INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Moje mišljenje je da će ih ostati puno više od 17831 dionice, ljudi su računali na 1 ili 2 dodatne dionice, a ono 8 komada. Treba se dodatno zadužiti za 13500 kn.
Postoji li mogučnost trećeg kruga ili nećeg sličnog.

Tu isto kao i u THT je upletena politika. Ljudi moji, ako SDP dobije vlast, tko zna šta će biti sa INa-om, kako će
se to odraziti na cijenu dionice..itd……[smiley15]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

U Aziji i Europi na dobitku dionice naftnih kompanija

http://www.poslovni.hr/59699.aspx

tako će se odraziti, tko god došao na vlast,crni Von braun…

Ljudi su, općenito, nalik na pse koji počnu lajati čim izdaleka začuju

kad INA misli objaviti izvješće za III. kvartal?

nije da ne znamo da će biti loše [smiley1]


Tu isto kao i u THT je upletena politika. Ljudi moji, ako SDP dobije vlast, tko zna šta će biti sa INa-om, kako će
se to odraziti na cijenu dionice..itd……[smiley15]

a evo imamo primjer kako se odrazilo dok je hadezerija na vlasti nemože biti gore niti gore[smiley1]

dan je pametniji od noći


kad INA misli objaviti izvješće za III. kvartal? nije da ne znamo da će biti loše [smiley1]

trebalo bi malo prokopati kod mola…oni obično objave ranije za grupu, pa onda iz toga treba filtrirati ono što se odnosi na inu


Tu isto kao i u THT je upletena politika. Ljudi moji, ako SDP dobije vlast, tko zna šta će biti sa INa-om, kako će
se to odraziti na cijenu dionice..itd……[smiley15]

To što Uprava INA-e u sadašnjim uvjetima, kad je cijena nafte blizu 100 US$, zarađuje kao da prodaje kineske igračke, nije krivnja SDP-a (ok, u određenom dijelu je i njihova), nego prije svega nesposobne Uprave i HDZ-a, koji kao prava socijalno osjetljiva stranka (što će nam socijalisti uz ovakav HDZ, pitam se ja? Ovi troše novac poreznih obveznika kao ruski oligarsi) jamči cijenu za Eurosuper 95 ispod 8,00 kn, neovisno o kretanju cijene na svjetskom tržištu. A Uprava INA-e, socijalno osjetljiva kao i oni koji su ju postavili (i ponovno imenovali), svaki drugi tjedan snižava cijenu goriva. Znate ono, prije tri tjedna su snizili 1,4%, prošli utorak povisili 0,9%. Kad se sve zbroji i oduzme, u proteklih 9 mj je prosječna cijena vjerojatno ostala ista, a cijena nafte u svijetu +40-50%.

trebalo bi malo prokopati kod mola…oni obično objave ranije za grupu, pa onda iz toga treba filtrirati ono što se odnosi na inu

Ni MOL još nije objavio.

Panamera:

kad INA misli objaviti izvješće za III. kvartal? nije da ne znamo da će biti loše [smiley1]

trebalo bi malo prokopati kod mola…oni obično objave ranije za grupu, pa onda iz toga treba filtrirati ono što se odnosi na inu

mol objavljuje 14.11- http://www.mol.hu/en/about_mol/investor_relations/financial_calendar/
ina 15.11 – http://www.ina.hr/default.aspx?id=516

USD$ sutra srednji tečaj 5,0049 što znači trnutačna cijena na LSE ; 2.549.99[smiley4]

U svim novinama i vijestima govore da je za 2 krug ostalo 208.239 dionica,a u papirima od zabe pise 211.156.Vec su pocele nestajati[smiley16]

Fondovi se i dalje pune, znači nemamo brige! [smiley1]

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.


To što Uprava INA-e u sadašnjim uvjetima, kad je cijena nafte blizu 100 US$, zarađuje kao da prodaje kineske igračke, nije krivnja SDP-a (ok, u određenom dijelu je i njihova), nego prije svega nesposobne

Problem je osim toga sto INA mora uvoziti EuroSuper, jer njene rafinerije ne zadovoljavaju norme. Znaci, sav rast cijene nafte zaobilazi INA,-u jer je prakticno reseller samo (uvozi od MOL-a, naravno). Jos je nezgodno sto zadnjih godina znacajno raste potrosnja EuroSuper-a naspram Super-a, naravno jer ima sve manje starih automobila koji mogu trosit smece.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close