INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja osobno ne planiram prodati dionice INE nakon bonusa i to iz više razloga.
Prvi je što dionice iz tzv. energetskog sektora, po mojoj logici mogu samo rasti – energije treba sve više.
Drugi razlog je što znam da dionica vrijedi više jer je bila na 3300kn a sada je niže – gore će ako ne prije a onda za preuzimanja.
I treći razlog je emotivne prirode – vezao sam se za dionicu[smiley1]

Ko visoko leti nisko pada


Ja osobno ne planiram prodati dionice INE nakon bonusa i to iz više razloga. Prvi je što dionice iz tzv. energetskog sektora, po mojoj logici mogu samo rasti – energije treba sve više. Drugi razlog je što znam da dionica vrijedi više jer je bila na 3300kn a sada je niže – gore će ako ne prije a onda za preuzimanja. I treći razlog je emotivne prirode – vezao sam se za dionicu[smiley1]

U potpunosti se slažem sa vama kolega, INU treba čuvati, nije bezveze uprava kupovala dionice od prije 2-3 tjedna, oni vrijedno skupljaju a tako i ja, neka se nađe pod stare dane ako ne prije. Bitna je pohlepa sa koliko je netko zadovoljan sa zaradom.
Pozdrav

Ne da neću prodat,nego ću još kupit…


Nać zaposlenika sa 15-20 godina staža Kupit 18 dionica po npr. 1300kn kredit 23 tisuće kn+ kamate 10%=25000kn Za 8 mjeseci prodat po 2700( u najgorem slučaju). 18+2700=48600 Isplatit kredit i ostane 20 000 kn Ovo je samo moj primjer kak bi se dalo zaradit…

Molim za pomoć.Djelatnik sam ine i kupio bih od dvoje kolega s posla njihove radničke dionice.Dionice će glasit na njih a ja dajem novac.Kako da se osiguram da nakon prolaska lock-up perioda i nakon prodaje dobijem novac s njihovog računa.

INAu treba kupiti. Nastavak privatizacije se ocekuje u buducnosti, odnosno dolazak vecinskog vlasnika sto ce povecati cijenu dionice. Naravno tu je i povecanje cijene nafte. Za investitore u pravom smislu rijeci ova bluechip dionica ne predstavlja brigu, znaju sto ce dobiti time sto su je kupili. Moj savjet je svima da dokupljuju ako mogu (pozeljno naravno prilikom korekcije).

prvo treba pasti onda da je dokupim pa onda moze rasti na 4500kn, ali kontam da ove godine nece gore, nece nize od 2600 jel fondovi blokiraju cijenu tu[smiley11]

ne mari za male stvari i ostat ce male

potrabbb:
” Nać zaposlenika sa 15-20 godina staža Kupit 18 dionica po npr. 1300kn kredit 23 tisuće kn+ kamate 10%=25000kn Za 8 mjeseci prodat po 2700( u najgorem slučaju). 18+2700=48600 Isplatit kredit i ostane 20 000 kn Ovo je samo moj primjer kak bi se dalo zaradit…

Molim za pomoć.Djelatnik sam ine i kupio bih od dvoje kolega s posla njihove radničke dionice.Dionice će glasit na njih a ja dajem novac.Kako da se osiguram da nakon prolaska lock-up perioda i nakon prodaje dobijem novac s njihovog računa[smiley9]


prvo treba pasti onda da je dokupim pa onda moze rasti na 4500kn, ali kontam da ove godine nece gore, nece nize od 2600 jel fondovi blokiraju cijenu tu[smiley11]

INA je blokirana i na 2700 kuna, pa će teško i tu dolje, ali sve je moguće.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

INA je blokirana i neće ispod 2700?! Tko ju je blokirao?
INA je u silaznom trendu, i ako se tako nastavi, otići će ona i ispod 2700 i ispod 2600.

Evo malo općenito o trendu kretanja cijene, pa probajte zaključiti kakav je trenutno kod INE:
“Koncept trenda jedan je od najvažnijih elemenata u tehničkom pristupu analizi tržišta. Alati kojim se služe tehničari – indikatori, pomični prosjeci, volumen, linije podrške i otpora i dr. – imaju za cilj predvidjeti kretanje cijena vrijednosnica tj. predvidjeti njihov budući trend ili trend tržišta općenito. Trend ili smjer u kojem se kreće cijena vrijednosnice ili tržište uopće nikada nije pravocrtno nego ga karakterizira cik-cak kretanje na krivulji cijena koje ‘ostavlja’ vrhove i dna. Ovisno da li se vrhovi i dna kreću prema gore ili dolje (ili postranice) uočava se smjer trenda. Uzlazni trend karakterizira niz vrhova i dna koji se ponavljaju jedan iznad drugog. Obrnuto, silazni trend karakterizira niz vrhova i dna koji se ponavljaju jedan ispod drugog. Horizontalno kretanje vrhova i dna karakterizira netrendovsko razdoblje ili jednostavno netrend.”

I jedna molba za kolegu valentina:
Otkrijte nam tajnu svoga “uspjeha”. Čime ste zadužili Poslovni dnevnik?
Registrirani ste dvadesetak dana, a pišete nemoderirani.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

uz svo dužno poštovanje ovo o trendovima je najobičnija budalaština. Ništa, doduše, nije krivo rečeno ali se ne govori što se može očekivati u budućnosti. Eto npr. mi smo na osnovi grafa koji ste predstavili mogli i u ožujku zaključiti da će doći do silaznog trenda pa je cijena skočila, isto smo mogli zaključiti i u travnju, u svibnju smo naprotiv mogli donijeti zaključak (u odnosu na travanj) da je INA u netrendu i svaki zaključak bi bio krivi. Lako je biti general poslije bitke.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi


potrabbb: ” Nać zaposlenika sa 15-20 godina staža Kupit 18 dionica po npr. 1300kn kredit 23 tisuće kn+ kamate 10%=25000kn Za 8 mjeseci prodat po 2700( u najgorem slučaju). 18+2700=48600 Isplatit kredit i ostane 20 000 kn Ovo je samo moj primjer kak bi se dalo zaradit… ” Molim za pomoć.Djelatnik sam ine i kupio bih od dvoje kolega s posla njihove radničke dionice.Dionice će glasit na njih a ja dajem novac.Kako da se osiguram da nakon prolaska lock-up perioda i nakon prodaje dobijem novac s njihovog računa[smiley9]

To i mene muči… Još nisam našo način.

..........................................................................................

Za sve koje zanimaju punomoći ili kako bi se mogli zastiti. [smiley2]

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=2703&pg=1

New Report

Close