INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nezaboravimo da je bila na 3600kn kada prođe korekcija eto nje opet ako ne i više!! To je moje osobno mišljenje![smiley2]

Dobar, Loš, Zao


Nezaboravimo da je bila na 3600kn kada prođe korekcija eto nje opet ako ne i više!! To je moje osobno mišljenje![smiley2]

Nikad nije bila 3600kn. Max je dotakla 3450 i to nije bila ni jednom zaključna cijena.

you think your special you do, i can see it in your eyes

Imaš pravo 3440kn!!

Dobar, Loš, Zao

Potpisan ugovor za izgradnju postrojenja u Rafineriji nafte Rijeka

Dana 07. studeni 2007. godine potpisan je Ugovor za izgradnju postrojenja za proizvodnju vodika u Rafineriji nafte Rijeka, između tvrtke Technip KTI, Roma i INA. d.d.
Izgradnja postrojenja za proizvodnju vodika obuhvaćena je programom sveobuhvatne modernizacije i unapređenja tehnološkog procesa riječke rafinerije. U prvoj fazi će pored navedenog postrojenje biti izgrađeno i postrojenje za izdvajanje sumpora i postrojenje za hidrokreking/hidrodesulfurizaciju, te pomoćne jedinice neophodne za rad cijelog kompleksa. Rok izgradnje postrojenja je 24 mjeseci, a vrijednost je 81,2 milijuna Eura.
Cilj modernizacije Ininih rafinerija u Rijeci i Sisku je osigurati dugoročno održiv rast i razvoj rafinerijskih kapaciteta. Podizanje kvalitete derivata na EURO V razinu omogućit će jačanje pozicije INA d.d. na postojećim tržištima te prodor na nova tržišta u regiji. Povećanim kapacitetom prerade od 7,7 milijuna tona godišnje (3,2 mt/god u Sisku i 4,5 mt/god u Rijeci) podiže se razina učinkovitosti, iskoristivosti i profitabilnosti rafinerijske prerade.

Dobar, Loš, Zao

sumnjam da će se danas uspijet vratit na 2600. opet je pala.

..........................................................................................


U prvoj fazi će pored navedenog postrojenje biti izgrađeno i postrojenje za izdvajanje sumpora i postrojenje za hidrokreking/hidrodesulfurizaciju, te pomoćne jedinice neophodne za rad cijelog kompleksa. Rok izgradnje postrojenja je 24 mjeseci, a vrijednost je 81,2 milijuna Eura. Cilj modernizacije Ininih rafinerija u Rijeci i Sisku je osigurati dugoročno održiv rast i razvoj rafinerijskih kapaciteta. Podizanje kvalitete derivata na EURO V razinu omogućit će jačanje pozicije INA d.d. na postojećim tržištima te prodor na nova tržišta u regiji. Povećanim kapacitetom prerade od 7,7 milijuna tona godišnje (3,2 mt/god u Sisku i 4,5 mt/god u Rijeci) podiže se razina učinkovitosti, iskoristivosti i profitabilnosti rafinerijske prerade.

Sve više se pitam zbog čega je, točno, INA uzela kredit od MILIJARDU dolara, a očito je da su najavljene investicije u modernizaciju rafinerija neusporedivo manjeg iznosa – u Sisku je do sada investirano nekih 20tak milijuna eura, ugovoreni su poslovi vrijednosti još nekih 50tak milijuna, a u Rijeci sad, eto, ugovor vrijednosti 81,2 milijuna EUR. INA je, dakle, uzela ogroman kredit, na koji plala ogromne kamate, a u realizaciju njegove namjene troši 1/5 iznosa. Neka mi to netko objasni, biti ću mu vrlo zahvalan, jer me ova Uprava već zbilja JAKO živcira!!!

fireman911:

U prvoj fazi će pored navedenog postrojenje biti izgrađeno i postrojenje za izdvajanje sumpora i postrojenje za hidrokreking/hidrodesulfurizaciju, te pomoćne jedinice neophodne za rad cijelog kompleksa. Rok izgradnje postrojenja je 24 mjeseci, a vrijednost je 81,2 milijuna Eura. Cilj modernizacije Ininih rafinerija u Rijeci i Sisku je osigurati dugoročno održiv rast i razvoj rafinerijskih kapaciteta. Podizanje kvalitete derivata na EURO V razinu omogućit će jačanje pozicije INA d.d. na postojećim tržištima te prodor na nova tržišta u regiji. Povećanim kapacitetom prerade od 7,7 milijuna tona godišnje (3,2 mt/god u Sisku i 4,5 mt/god u Rijeci) podiže se razina učinkovitosti, iskoristivosti i profitabilnosti rafinerijske prerade.

Sve više se pitam zbog čega je, točno, INA uzela kredit od MILIJARDU dolara, a očito je da su najavljene investicije u modernizaciju rafinerija neusporedivo manjeg iznosa – u Sisku je do sada investirano nekih 20tak milijuna eura, ugovoreni su poslovi vrijednosti još nekih 50tak milijuna, a u Rijeci sad, eto, ugovor vrijednosti 81,2 milijuna EUR. INA je, dakle, uzela ogroman kredit, na koji plala ogromne kamate, a u realizaciju njegove namjene troši 1/5 iznosa. Neka mi to netko objasni, biti ću mu vrlo zahvalan, jer me ova Uprava već zbilja JAKO živcira!!!

Pa mislim da su rekli da ce sa ovim kreditom zatvoriti neke postojece, valjda im je ovaj povoljniji. E sad, koliki je taj iznos, pojma nemam.

Najave Sažetog izvješća i telefonske konferencije

Ina-Industrija nafte d.d. objavit će Sažeto izvješće o poslovanju za prvih devet mjeseci 2007. godine u četvrtak, 15. studenog 2007. godine.
Nakon objave Sažetog izvješća, istog dana s početkom u 16.00 sati CET održat će se telefonska konferencija s analitičarima i predstavnicima institucionalnih ulagatelja u vezi s informacijama sadržanim u Sažetom izvješću.
Za daljnje informacije, molimo kontaktirajte:

INA d.d.
Željan Simeonov, direktor Sektora odnosa s investitorima +385 1 64 50102
e-mail: investitori@ina.hr

Citigate Dewe Rogerson
Catriona Cockburn, direktor Tel.:+44 (0)20 7638 9571
Sandra Novakov, pomoćnik direktora Tel.:+44 (0)20 7638

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

znaći opet informativka i roditeljski sastanak…[smiley2]


znaći opet informativka i roditeljski sastanak…[smiley2]

Samo da ocijene budu bolje nego u prvom polugodištu!!![smiley2][smiley8][smiley11]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

da li je neko uočio da se na INI stavljaju i povlače veliki nalozi ponekad na prodaji a ponekad na kupnji ili mi se samo čini![smiley8]

dan je pametniji od noći

I Magma i HT su imali pozitivno kvartalno izvješće pa su im dionice pale.Da li to znači da i pozitivni kvartalni rezultat ne pomaže u laganom oporavku dionice na bolje? Ili više ti izvještaji nemaju nikakve veze sa situacijom na burzi??[smiley8]

New Report

Close