INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo link:
http://www.boerse-stuttgart.de/_eng_finder/mta_finder/fnd_auswahl_mta.php?fndr_sel=kop&fnd_typ=alle&back_url=/derivate_produkte/derivate_intro/derivate_intro.php?wpclass=kop

pa si izaberi zemlju izdanja kroatia, pa si pročitaj…pametan si bu ti jasno [thumbsup]

kad pročitaš ak imaš pitanja, bum ti odgovorio…[thumbsup]

Vijesti iz regije 03.12.2007 13:18 MOL naznačio uvjet za spajanje s OMV-om “Suradnja OMV-a i MOL-a ima smisla samo ako OMV u cijelosti proda rafineriju u Schwechatu”, smatra čelnik mađarske kompanije
Čelnik mađarskog naftnog i plinskog koncerna MOL Ferenc Horvath ne isključuje mogućnost spajanja s austrijskim OMV-om ako Austrijanci prodaju rafineriju Schwechat kod Beča, prenijeli su u ponedjeljak austrijski mediji. Sve relevantne studije pokazale su da “MOL-ove rafinerije imaju najviše neto marže u Europi te da su nadmoćne OMV-ovima u gotovo svim pokazateljima”, kazao je Horvath, izvršni dopredsjednik Sektora prerade i marketinga MOL-a u razgovoru za bečki Industriemagazin.

OMV može samo profitirati od preuzimanja dok će klijenti biti na manjem dobitku budući da bi u Austriji nestankom konkurentskog MOL-a koji u toj zemlji distribuira proizvode preko skladišta u Korneuburgu, Grazu, Linzu i Trofaiachu nastao apsolutni monopol u sektoru proizvodnje, podsjeća čelnik mađarskog MOL-a.

“Suradnja OMV-a i MOL-a ima smisla samo ako OMV u cijelosti proda rafineriju u Schwechatu”, istaknuo je, dodajući da često spominjana mogućnost “otvaranja” te rafinerije za druge ponuđače očigledno nema smisla jer OMV u protivnom ne bi već prije nekoliko godina otkazao već sklopljene ugovore s britanskim BP-om.

MOL-ovi dioničari koji podupiru spajanje s OMV-om, poput fondova Templeton i Centaurus, zastupaju takav stav pod određenim uvjetom, upozorava Horvath. “Tako Templeton podupire spajanje tek pod uvjetom da se ne žrtvuje nijedan posao, a sam OMV priznaje da bi se upravo to moglo dogoditi s obzirom na mogući nastanak monopola”, dodaje čelnik mađarske kompanije. (Hina, Bankamagazin)

Posljednja izmjena: 03.12.2007 13:1

1065 13:47:19 2.450,00 22 53.900,00
1064 13:47:19 2.450,00 22 53.900,00
1063 13:47:19 2.450,00 7 17.150,00
1062 13:47:19 2.449,90 6 14.699,40
1061 13:47:19 2.439,00 24 58.536,00
1060 13:47:19 2.439,00 24 58.536,00
1059 13:47:19 2.439,00 16 39.024,00
1058 13:47:19 2.437,99 10 24.379,90
1057 13:47:19 2.430,00 200 486.000,00
1056 13:47:19 2.430,00 2 4.860,00
[huh]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

Na prodaji se pojavljuju paketi od 20-22 kom.
Sve kako smo predviđali, kolege ako ulažete na duže vrijeme sad je prilika za ulazak, ali polako bez žurbe.[thumbsup]

evo link:
http://www.boer…ivate_intro.php?wpclass=kop

pa si izaberi zemlju izdanja kroatia, pa si pročitaj…pametan si bu ti jasno

Kolega Beholder:
Cijene svih ostalih certifikata su u jednakom omjeru manje od trenutnih cijena dionica na tržištu. Čini mi se da plašite ljude i dokupljujete, ili?

Moje bonus dionice sjele na račun

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


evo link: http://www.boer…ivate_intro.php?wpclass=kop pa si izaberi zemlju izdanja kroatia, pa si pročitaj…pametan si bu ti jasno Kolega Beholder: Cijene svih ostalih certifikata su u jednakom omjeru manje od trenutnih cijena dionica na tržištu. Čini mi se da plašite ljude i dokupljujete, ili?

kada certifikat dođe u KO onda ga miću s popisa…najveći je maknut u petak (budu vam i drugi to potvrdili) radi se o turbo long certifikatu INA s KO na 2400 i izdanim volumenom od 1.000.000 warenta (100.000 dionica u omjeru 1:10)
imam inu i ne trebam nikoga plašiti …samo sam realan[smiley]


evo link:
http://www.boer…ivate_intro.php?wpclass=kop

pa si izaberi zemlju izdanja kroatia, pa si pročitaj…pametan si bu ti jasno

Kolega Beholder:
Cijene svih ostalih certifikata su u jednakom omjeru manje od trenutnih cijena dionica na tržištu. Čini mi se da plašite ljude i dokupljujete, ili?

Nije stvar u cijeni certifikata, nego u poziciji izdavaca certifikata (banke). Izdavac ne voli gubit novac. Njemu je nezgodno ako ti on proda certifikat po recimo sto kn, a njegova vrijednost (dionice koja lezi ispod) naraste recimo 30%. To je njemu gubitak, jer mora tebe isplatiti. Zato je izdavac mudar, pa kako ljudi kupuju certifikate, on kupuje dionice. Kako prodaju, tako on prodaje dionice. Zaradjuje na marzi izmedju bid-a i ask-a. Sad on otprilike drzi dionica dovoljno da pokrije izdane certifikate (hedge pozicija). Njemu je svejedno kako se krece cijena, jer cijena certifikata se krece proporcionalno cijeni dionice ispod. Medjutim, nezgodno mu je kad cijena dionice padne ispod neke vrijednosti. Ako je on prosjecno kupovao dionice po 2200, kad cijena padne ispod, on je svejedno u gubitku. Zato postoji knock-out na certifikatu, nakon kojeg certifikat postaje nevazeci, a izdavac ima marginu na kojoj se moze rijesiti preostalih dionica. E sad, pitanje je koliko je tih certifikata ostalo visiti, a bogami izdavac moze i riskirat i ne pokrit se dionicama (mada mislim da nisu toliko hrabri).

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

ja to nis ne kuzim, deimos.. jel im se isplati da ina ide dole ili ne?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

MOL ne isključuje spajanje s OMV-om???

http://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2007&mm=12&dd=03&nav_id=274852

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"


ja to nis ne kuzim, deimos.. jel im se isplati da ina ide dole ili ne?

Ne isplati da padne ispod njihovog prosjecnog ulaza. Sve do toga im se isplati. Znaci, ako im je ostalo dosta dionica, poklapat ce neko vrijeme kupnju. Pogledaj ERNT, tamo su ti 2 certifikata pukla, jos se primjeti poklapanje do 2.800. Cak su i do 2.700 isli. Slovenski telekom je pao 10% u 2 dana kad su pukla 2 certifikata jer je izdavac topio dionice. Sve ovisi o tome koliko dionica mu je ostalo, a to neznamo.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close