INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

INA kao jaka dionica ipak pomalo raste na solidnima količinama.[rolleyes]

Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

evo za moje prvo javljanje jedno razmišljanje i pozdrav ekipi….
čini mi se da većina malih koji i dalje drže dionicu ine nemaju namjeru u skoro vrijeme prodavati je… vjerujem da svi očekuju neko preuzimanje kad tad…a radnici koji su kupili dionice većinom su to kupili kao neku vrstu štednje i neće ih se previše odlučiti na prodaju , ipak su to većinom ljudi s dobrim primanjima i mislim kako je u te dionice otišao višak love a ne neki špekulativni kapital…ti špekulanti su se već davno iskrcali….
zato vjerujem da nas čeka dobar period , ponuda će biti sve manja a potražnja sve veća…[thumbsup]


INA kao jaka dionica ipak pomalo raste na solidnima količinama.[rolleyes]

Kolega izgleda da je pesimizam prešao u optimizam.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Evo Vam još jedne informacije iz prve ruke koja bi mogla nešto značiti,ali i nemora.Već nekoliko tjedana MOL i INA
u području uz rijeku Dravu na teritoriji Virovitičko-podravske županije vrše opsežna istraživanja nalazišta nafte ili plina (ne znam što točno traže.)

bili su i kod nas prije par godina, traže naftu i plin, a Romi im redovito krali opremu i kablove!
[cool]
uglavnom,ništa spektakularno.

Ljudi su, općenito, nalik na pse koji počnu lajati čim izdaleka začuju


evo za moje prvo javljanje jedno razmišljanje i pozdrav ekipi….
čini mi se da većina malih koji i dalje drže dionicu ine nemaju namjeru u skoro vrijeme prodavati je… vjerujem da svi očekuju neko preuzimanje kad tad…a radnici koji su kupili dionice većinom su to kupili kao neku vrstu štednje i neće ih se previše odlučiti na prodaju , ipak su to većinom ljudi s dobrim primanjima i mislim kako je u te dionice otišao višak love a ne neki špekulativni kapital…ti špekulanti su se već davno iskrcali….
zato vjerujem da nas čeka dobar period , ponuda će biti sve manja a potražnja sve veća…[thumbsup]

Prvi dio ti je točan, dok se sa ovim drugim ne bih složio ( da radnici neće prodavati ). Radnici baš nemaju previše vjere u Inu, za razliku od investitora koji su je kupili na ipou.
Treća stvar koju zaboravljate jest da branitelji mogu prodavati udjele nakon 12.04.2008. godine i nitko ih ne može spriječiti u tome ( čekali su tri godine ).
Valjda vam je jasno da će ih dvije trećine prodati udjele, čak možda dođe do likvidacije Fonda branitelja?
Četvrti problem može biti prodaja dionica od strane Citibanka, a on ih ima preko 200.000 komada ( us lučaju krize na usa-marketu )

Stvar može spasiti jedino preuzimanje, i to ne samo sa Inom nego sa situacijom na cjelokupnoj burzi.
E sad koliko je to vjerovatno, to ćemo vidjeti…………………


Leconte: ” evo za moje prvo javljanje jedno razmišljanje i pozdrav ekipi…. čini mi se da većina malih koji i dalje drže dionicu ine nemaju namjeru u skoro vrijeme prodavati je… vjerujem da svi očekuju neko preuzimanje kad tad…a radnici koji su kupili dionice većinom su to kupili kao neku vrstu štednje i neće ih se previše odlučiti na prodaju , ipak su to većinom ljudi s dobrim primanjima i mislim kako je u te dionice otišao višak love a ne neki špekulativni kapital…ti špekulanti su se već davno iskrcali…. zato vjerujem da nas čeka dobar period , ponuda će biti sve manja a potražnja sve veća…[thumbsup] ” Prvi dio ti je točan, dok se sa ovim drugim ne bih složio ( da radnici neće prodavati ). Radnici baš nemaju previše vjere u Inu, za razliku od investitora koji su je kupili na ipou. Treća stvar koju zaboravljate jest da branitelji mogu prodavati udjele nakon 12.04.2008. godine i nitko ih ne može spriječiti u tome ( čekali su tri godine ). Valjda vam je jasno da će ih dvije trećine prodati udjele, čak možda dođe do likvidacije Fonda branitelja? Četvrti problem može biti prodaja dionica od strane Citibanka, a on ih ima preko 200.000 komada ( us lučaju krize na usa-marketu ) Stvar može spasiti jedino preuzimanje, i to ne samo sa Inom nego sa situacijom na cjelokupnoj burzi. E sad koliko je to vjerovatno, to ćemo vidjeti…………………

ne vidim razlog zašt bi svi odjednom išli prodavat inu??? sumnjam da će branitelji, pogotovo ne Citibanka ić prodavat dionice.

