INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Stalno sam snimao INU na 2550 kn, al nisam kupio. Sad mi je žao. Ako cijena ne odleti brzo gore evo mene unutra, nafta je ipak nafta.

Ovo je “sigurna” dionica. Možda ne zaradimo 100% u mjesec dana ali nećemo ni izgubiti. Može vrijediti samo više i više kroz 2-3 godine zbog modernizacije i sigurnog preuzimanja od MOL-a.

you think your special you do, i can see it in your eyes

Samo kratki osvrt iz FI

Dr.sc. Tomislav Dragičević, predsjednik Uprave INA, d.d., ovako je komentirao rezultate:
Ukupnim rezultatima u trećem tromjesečju 2007. godine INA nastavlja uspješno poslovanje. SD Istraživanje i proizvodnja bilježi znatan rast u proizvodnji ugljikovodika pokrenut većom proizvodnjom prirodnog plina iz sjevernog Jadrana i Sirije i većom proizvodnjom nafte u Egiptu. Dobri rezultati zabilježeni su i u istraživanju, gdje je novi Sporazum o zajedničkom istraživanju Novi Gradac – Potony učvrstio naše strateško partnerstvo s MOL-om. SD Rafinerije i marketing nastavlja program modernizacije (završena je prva faza izgradnje postrojenja Claus u Rafineriji Sisak i potpisan je ugovor za izgradnju pogona za hidrokreking/hidrodesulfurizaciju u Rafineriji Rijeka). Optina program poboljšanja efikasnosti u Korporativnim funkcijama odvija se prema očekivanjima s postignutim uštedama u razdoblju I-IX.2007. godine.

Povećana dobit iz osnovne djelatnosti
Dobit iz osnovne djelatnosti INA-Grupe povećana je za 24,7% dosegavši iznos od 879 milijuna kuna (161 milijun USD) u usporedbi s istim razdobljem 2006. godine. Povećane su proizvodnja ugljikovodika i prodane količine rafinerijskih proizvoda, te smanjeni jednokratni troškovi u usporedbi s istim razdobljem prošle godine. Na rezultate u ovom razdoblju pozitivno je utjecala povećana prodaja sirove nafte, viša prodajna cijena plina i više prodane količine EURO IV proizvoda iz Ininih rafinerija. Neto financijska dobit u razdoblju I-IX.2007 godine, uglavnom proizlašla iz pozitivnih tečajnih razlika, smanjena je u odnosu na isto razdoblje prošle godine za 5,3% na 71 milijun kuna, zbog viših troškova kamata i ostalih financijskih troškova.

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

Odličan F1, kada smo svi pomalo zaboravili na Inu dođe pomalo iznenađujuće dobar kvartal.
Posebno ohrabruje ovo povećanje dobiti iz operativnih aktivnosti u iznosu od 25 %.

Može k/p da vidimo reakcije na burzi

Znači da bi INA trebala krenuti prema cijeni sa koje je počela padati.

Malo je ostalo do 2700kn
Najbolje ponude [ INA-R-A ]
Kupnja Cijena
63 2.600,00
200 2.560,00
60 2.558,00
500 2.557,00
13 2.550,00

Cijena Prodaja
2.615,00 40
2.629,99 21
2.635,01 2
2.700,00 22
2.770,00 3

you think your special you do, i can see it in your eyes

Prodaja nikakva mogla bi INA danas preko 2700


Znači da bi INA trebala krenuti prema cijeni sa koje je počela padati.

znaci da ce se lakse zadrzati na ovim razinama,
tesko ce na one visine dok ne krene MOL u akciju

Stvarno je lijep k/p na INA

No respect

Lešinari na business.hr ponovno objavljuju isti članak u kojem Stojić tvrdi da je Ina precijenjena a Varteks i Ingra podcijenjeni, posljednji pokušaj da se Ina uhvati na ovim cijenama.

Tek kada sam vidio na ZSE da je stiglo FI, sam se sjetio da u portfelju imam i ovu dionicu [smiley2]. Još kad sam vidio povećanje od 25% operativne dobiti uljepašalo mi je dan.
Najbolji uvijek ostanu malo zapostavljeni
Neka je nama naše INE

Čuvajte se poduzaća na čijem su čelu SVETE KRAVE. SVETE KRAVE ne vole promjene: one vole da se posao odvija kako se uvijek odvijao i često su slijepe u krizi. T. E. Deal & A. A. Kennedy

Milja i pol prometa u pola cukice..nije lose, samo je HT ispred..s tim da oni idu dolje, a mi gore[smiley1]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

New Report

Close