imati veći prinos. Ovo je samo moje razmišljanje o ovoj dionici i nije nikakav nagovor nikome da prodaje i nije drukanje cijene na dolje s obzirom da i ja imam 72 dionice i da do sada nisam prodao niti jednu.

Pa recite nam onda na kojem nivou cijene izlazite.[smiley]

sampras:

Ja osobno se namjeravam ovih dionica riješiti što prije jer mislim da šta kod drugo kupim da ću imati veći prinos. Ovo je samo moje razmišljanje o ovoj dionici i nije nikakav nagovor nikome da prodaje i nije drukanje cijene na dolje s obzirom da i ja imam 72 dionice i da do sada nisam prodao niti jednu.

Pa recite nam onda na kojem nivou cijene izlazite.[smiley]


Sve iznad 2700 kuna

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Pošteno kolega[cool]Ma isto bi koju ostavija,nek se nađe.


Pošteno kolega[cool]Ma isto bi koju ostavija,nek se nađe.

Kolega mislim da idu sve skupa kako su i došle, jest da je ovih šest došlo kasnije ali sve skupa će ići u kompletu, a i vas sve ću poštedjeti svojih komentara.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

New Report

Close