..........................................................................................

Četvrti problem može biti prodaja dionica od strane Citibanka, a on ih ima preko 200.000 komada ( us lučaju krize na usa-marketu )

daj se malo informiraj prije nego sto izadjes sa ovakvim stvarima, Citibank je skrbnik/depozitor za GDR-ove koje se trze na LSE-u. Nece oni nis prodavat[shocked].


Treća stvar koju zaboravljate jest da branitelji mogu prodavati udjele nakon 12.04.2008. godine i nitko ih ne može spriječiti u tome ( čekali su tri godine ).
Valjda vam je jasno da će ih dvije trećine prodati udjele, čak možda dođe do likvidacije Fonda branitelja?

– već, više puta sam pročitala slične stvari.
– branitelji su dobili udjele u fondu.
– to je zatvoreni investicijski fond, i trguje se na tržištu s udjelima, a ne dionicama fonda.
– ako ste np. vlasnik SLPF Vi na tržištu prodajete/kupujete udjele, a ne prodajete dionice koje fond posjeduje.
– a taj fond će i 25% svoje dobiti opet vraćati kao pomoć braniteljima, a dobit će biti najvjerojatnije dividenda na dionicama koje posjeduje.

– pazite što pišete, ako neznate radije nemojte pisati ništa.
– a i gospodin Mahatma Vam je lijepo napisao za Citibank.
– biti ću pristojna, ali kod mene ste dobili crveni karton zbog velikog neznanja i dezinformiranja javnosti.
Pozdrav !

pitanje:daje li ina dividendu i ako daje,koliko po dionici?[cool]

Treća stvar koju zaboravljate jest da branitelji mogu prodavati udjele nakon 12.04.2008. godine i nitko ih ne može spriječiti u tome ( čekali su tri godine ).
Valjda vam je jasno da će ih dvije trećine prodati udjele, čak možda dođe do likvidacije Fonda branitelja?
Četvrti problem može biti prodaja dionica od strane Citibanka, a on ih ima preko 200.000 komada ( us lučaju krize na usa-marketu )

Kako vidimizneseno je veći broj neistina a ja ću komentirati jednu a to je prodaja braniteljskih udjela.
Oni nemaju nikakove veze sa cijenom dionice INe jer udjele prodaje fondu a ne nekome na tržištu. Fond je taj koji odlučuje kako i na koji način će kupovati i prodavati neke od dionica iz portfelja fonda. A taj utjecaj na dionicu INE će biti minimalan. Ostaloneistiniti je komentirano.[thumbsup]

dan je pametniji od noći


Treća stvar koju zaboravljate jest da branitelji mogu prodavati udjele nakon 12.04.2008. godine i nitko ih ne može spriječiti u tome ( čekali su tri godine ).
Valjda vam je jasno da će ih dvije trećine prodati udjele, čak možda dođe do likvidacije Fonda branitelja?

– već, više puta sam pročitala slične stvari.
– branitelji su dobili udjele u fondu.
– to je zatvoreni investicijski fond, i trguje se na tržištu s udjelima, a ne dionicama fonda.
– ako ste np. vlasnik SLPF Vi na tržištu prodajete/kupujete udjele, a ne prodajete dionice koje fond posjeduje.
– a taj fond će i 25% svoje dobiti opet vraćati kao pomoć braniteljima, a dobit će biti najvjerojatnije dividenda na dionicama koje posjeduje.

– pazite što pišete, ako neznate radije nemojte pisati ništa.
– a i gospodin Mahatma Vam je lijepo napisao za Citibank.
– biti ću pristojna, ali kod mene ste dobili crveni karton zbog velikog neznanja i dezinformiranja javnosti.
Pozdrav !

Ne vidim da sam bilo što napisao netočno, pa se ubuduće suzdrži od paušalnih ocjena. Naveo sam da branitelji raspolažu sa udjelima i moći će ih prodati ( privatno vlasništvo je neotuđivo, iako se to nekima ne sviđa ).
Citibank je i do sada prodavao tako da ste i tu u krivu.
A što se tiče crvenih kartona, ne pratim nogomet pa me ne zanimaju.

Evo stanje od prije pa si ga usporedi

New Report

Close