INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


I Magma i HT su imali pozitivno kvartalno izvješće pa su im dionice pale.Da li to znači da i pozitivni kvartalni rezultat ne pomaže u laganom oporavku dionice na bolje? Ili više ti izvještaji nemaju nikakve veze sa situacijom na burzi??[smiley8]

Pa nije poanta samo biti u plusu. Kolika su ocekivanja ulagaca bila? Osim toga, opce stanje na trzistu je malo pesimisticno.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Pa nije to baš tako MAGMA nije ostvaralila ono što je najavila u prospektu a i sama dionica je bila precjenjena, kod HT se zna da je uzrok mnoštvo neiskusnih investitora koji žele pošto poto prodati i zaraditi koju kunu, dok kod INE izvješće će svako imati utjecaj na cijenu.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Pad u danasnjem danu 1,92%. Dali to znaci da je ivzjesce koje izlazi 15.11. lose, a neki to vec znaju ? Ili su u pitanju drugi razlozi ? Ima li tko kristalnu kuglu ?[smiley6]
Btw, rucica jos ne drhti, lockana je do daljnjeg[smiley7]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!


Pad u danasnjem danu 1,92%. Dali to znaci da je ivzjesce koje izlazi 15.11. lose, a neki to vec znaju ? Ili su u pitanju drugi razlozi ? Ima li tko kristalnu kuglu ?[smiley6]
Btw, rucica jos ne drhti, lockana je do daljnjeg[smiley7]

Gdje ce nize od ovoga!! Izvjesce nije bajno a niti tragicno; upravo takvo da se nista nece dramaticnog dogoditi.
Moje je misljenje dok god traje korekcija svjetskih indexa, INA ce biti tu gdje je, ili ukoliko se dogodi neka iznimno dobra vijest za INA-u, (npr. pronalazak nafte u Babinoj Gredi)
[smiley7]

budimo realni, neće se sa ovom dionicom ništa dramatično događati niti slijedeću godinu. A da ima prostora za pad – ima (od visokih cijena nafte i zaključanih maloprodajnih cijena goriva, prodaje dionica radnicima, podjele nagradnih dionica, isplate dividende u vrijeme uzimanja kredita, ostvarivanja možebitne izlazne strategije MOLa kupovinom Tifona, prespore modernizacije….. birajte) . [smiley15]

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

fireman:
Ovaj hrvatski puk je totalno pukao!!!! Fondovi ruše li ga ruše a cijena nafte skače kao Blanka Vlašić pa i dizel sutra skače a dionica pada nevjerovatno!!!!

Čini mi se da se fondovi pripremaju reprizirati HT. Ono…
Spustiti cijenu pa jeftino dokupljivati kad se u prosincu počnu pojavljivati nalozi na prodaju.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

Teoretski…..Ako MOL(ne znam da li netko drugi i može) u 12.mjesecu da ponudu za preuzimanje večinskog paketa dionica,da li u tom slučaju i radnici smiju prodati svoje ili isto vrijedi zabrana od 6 mjeseci i više?

Studenti bez diplome,Žene bez ljepote,Neženje bez stana,Putnici bez para.....

Čekao sam izvješće za 1q kao napeta puška i iskrcao se isti čas,trend i dalje u laganom padu,no vratiti će se ovo,veliki igraju tu igru.Ina će biti lijepa udavača za koju godinu…[smiley2]

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Čini mi se da se fondovi pripremaju reprizirati HT. Ono…
Spustiti cijenu pa jeftino dokupljivati kad se u prosincu počnu pojavljivati nalozi na prodaju.

Hm, bojim se da se slažem s tobom, ali je to sve jedno veliko sranje. Ili nije, devil’s in the details.

Fondovi imaju 2 resursa u izobilju, love i vremena (što je opet lova, jel tako). I doima se da su stvarno razradili scenarije za jeftino dokupljivanje raznoraznih papira. Najbolji primjer su svako toliko nalozi na prodaju x000 komada HT-R-A pri P/E ~ 10, tko je pratio, to se stvarno ne viđa često na domaćem tržištu. [smiley9]

OK, ima li kakvih ideja što bi se točno moglo događati iza 01.12., pod pretpostavkom da fondovi spuste cijenu prije, hoće li i poslije padati ili je onda realnije očekivati stagnaciju (unatoč izlasku dijela malih dioničara)?

Pitanje je dakako teoretsko, s puno nepoznanica, pa će i odgovori biti špekulativni, ali stvarno bi bilo zanimljivo čuti predviđanja iskusnijih forumaša. Slažete se?

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Osnovni zakon :veća ponuda-manja potražnja cijena dionice pada,

mislim da ova situacija najviše odgovara MOL-u, em niska cijena, em dobar prosjek u slučaju ponude za preuzimanje, .

Šta misli ostatak svijeta??????????

soony69:
Teoretski…..Ako MOL(ne znam da li netko drugi i može) u 12.mjesecu da ponudu za preuzimanje večinskog paketa dionica,da li u tom slučaju i radnici smiju prodati svoje ili isto vrijedi zabrana od 6 mjeseci i više?

U slučaju preuzimanja ukida se lock up period, tj. ukida se zabrana prodaje dionica.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

New Report

Close