INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


U prosincu podjela dopunskih dionica Ine Autor/izvor: Igor Prstec Svakom građaninu koji je uz pravo prvenstva i posebnu pogodnost kupio dionice Ine u javnoj ponudi te je nad njima zadržao nepromijenjenu vlasničku poziciju, Vlada dodjeljuje na svakih 10 dionica po 1 dopunsku dionicu Ine. Da podsjetimo, ovakav postupak određuje Odluka Vlade o načinu prodaje, cijeni, vremenu i uvjetima prodaje dionica INA – Industrija nafte javnom ponudom i posebnim pogodnostima prodaje hrvatskim građanima. Vlada je kao posljednji dan roka za praćenje transakcija i promjena po vlasničkim pozicijama dioničara odredila 1. prosinac 2007. godine. Ovaj dan predstavlja dan utvrđivanja prava na dopunske dionice, stoji u obavijesti SDA. Dakle, prvi dan slobodnog raspolaganja dionicama bez utjecaja na pravo na dopunske dionice je 3. prosinac 2007. Pritisak dodatnih dionica, iako se ne zna točan broj imatelja prava na dopunske dionice, će bez sumnje odigrati ako ne realni onda bez sumnje negativan psihološki pritisak i na cijenu dionica Ine koje od polovice svibnja bilježe konstantan negativan trend. Dionice Ine nezaustavljivo klize još od početka grčevite borbe Mola za obranu od preuzimanja od strane OMV-a, koja je do tada postojeći akvizicijski pritisak Mola na Inu stavila posve po strani umanjujući tako tržišnu vrijednost Ininih dionica. Ina zbog šire korekcije domaćeg tržišta nije reagirala ni na prilično dobar devetomjesečni rezultat, a nastavak rasta cijena nafte koja stišće profitne marže Ine je samo jedan u nizu loših vijesti po najveću domaću naftnu kompaniju.

Moj fin.savjetnik me uvjerava da više od 90%kupljenih paketa po IPO nije prodano..?????[shocked]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.


otpor ce doci kada se trziste u svijetu smiri,nema fondova do daljnjeg oni su samo promatraci i regulatori trzista da ne ode previsoko ili prenisko sto se vidjelo neki dan.Kad se rijesi FS u US i zazive malo burze u US i EU krecemo i mi,to moze trajati 1mj,6mj,a nedaj goreg da bude godinu dana u korekciji.Najgori pesimizan je recesija u US.Fondovi su u kesu i cekaju rjesenje u svijetu sa kontrolom Crobexa.Inace ja imam radnicke dionice i full pakete 18+8 po prosjecnoj cijeni od 1460kn[proud]

imam i ja, možda se i znamo[wink]

&

Znači na burzi ih prodajete po 1839 kuna zarada 25 % plus 1 % za proviziju. Definitivno bježim iz INE.


Znači na burzi ih prodajete po 1839 kuna zarada 25 % plus 1 % za proviziju. Definitivno bježim iz INE.

pa to mi je za mirovinu ,kakva prodaja[angry]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


Znači na burzi ih prodajete po 1839 kuna zarada 25 % plus 1 % za proviziju. Definitivno bježim iz INE.

šta ti je, vecina i to velika vecina radnika je kupila dionice za dugoročno držanje (za razliku od HT), to su dionice koje pripadaju njihovoj dijeci. Radnici znaju da dolazi privatizacija, skidanje vlade s vrata, cijene nafte rastu. Nalazišta u jadranu imaju tolko plina da nas i Italiju mogu snabdjevat još puno godina(a ispod još i ima nafte). Ina za sad nema puno platformi, vecinu imaju taljani (to će se promjeniti) koji su nas i naućili kako se to radi. Tu je i Sirija i EOR projekt (tercijarni način iskorištavanja bušotina pomoću ukapljenog CO2). Ne znam kad će dionica skočit ali znam da će skočit a to znaju i radnici. Eto, ja ne vjerujem da će biti navale za 6 mjeseci.

&

Sve to stoji , ali dionica klizi i klizi druge dionice idu gore dolje 7 do 15 % a INA samo pomalo sve niže i niže.

Nije bitno kako će se ponašati par iskusnijih i upućenijih investitora,bitno je kako će se masa ostalih ponašati.
Jednom upitao na benzinskoj,da li su dobili dionice(radnici),on kaže da još nisu.Pitam ga da li će čuvati jer to će kao narasti(u što sam uvjeren-kad tad)on odgovara ma kakvi čim dobiju odmah prodaju i to ti je to .Ljudi nevjeruju nikome nego gledaju da dignu lovu što prije ,pa kako poslje bude nek bude-tko živ tko mrtav.


Nije bitno kako će se ponašati par iskusnijih i upućenijih investitora,bitno je kako će se masa ostalih ponašati. Jednom upitao na benzinskoj,da li su dobili dionice(radnici),on kaže da još nisu.Pitam ga da li će čuvati jer to će kao narasti(u što sam uvjeren-kad tad)on odgovara ma kakvi čim dobiju odmah prodaju i to ti je to .Ljudi nevjeruju nikome nego gledaju da dignu lovu što prije ,pa kako poslje bude nek bude-tko živ tko mrtav.

Uzorak ti nije bog zna kaj. Ja npr znam gro onih kojima ce to bit neki oblik stednje, a niti jednog kao sto je tvoj pumpas. No ako vecina pumpasa razmislja kao taj navedeni,nebu dobro. Ja sam ipak otpimist i za mene je Ina sinonim za strong hold ![cool]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!


Sve to stoji , ali dionica klizi i klizi druge dionice idu gore dolje 7 do 15 % a INA samo pomalo sve niže i niže.

Da, sada je 1.000 kn ispod od ATH [huh]

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

http://www.londonstockexchange.com/en-gb/pricesnews/prices/system/detailedprices.htm?sym=US45325E2019USUSDIOB%20B1HJKC8HINA

jel istina da se ovaj tjedan dobivaju one bonus dionice?

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

prvi dan trgovanja bio je 01.12.2006.
01.12.2007. bonus dionice će biti raspoložive.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

New Report

Close