INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

macro:
mislim da ova situacija najviše odgovara MOL-u, em niska cijena, em dobar prosjek u slučaju ponude za preuzimanje, .

Šta misli ostatak svijeta??????????

Odgovara i meni jer razmišljam o ulasku, ali se nadam jeftinijoj cijeni. Da je postaviti pravi menagment koji će poraditi na troškovima firma bi cvala.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

rooster:
OK, ima li kakvih ideja što bi se točno moglo događati iza 01.12., pod pretpostavkom da fondovi spuste cijenu prije, hoće li i poslije padati ili je onda realnije očekivati stagnaciju (unatoč izlasku dijela malih dioničara)?

Pitanje je dakako teoretsko, s puno nepoznanica, pa će i odgovori biti špekulativni, ali stvarno bi bilo zanimljivo čuti predviđanja iskusnijih forumaša. Slažete se?[/i

Ne smatram se iskusnijim forumašem, ali koliko mi je poznato i na HT-u smo poklušavali prognozirati cijenu, pa nismo pogodili. Sve zavisi od fondova i broja investitora koji žele prodati svoje dionice. Poslije iskrcavanja kolika će biti cijena? Sve zavisi koliki će biti Crobex, kakvi će biti FI-ji, hoće li se početi pričati o preuzimanju. To sumnjam da itko može pogoditi ma koliko iskusan bio. Čovjek sam treba ocijeniti da li se iskrcati, pa pogriješiti ili će zaraditi na tome, ili ih zadržati.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

A šta je fondovima u interesu konstantu smanjivat cjenu i time automatski smanjivat cjenu udjela….jer kad ljudi počnu masovno izlazit iz fondova bit će katastrofa za cijelu burzu u Hrvatskoj.Valjda postoji neka granica do koje fondovi mogu smanjivat cijenu?


mislim da ova situacija najviše odgovara MOL-u, em niska cijena, em dobar prosjek u slučaju ponude za preuzimanje, . Šta misli ostatak svijeta??????????

Taj nizak prosjek nas može spasiti. Ni fondovima ne paše dati mogućnost MOL-u da da ponudu za preuzimanje po niskoj cijeni.


Teoretski…..Ako MOL(ne znam da li netko drugi i može) u 12.mjesecu da ponudu za preuzimanje večinskog paketa dionica,da li u tom slučaju i radnici smiju prodati svoje ili isto vrijedi zabrana od 6 mjeseci i više?

Smiju.

ako fondovi smanjuju cijenu prave sebi direktnu štetu(udjeličarima) jer su oni kupovali po najvećim cijenama od siječnja do svibnja mjeseca a to se da primjetiti im sada kada padaju vrijednosti udjela u fondovima kada pada dionica INE.
čuvaju to fondovi i vraćaju na razine kada nisu ugroženi bezbrige.[smiley2]

dan je pametniji od noći

Pozdrav,
izaslo FI za MOL.
http://www.mol.hu/en/about_mol/investor_relations/financial_reports/quarterly_results/third_quarter_and_first_nine_months_preliminary_results

Brzinski preletio preko njega da nadjem nesto vezano uz INA-u, i nasao sljedece:

Income from associates includes INA’s Q1-Q3 2007 contribution of HUF 4.6 bn compared with HUF
3.7 bn in Q1-Q3 2006.

Moglo bi biti dobro FI za INA-u onda. Za prva dva kvartala INA je pokazivala losije rezultate, prema tome ovo bi trebalo biti bolje. Ili ne?!
MIsljenja?!

Update:
Evo i sa portfolio. hu

http://www.portfolio.hu/en/cikkek.tdp?k=1&i=13434

INA’s share of consolidated profit is higher than at any time over the past year or longer.

JUPIII!!!!

pa mirovinac dokupljuje sto vam to znaci[smiley2]
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 92.540 +894 0,93

ja sam usao samo trenutno iz spekulacija da dignem veceru i cugu za sastanak a glavni dio dionica cu dobiti one radnicke18+8[smiley1]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


pa mirovinac dokupljuje sto vam to znaci[smiley2] 5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 92.540 +894 0,93 ja sam usao samo trenutno iz spekulacija da dignem veceru i cugu za sastanak a glavni dio dionica cu dobiti one radnicke18+8[smiley1]

Još se INA dobro drži s obzirom kako dijele dionice…
[smiley1]


soony69: Teoretski…..Ako MOL(ne znam da li netko drugi i može) u 12.mjesecu da ponudu za preuzimanje večinskog paketa dionica,da li u tom slučaju i radnici smiju prodati svoje ili isto vrijedi zabrana od 6 mjeseci i više? U slučaju preuzimanja ukida se lock up period, tj. ukida se zabrana prodaje dionica.

U tom slučaju mislim da bi upravo 12.mjesec bio idealan za MOL

Studenti bez diplome,Žene bez ljepote,Neženje bez stana,Putnici bez para.....

wiking:

pa mirovinac dokupljuje sto vam to znaci[smiley2] 5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 92.540 +894 0,93 ja sam usao samo trenutno iz spekulacija da dignem veceru i cugu za sastanak a glavni dio dionica cu dobiti one radnicke18+8[smiley1]

Još se INA dobro drži s obzirom kako dijele dionice…
[smiley1]

moje neces skoro vidjeti na ask-u[smiley2],a kolko sam cuo u firmi rijetki ce je prodavat tek za 6-8 mj. jer to im je ustedjevina

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Moze komentar financijskog izvjestaja nekog upucenog ?
I ako moze rasclamba po udijelima za INU ? Ono u postocima, di se vidi free float..
Jucerasnji pad je apsorbiran, na 2.600 se ipak lakse dise[smiley11]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

New Report

Close