INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije mi jasno zašto je rok za kupnju 29.10., a rok za provjeru podataka na netu 2.11. ?Što ako netko “otkrije” sebe na popisu 31.10?! Dok se ne objavi u dnevnim novinama oglas INE [smiley1] Ne znam kome manje vjerujem Polančecu ili ININIM sindikatima.

molim vas još jednom odgovor u svezi dionica za zaposlenike, buni me ovaj lock up period. Odnosi li se on samo na situaciju ako želim iskoristiti popust od 5 % + onih 1% na godinu staža ili je to bez obzira na ovaj popust. S obzirom da ću uzeti dionice od rođaka, odmah bih ih prodao pa opet, odmah, kupio za sebe, sigurno je sigurno, ne da mi se petljati s tim punomoćima itd, no brinem me ovaj trenutak mogućnosti prodaje. Ja bih to, odnosno on, odmah prodao, raspodjelili bismo novce i doviđenja.

Pope zašto se zamaraš odradiš rođakov lock up i prodaš izgubiti pare nećeš

niksone, to ću tako i tako prodati za mjesec dva, a možda i prije, tako da neću čekati tih 8 mjeseci ako ne moram, a mislio sam da ne moram. Nije to neka velika lova no sigurnih je xx postotaka, a mogu i dalje kupovati i prodavati, ovako mi je sve vezano a još k tome kod drugoga. Znači trebam odgovor, mogu odmah prodati ili ne, popust me ne zanima.

Mislim da nećeš moći prodati dionice INE prije isteka lock-up perioda, dakle ne radi se o tome da te ne interesira dodatni popust nego se neće moći prodati (taj će se mehanizam vjerovatno odrediti sa SDA)

ako se po jutru dan poznaje ( LSE ) uskoro bi i kod nas INA mogla popratit ludilo na tržištu
preko 11mil kn u londonu![smiley11]

Evo za sve sindikalce, vlada zasjeda danas u 14 h:
http://www.vlada.hr/hr/naslovnica/sjednice_i_odluke_vlade_rh/2007/266_sjednica_vlade_republike_hrvatske

Šta mislite, hoće INA ići dolje zbog ovih novih “povlaštenih” dionica? Mogla bi biti dobra prilika za kupnju [smiley2]

Glas [b]PROTIV[/b] oporezivanja kapitalne dobiti

Sad sam pročito da će se punomoći jedino moći uzet ako su osobe nemoćne da dođu same kupit dionice. Imam daljeg rođaka koji je radio 30-tak godina u ini i ne želi kupit dionice. I sad bi ja kupio to njegovo, pa me zanima jel da radimo punomoć ili da se probam dogovorit s njim? Koje je vaše mišljenje? Šta bi bilo najbolje da napravim?

..........................................................................................


Sad sam pročito da će se punomoći jedino moći uzet ako su osobe nemoćne da dođu same kupit dionice. Imam daljeg rođaka koji je radio 30-tak godina u ini i ne želi kupit dionice. I sad bi ja kupio to njegovo, pa me zanima jel da radimo punomoć ili da se probam dogovorit s njim? Koje je vaše mišljenje? Šta bi bilo najbolje da napravim?

pa kakve to veze ima,napravis kod j.biljeznika pozajmicu za kupnju dionica i odmah ugovor o prijenosu dionica.Snjim odes i on upise ,ti uplatis i njega isplatis.Kad istekne lock up dostavis ug. o prijenosu u sda i gotovo[smiley2]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Kad počne podjela bonus dionica, opet će biti navala na kupnju. Do tada bi bilo dobro na naraste do 3000 kn.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Pozdrav

Da li netko zna koja banka daje kredit za kupnju Ininih dionica (naravno ovih paketea namjenjenih (bivšim)zaposlenicima?

Hvala

Od pereca rastu deca

New Report

Close