INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije ni čudo dam se kladiti da im je ovdje prosjek ulaska bar 10% iznad sadašnje cijene.

Ukoliko je bilo nekih nedoumica što se tiče cijene nafte:

http://www.seebiz.eu/hr/valute-i-robe/hladan-tus!-ali-ne-za-potrosace-.-.-.,3211.html

rooster:

zzidak:

Zna li netko točan datum kad će se bonus dionice naći na burzi.

03.12.2007. u 10:00 [proud]

Nisam siguran u taj scenario.

Bonus dionice se prvo upisuju na račun investitora, pa kad netko od investitora ih odluči prodati prvo ih reg. pa tek tada ih stavlja na prodaju. No, kako smo bili svjedoci nekoliko IPO-a gdje sudjeluju i investitori sa malo iskustva, prodaja se otezala i nekoliko mjeseci. Da ne dužim, mislim da ovdje spašava samo strpljenje, a kolegama koje sada nakon propuštene prilike za dobrom prodajom ipak bi prodali, savjet da možda malo razmisle o tome.

Zašto nisi siguran? Nisam rekao da će se SVE takve naći na burzi u taj ponedjeljak, a pogotovo ne da će SVI prodavati.

S druge strane, ako vlada te dionice pripiše tokom tog vikenda, ne vidim nikakvih problema da ih netko ujutro u ponedjeljak registrira kod brokera preko SDA e-računa, i isto jutro stavi nalog.

Koliko je pametno ininu dionicu prodavati u ovom trenutku, sasvim je drugo pitanje. Previše je vanjskih faktora koji ovih dana utječu na cijene svih dionica da bi itko mogao dati kvalitetnu procjenu što se sada isplati raditi.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

poljavljuje se teška konjica
Najbolje ponude [ INA-R-A ] Kupnja Cijena
7 2.476,00
16 2.475,00
1000 2.450,00
200 2.421,00
210 2.420,00
Cijena Prodaja
2.488,00 86
2.489,00 17
2.490,00 10
2.493,00 10
2.499,00 100

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


Ne znam samo otkud si došao do “realne cijene” od preko 8 Kn.

Po tvome ispada što je cijena na Svjetskom tržištu veća to INI bolje, potpuno suprotno.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Po tvome ispada što je cijena na Svjetskom tržištu veća to INI bolje, potpuno suprotno.

Veća cijena isti postotni rabat,veća razlika u cijeni,a to što kukaju da ako cijene ne prijeđu 8 Kn,da će propasti itd.,to već slušam godinama.Mene što se poslovanja Ine više brine futranje parazita tipa Petrokemija i dr. sa povlaštenom cijenom plina,a kupuju je od Gazproma po tržinoj,e to je čista pušiona.Zato je po meni bitno da država čim prije izgubi kontrolni paket.Drugo što me brine je Mol,jer ti ti direktno uništavaju Inu,a trebali bi joj zapravo biti strateški parner.Linića treba optužiti za veleizdaju što je tim debilima prodao četvrtinu Ine s tim ovlastima.

INA d.d. – pravo na dopunske dionice

26.11.2007

Odlukom Vlade Republike Hrvatske o načinu prodaje, cijeni, vremenu i uvjetima prodaje dionica INA – Industrija nafte d.d. javnom ponudom i posebnim pogodnostima prodaje hrvatskim građanima (Narodne novine, broj 104/2006, 113/2006, 122/2006 i 129/2006), svakom hrvatskom državljaninu koji je uz pravo prvenstva i posebnu pogodnost kupio dionice u javnoj ponudi te nad istima zadržao nepromijenjenu vlasničku poziciju registriranu s izdavateljem, po isteku jedne godine na svakih 10 dionica bit će prenijeta po 1 dopunska dionica.

Posljednji dan roka za praćenje transakcija i promjena po vlasničkim pozicijama dioničara, bit će 01. prosinac 2007. godine.
Ovaj dan predstavlja dan utvrđivanja prava na dopunske dionice. Dakle, prvi dan slobodnog raspolaganja dionicama bez utjecaja na pravo na dopunske dionice je 03. prosinac 2007.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


Po tvome ispada što je cijena na Svjetskom tržištu veća to INI bolje, potpuno suprotno.

Veća cijena isti postotni rabat,veća razlika u cijeni,a to što kukaju da ako cijene ne prijeđu 8 Kn,da će propasti itd.,to već slušam godinama.Mene što se poslovanja Ine više brine futranje parazita tipa Petrokemija i dr. sa povlaštenom cijenom plina,a kupuju je od Gazproma po tržinoj,e to je čista pušiona.Zato je po meni bitno da država čim prije izgubi kontrolni paket.Drugo što me brine je Mol,jer ti ti direktno uništavaju Inu,a trebali bi joj zapravo biti strateški parner.Linića treba optužiti za veleizdaju što je tim debilima prodao četvrtinu Ine s tim ovlastima.


Potpuno se slažem s tobom dok država ne proda svoj udio nećemo mi lako gore, jer ovako nitko nema interes kupovati na burzi kad i onako nemože postati vlasnik, a ovaj MOL je jad da veći nemože biti.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

dajte molim vas, svima vam se isplati da ina ostane u drzavnim rukama jos duuugooo, a cijena na ovim razinama. osim ako nemate jedno desetak tisuca dionica..

odite malo u neke druge zemlje pa vidite kolko kosta plin..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

ličan:

Ne znam samo otkud si došao do “realne cijene” od preko 8 Kn.

Po tvome ispada što je cijena na Svjetskom tržištu veća to INI bolje, potpuno suprotno.


da si procitao FI, vidio bi da se veca dobit objasnjava medju ostalim i visim cijenama nafte..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

ina
Top bid
CIJENA KOLIČINA
2.450,00 983
2.421,00 200
2.420,00 210
2.418,00 12
2.415,02 10
2.415,00 10
2.413,01 5
2.402,00 28
2.401,00 16
2.400,00 30
Top ask
CIJENA KOLIČINA
2.470,00 165
2.475,00 68
2.479,99 6
2.480,00 292
2.488,00 58
2.489,00 17
2.490,00 10
2.498,00 2
2.499,00 100
2.500,00 205

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

ZAGREB (HINA) – Nešto manje od 36 tisuća hrvatskih državljana koji su kupili dionice Ine u javnoj ponudi i nisu ih prodavali proteklih godinu dana, odnosno nisu i neće ih prodati do 1. prosinca, idući bi tjedan trebala dobiti i jednu, odnosno dvije besplatne dionice Ine. Preknjižba dionica Ine, nakon javne ponude, izvršena je 1. prosinca 2006. godine, te je sukladno Odluci Vlade, tripartitnom ugovoru te Zakonu o obveznim odnosima, posljednji dan roka za praćenje transakcija i promjena po vlasničkim pozicijama dioničara subota 1. prosinca 2007. godine. S obzirom da je za Agenciju subota neradni dan, zadnji dan za praćenje u računalnom sustavu Agencije utvrđuje se kao petak 30. studenoga 2007. godine, na koji dan će stanje stjecatelja prava na bonusne dionice biti identično onome od 1. prosinca 2007., a koji predstavlja dan utvrđivanja prava na dopunske dionice, objašnjavaju iz SDA.

No respect

New Report

Close