INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


radnici dobili svoje dionice

Preko 600.000 dionica ?? Ajme što će bit rusvaja kad to dođe na burzu!

Ignore: KressoM, delux

ako se bude trgovalo kao jučer to je sva skupa 60 dana na burzi, prosječno 10t komada dnevno i to je već ukalkulirano u cijenu..

dan je pametniji od noći

Ne znam baš, te dionice + nove koje će doći kad za koji dan dobiju nagradne dionice ovi koji ih drže godinu + dionice kojima se već sada trguje (panika!) – sve to moglo bi prilično srušiti INU. To je jednostavno ogromna količina za koju će trebati preko milijardu kuna samo da se cijena održi na ovim nivoima, a neće ni fondovi braniti INU na 2500 kn već će se povući na rezervne položaje oko 2000-2200 kn isto kao što su napravili ovih dana s HT-om kad se obrana povukla sa 360 na 320 kn.

Ignore: KressoM, delux

samo jučer je promet na burzi bija cca 700 miliona, sve govori da fondovi imaju gotovine u rezervi, stiže im priliv.
ja povremeno pozovem jedan fond i ljubazna gospođa kada tražim podatke kaže da je zatrpana uplatama, dokumentima i slično da mi mora naknadno jeviti za tražene podatke dok ih pronađe. a ako je takovo stanje i svim ili većini fondova zaključiti se može da lova svakodnevno pristiže od HT-a i sliva se većinom u fondove. Tako da za inu neće biti velikih potresa.

dan je pametniji od noći


Ne znam baš, te dionice + nove koje će doći kad za koji dan dobiju nagradne dionice ovi koji ih drže godinu + dionice kojima se već sada trguje (panika!) – sve to moglo bi prilično srušiti INU. To je jednostavno ogromna količina za koju će trebati preko milijardu kuna samo da se cijena održi na ovim nivoima, a neće ni fondovi braniti INU na 2500 kn već će se povući na rezervne položaje oko 2000-2200 kn isto kao što su napravili ovih dana s HT-om kad se obrana povukla sa 360 na 320 kn.

I sta onda?! Kao prvo, radnici imaju lock up od 6mj-1 god. Osim toga, vjerujem da ce radnici, kao i velika vecina koji su kupovali na IPO-u, zadrzati dionice neko duze vrijeme. Kratkorocno, vjerojatno ce biti veci pritisak na prodaji, ali dugorocno ovo je super, free-float se povecao, ako neko oce doc do malo veceg postotka ine sad mu je prilika, vlada pala na <50%,….
Da skratim, za vecinu forumasa koji mijenjaju dionice dvaput dnevno, ovo je mozda losa vijest, za one koje drze dionicu duze, nije uopce losa.


Kao prvo, radnici imaju lock up od 6mj-1 god. Osim toga, vjerujem da ce radnici, kao i velika vecina koji su kupovali na IPO-u, zadrzati dionice neko duze vrijeme.

Slazem se !
Profil ljudi je drugaciji, nego npr na IPO-u HT-a, ako se aludiralo na slicne turbulencije kad masa nahrupi na prodaju. Bivsi i sadasnji sljakeri su INU kupovali za djecu, unuke, obiteljsku usteđevinu, itd, a rijeđe za jednokratnu zaradu.
Dakle[smiley11][smiley11]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

Ali nikako da se pomaknemo ni blizu 3 ciglice… [smiley3]

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

Da li ovo netko kuzi. Burza sva u zelenom a INA potonula na 2500 s tendencijom daljnjeg pada?![smiley7]


Ne znam baš, te dionice + nove koje će doći kad za koji dan dobiju nagradne dionice ovi koji ih drže godinu + dionice kojima se već sada trguje (panika!) – sve to moglo bi prilično srušiti INU. To je jednostavno ogromna količina za koju će trebati preko milijardu kuna samo da se cijena održi na ovim nivoima, a neće ni fondovi braniti INU na 2500 kn već će se povući na rezervne položaje oko 2000-2200 kn isto kao što su napravili ovih dana s HT-om kad se obrana povukla sa 360 na 320 kn.

Logika ti i nema nekakvog smisla, pa neće netko čekati godinu dana pa odmah prodati nakon što dobije dvije dodatne dionice bez obzira na cijenu. Ako se moglo čekati godinu dana za dodatne 2 dionice sigurno će biti dovoljno strpljivi da zarade više s tih 24 dionice nego s trenutne 22.

Ja ih znam dosta koji čekaju upravo te besplatne dionice i koji će ubrzo potom svu INU prodati. To nisu ulagači koji su spremni čekati godinama i držati dionice, nego će sada prodati dionice i priuštiti si nešto na što već dugo čekaju. To je jednostavno tako. Vidjelo se sad i na HT-u koja je struktura građana – ulagača.
Meni je svejedno, radite što hoćete, moje pisanje neće utjecati ni 0,00001% na cijenu dionice kao što je INA. Pozdrav.

Ignore: KressoM, delux

pa zašto pišeš ! hoćeš kupiti jer si prodao prije![smiley2]

dan je pametniji od noći

Ma ne, nema to uopće veze. Kupnja INE me ne zanima još par mjeseci, jednostavno raspravljamo na forumu, a tome on i služi zar ne? No neću više pisati ovdje jer vidim da to neki doživljavaju kao pokušaj rušenja cijene što je smiješno kod jedne dionice kao što je INA. Pozdrav.

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close