INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


da li mi netko može odgovoriti, je l’ drugi krug ide bez lockupa ili ne? jer čuh da ide bez lockupa po 1690. to baš nije dobro za cijenu dionice.

i za drugi krug vrijedi lockup period

Na Lse zadnja cijena okruglo 500USD.

Trend is your friend.

Kolega Vlado, obično se svoje tvrdnje potkrepljuju linkom, bio bi ti zahvalan ako bi ga stavio.

koliko vidim ni u jednim znacajnijim novinama nema poziva za upis drugog kruga dionica ine, sto znaci nekrece 5.11. , mora da ce biti pomjeranja

Vaš link

– Cijena dionica drugog kruga je 1690,00 kuna, za sve ista, bez pojedinačnih popusta utvrđenih za cijenu dionica iz prvog kruga,

– I dionice drugog kruga neće se moći otuđiti ili fiducijarno prenijeti uključujući izvansudsko namirenje zalogom osigurane tražbine: od 1-10 godina staža u Ini 10 mjeseci, od 10-20 godina staža u Ini 8 mjeseci, a više od 20 godina staža u Ini 6 mjeseci i biti će kroz taj period na blokiranoj vlasničkoj poziciji.

Hvala, nego danas zasjeda vlada RH u 12.30 gdje očekujem da če se donijeti odluka o drugom krugu. Nema objavljenog dnevnog reda [smiley5]

Mogućnost događanja: ( hipotetski! )
U drugom krugu ostalo 200000 dionica
Zainteresiranih za kupnju ima 25000 djelatnika
Svaki dobiva mogućnost upisa 8 dionica
Ako neki dioničar upiše 3 ili 5 dionica i takvih ima ( jer nemaju lovice ) cca 5000
I tako bi moglo ostati neprodano u drugom krugu cca 20 tisuća dionica![smiley13]
E sada, ko će kupiti te dionice, jer zakon kaže zaposlenici?[smiley13]
Možda se osladi vrhuška ( postoji li kakva kontrola?……..NE! NE![smiley13]
Opet izvorno hrvatsko!!!!

ja mislim da bi trebalo uvesti i 3 krug i 4. dok se ne proda odnosno dok ne pokupujem[smiley1].A dobro je 26 komada ce biti minimum,ulaz ce mi biti cca 1438kn[smiley1] sto nije lose.Bojim se da ce onaj ostatak dionica razgrabiti direktori i veliki sefovi[smiley5].Da i ja sam danas kupio novine i nema nigdje obavijesti,valjda ce biti sutra u novinama

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


Mogućnost događanja: ( hipotetski! ) U drugom krugu ostalo 200000 dionica Zainteresiranih za kupnju ima 25000 djelatnika Svaki dobiva mogućnost upisa 8 dionica Ako neki dioničar upiše 3 ili 5 dionica i takvih ima ( jer nemaju lovice ) cca 5000 I tako bi moglo ostati neprodano u drugom krugu cca 20 tisuća dionica![smiley13] E sada, ko će kupiti te dionice, jer zakon kaže zaposlenici?[smiley13] Možda se osladi vrhuška ( postoji li kakva kontrola?……..NE! NE![smiley13] Opet izvorno hrvatsko!!!!

Prema Zakonu o privatizaciji INE radnicima bi trebalo biti prodano NAJVIŠE 7% dionica. Ako se ne proda sve, ostatak ostaje državi. Ovo ne isključuje da se neće ići do kraja, odnosno i na treći krug ili mogućnost upisa više od raspoloživog pa kasnijeg rezana paketa, ali stvari za sada stoje ovako.

Pozdrav

Ja isto mislim da neće biti trećeg kruga, to će država popapati. A u drugom krugu neće sudjelovat puno ljudi tako da će toga biti dosta, to je moje mišljenje s obzirom da radim u INI i znam dosta ljudi koji ne misle ponovno dizati kredite itd…

&

Točno zakon je jasan, ali naša nepresušna domišljatost me brine! Možda će biti sve OK jer mnogi promatraju![smiley2]

izasao javni poziv za 2. krug u novinama.najvise 8 komada [smiley3] ,pocinje od ponedjeljka[smiley2]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

New Report

Close