INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ina osigurala javnu ponudu dionica (12.11.2007)
INA je na prijedlog inozemnih savjetnika, konzultantske kuće Merrill Lynch, prva hrvatska tvrtka koje je osigurala svoj …Opširnije
INA je na prijedlog inozemnih savjetnika, konzultantske kuće Merrill Lynch, prva hrvatska tvrtka koje je osigurala svoj IPO od mogućih tužbi dioničara. Iznos je poslovna tajna, ali po kalkulaciji američkog osiguravatelja Liberty Mutural Groupa, pokriće police moglo bi iznositi više od 100 milijuna dolara.

Polica pokriva odgovornost menadžera i tvrtke uključene u izdavanje prospekta te sve odluke u vezi s ponudom. Nerijetko se kao dopunsko osiguranje odnosi i na savjetnike uključene u izradu prospekta.

Vanja Nadali iz Croatia osiguranja koje je uvelo osiguranje menadžera i članova NO-a ističe da je ono temelj i za osiguranje IPO-a. U Hrvatskoj je zasad 15 uprava velikih tvrtki osigurano od odgovornosti za financijsku štetu.

izvor: http://www.bankamagazine.hr

mi smo ipak zemlja slučaj

Vijest je stara nekoliko dana al ne vidim da je itko objavio

Ugljični dioksid produljit će proizvodni vijek bušotina u Ivaniću

Riječ je o Projektu EOR, čija je efikasnost dokazana na mnogim naftnim poljima u SAD-u, ali i kroz pilot-projekt, koji proveden na dvjema bušotinama na Polju Ivanić od 2001-2005. godine…

Vaš link

Šta je ovo, na 2550 nema uopče podrške za kupnju, imam osječaj da se pokušava zastrašiti radnike da kupe što manje od ovih dodatnih 8 kom. Kaže mi jedan prijatelj da on neče kupiti dodatne dionice, kad sam ga pitao zašto, kao ono nema novaca neče mu se dizati još krede itd. Eto moje je mišljenje da puno radnike neče kupiti ovih 8 dodatnih dionica zato što nemaju novaca, a i kad vide kako cijena dionice pada, još če ih manje biti zainteresiranih.

Slijedeći scenarij: šta ako od drugog kruga ostane 100.000 dionica , šta sa tim dionicama, dali postoji mogučnost trećeg kruga ili nešta sasvim drugo

mislim da ne postoji mogućnost trećeg kruga. malo me iznenadio ovaj pad cijene dionice na 2550. ak ovak nastavi sutra je na 2500.

..........................................................................................

ostaje drzavi

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


malo me iznenadio ovaj pad cijene dionice na 2550. ak ovak nastavi sutra je na 2500.

Evo opet je na 2599.
Lakse se dise[smiley1]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

2500 kuna je skroz ok cijena.. ako je fer cijena bila 2300 po procjenama ovo je itekako povoljno..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


2500 kuna je skroz ok cijena.. ako je fer cijena bila 2300 po procjenama ovo je itekako povoljno..

sasvim ok prema multiplama i u usporedbi s konkurencijom. No špekulacije o preuzimanju podižu cijenu, pogotovo što država prestaje biti većinski vlasnik, a u regiji je jaka borba konkurenata u preuzimanjima. Tu je ina, pogotovo kada konkurenti mogu dobiti večinski udiou vlasništvu, vrlo poželjna meta.

Ovaj hrvatski puk je totalno pukao!!!! Fondovi ruše li ga ruše a cijena nafte skače kao Blanka Vlašić pa i dizel sutra skače a dionica pada nevjerovatno!!!! [smiley9][smiley9]

Dobar, Loš, Zao

Jednostavno ne shvačam mentalni sklop menagemmenta(Uprave i NO) da nemjau nikakav, botom up ,kada počinju kupovati dionice, prvo zbog obrane ,a drugo zbog zarade u budućnosti (normalno ako vjeruju u ono što rade), shvačam da MOL -u to nebi odgovaralo , ali nas ipak ima više u INA-i

.

New Report

Close