INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

daj se malo informiraj prije nego sto izadjes sa ovakvim stvarima, Citibank je skrbnik/depozitor za GDR-ove koje se trze na LSE-u. Nece oni nis prodavat[shocked].

Koliko vidim Citibank/skrbnik ima sve manju količinu pod skrbi, a za imatelje dionica Ine je svejedno tko im je vlasnik, Citibank ili netko drugi. Količina im se smanjila za nekih 20-tak tisuća komada u zadnjih par mjeseci.
To su činjenice.


Kako vidimizneseno je veći broj neistina a ja ću komentirati jednu a to je prodaja braniteljskih udjela. Oni nemaju nikakove veze sa cijenom dionice INe jer udjele prodaje fondu a ne nekome na tržištu.

Čekaj sad malo. Tko će kome moći prodavati udjele? Po tebi, udjeli će se moći prodavati samo fondu.
Šta će onda biti sa svim onim torbarima koji su već kaparili udjele?
[embarass]

toka:

Kako vidimizneseno je veći broj neistina a ja ću komentirati jednu a to je prodaja braniteljskih udjela. Oni nemaju nikakove veze sa cijenom dionice INe jer udjele prodaje fondu a ne nekome na tržištu. ”

Čekaj sad malo. Tko će kome moći prodavati udjele? Po tebi, udjeli će se moći prodavati samo fondu.
Šta će onda biti sa svim onim torbarima koji su već kaparili udjele?
[embarass]

Tako je samo fondu , a torbari snaći će se oni već……..

Koliko vidim Citibank/skrbnik ima sve manju količinu pod skrbi, a za imatelje dionica Ine je svejedno tko im je vlasnik, Citibank ili netko drugi. Količina im se smanjila za nekih 20-tak tisuća komada u zadnjih par mjeseci.
To su činjenice.

U svom prijasnjem postu si rekao da Citibank prodaje. To nije istina. Prodaje neki John Smith iz Londona. I na ZSE-u svaki dan neko prodaje, pa sta?!?
A zasto ne kazes primjerice da je AZ mirovinski od 4. mjeseca kupio 45 338 dionica, kad vec spominjes da je “Citibank” prodavao?!
Toliko od mene.

Dividenda je bila 12 kn.

Rapide48:

Koliko vidim Citibank/skrbnik ima sve manju količinu pod skrbi, a za imatelje dionica Ine je svejedno tko im je vlasnik, Citibank ili netko drugi. Količina im se smanjila za nekih 20-tak tisuća komada u zadnjih par mjeseci.
To su činjenice.

U svom prijasnjem postu si rekao da Citibank prodaje. To nije istina. Prodaje neki John Smith iz Londona. I na ZSE-u svaki dan neko prodaje, pa sta?!?
A zasto ne kazes primjerice da je AZ mirovinski od 4. mjeseca kupio 45 338 dionica, kad vec spominjes da je “Citibank” prodavao?!
Toliko od mene.

Nema potrebe govoriti o tome da AZ kupuje, kad se to lijepo vidi. Uostalom gdje bi bila cijena, da je mirovinci nisu branili, svakome je jasno.
A tko prodaje pod Citibankom mi nije presudno, da li je to John Smith ili netko drugi. Osim toga nije to bio ni jedini raspoloženi prodavač, tu je i HPB i HYPO.
Kad im se pridruže Fond branitelja ( koji će morati prodavati dionice Ine da bi isplatio branitelje ) i radnici koji su pod loc-upom i imaju cca 628.000 komada, biti će to lijepi pritisak na kupnju.

Kupnja – INA-R-A
7 2.675,11
200 2.675,00
10 2.650,02
4 2.650,01
1.000 2.650,00

Prodaja – INA-R-A
48 2.700,00
24 2.709,00
3 2.717,00
12 2.719,99
4 2.729,00

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Zar ne bi trebalo K/P staviti na temu K/P?[shocked]

toka:

Kako vidimizneseno je veći broj neistina a ja ću komentirati jednu a to je prodaja braniteljskih udjela. Oni nemaju nikakove veze sa cijenom dionice INe jer udjele prodaje fondu a ne nekome na tržištu. ”

Čekaj sad malo. Tko će kome moći prodavati udjele? Po tebi, udjeli će se moći prodavati samo fondu.
Šta će onda biti sa svim onim torbarima koji su već kaparili udjele?
[embarass]


to što torbari kupuju to je nezakonitzo i to država?????treba sankcionirati.
ja tih udjela mogu kupiti koliko hoćeš ali je nezakoniti pa me ne intresira.

dan je pametniji od noći

Nema potrebe govoriti o tome da AZ kupuje, kad se to lijepo vidi. Uostalom gdje bi bila cijena, da je mirovinci nisu branili, svakome je jasno.
A tko prodaje pod Citibankom mi nije presudno, da li je to John Smith ili netko drugi. Osim toga nije to bio ni jedini raspoloženi prodavač, tu je i HPB i HYPO.
Kad im se pridruže Fond branitelja ( koji će morati prodavati dionice Ine da bi isplatio branitelje ) i radnici koji su pod loc-upom i imaju cca 628.000 komada, biti će to lijepi pritisak na kupnju.

Is koga si ti fonda pa si došao ovdje širiti paniku idi ti dalje ovdje nećeš uspjeti, ovi koji su kupili dionice INE nisu je kupovali na kredit već za keš i računali su s tim da im je to dugoročno ulaganje, ajde ti na neki drugi forum pa tamo probaj.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Po tebi, udjeli će se moći prodavati samo fondu. Šta će onda biti sa svim onim torbarima koji su već kaparili udjele? [embarass] ” Tako je samo fondu , a torbari snaći će se oni već……..

Ako se udjeli ne mogu prodavati trećim osobama, kako je onda moguće promjeniti strukturu vlasnika fonda?

niko nije lud da će ić prodavat inu, a šta se radnika tiče, koga god sam pito reko je da neće prodavat. baš naprotiv dosta njih planira još i nadokupit kad skupe nešto novaca. tak da ove vaše priče o masovnoj prodaji radničkih dionica baš i ne drži vodu.

..........................................................................................

New Report

Close