INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nema bas nekog prometa! Moze netko izbaciti K/P? Hvala


Dobar dan, pohvale svima koji su trpili ono mrcvarenje na 2600 i prezivili… molim pomoc u svezi dobivanja dionica INE za bivse zaposlenike.
Ujac koji je radio u INI i otisao u penziju preminuo je ima 2 dana…hoce li itko od njegove obitelji imati pravo na te dionice? Hvala


http://www.ina.hr/UserDocsImages/Ina_glasnik/glasnik_1904.pdf sve ti piše na 9. stranici

Slab promet zadnji dan na Ini nije baš neko ohrabrenje za ponedjeljak.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Slab promet zadnji dan na Ini nije baš neko ohrabrenje za ponedjeljak.

Mislim da iduća dva mjeseca ne treba očekivati neki značajniji promet niti promjenu cijene. Na ovim razinama malo njih je spremno prodavati. S druge strane kupci su suzdržani jer za 2 mj. se ostvaruje pravo na 2 bonus dionice. Vjerovatno će biti dosta malih koji će se nakon toga odlućiti na prodaju. Osim toga, iza nove godine prvi radnici dobivaju mogućnost prodaje dionica. Fondovi će to tada biti suzdržani jer očekuju da će još uspjeti kupiti po niskoj cijeni.
Znači, INA nije dionica za špekulante, ali oni koji u njoj izdrže 6-12 mj. sigurno će dobro zaraditi.

Pozdrav

Kolko sam ja čuo radnici mogu odmah prodati dionice,ali u tom slučaju onda nemaju diskont,nego im je kupovna cijena 1690,a kao drugo dio love koji ostane mirovnjacima od HT-a slit će se i u INU,kako čujem neki su izdvojili i po milijardu kunića za HT,a pitanje je da li će dobiti i desetinu tog iznosa,pa postoji i eventulana mogućnost da rast započne i prije


Kolko sam ja čuo radnici mogu odmah prodati dionice,ali u tom slučaju onda nemaju diskont,nego im je kupovna cijena 1690,a kao drugo dio love koji ostane mirovnjacima od HT-a slit će se i u INU,kako čujem neki su izdvojili i po milijardu kunića za HT,a pitanje je da li će dobiti i desetinu tog iznosa,pa postoji i eventulana mogućnost da rast započne i prije

Iz tvojih usta u božije uši

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Kolko sam ja čuo radnici mogu odmah prodati dionice,ali u tom slučaju onda nemaju diskont,nego im je kupovna cijena 1690,a kao drugo dio love koji ostane mirovnjacima od HT-a slit će se i u INU,kako čujem neki su izdvojili i po milijardu kunića za HT,a pitanje je da li će dobiti i desetinu tog iznosa,pa postoji i eventulana mogućnost da rast započne i prije

Dobro si čuo, ali ne vjerujem da će ih se puno odlučiti na taj potez. S obzirom na likvidnost dionice, to bi trebalo biti zanemarivo malo.
Mirovinci jesu rezervirali lovu za HT, ali ono što ne uspiju potrošiti tijekom IPO, potrošiti će na burzi. Prema tome, za INU opet beznačajno.

Pozdrav

Problem jedino leži u pohlepnim očicama mnogih zaposlenika koji vidjevši laku zaradu hrle kupovati baš sve. A pričajući s njima nitko ni ne zna kako prodati.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Kolko sam ja čuo radnici mogu odmah prodati dionice,ali u tom slučaju onda nemaju diskont,nego im je kupovna cijena 1690,a kao drugo dio love koji ostane mirovnjacima od HT-a slit će se i u INU,kako čujem neki su izdvojili i po milijardu kunića za HT,a pitanje je da li će dobiti i desetinu tog iznosa,pa postoji i eventulana mogućnost da rast započne i prije

Ta naklapanja dolaze iz sindikata, a koliko je meni poznato tamo sjede stvarno svakakvi ljudi, ponajmanje stručni – tražili su prodaju dionica radnicima po nominalnoj vrijednosti [smiley9]

Dok se ta informacija ne objavi u NN za mene ne postoji, iako to ne bi bilo loše.
Inače za sve neinformirane lock up je 6 mjeseci, a dionice se moraju platiti od 9-20.10. što znači da lock up i nije baš iza n.g. nego prije oko uskrsa.

Nije najnovija, ali da se zna:

Ina 16. od 500 najvećih u srednjoj i istočnoj Europi

Vaš link

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ina može samo gore pogotvo od 5.10.07 . Do kraja godine sigurno 4000.00 kn. Za sada još uvijek vrlo povoljna kupnja.

[color=blue]Austrijski ministar pozvao MOL da pristane na spajanje ‘jednakih’[/color]

Predsjednik uprave austrijskog koncerna OMV Wolfgang Ruttenstorfer najavio je žalbu na odluku mađarske agencije za nadzor tržišta PSZAF kojom je austrijska kompanija kažnjena globom od 25 milijuna forinti (oko 100 tisuća eura) zbog dezinformiranja tržišta putem pisma namjere za preuzimanje mađarskog MOL-a.

Austrijska kompanija, naime, nije u pismu namjere navela jasan vremenski okvir valjanosti ponude. Mađarski ministar financija Janos Veres izjavio je tim povodom da svi akteri na burzi moraju poštivati mađarske propise. Neprihvatljivo je da bilo koji akter utječe na tržište dvosmislenim ponudama, tvrdi Veres.

– Uložit ćemo žalbu – rekao je Ruttenstorfer u razgovoru za nedjeljno izdanje bečkog dnevnog lista Oesterreich.

Austrijski ministar ekonomije Martin Bartenstein u razgovoru za današnje izdanje The Financial Times još je jednom pozvao MOL da se ne protivi poslu, tvrdeći kako nije riječ o preuzimanju MOL-a od strane OMV-a, nego o spajanju jednakih. Naime, prošli je tjedan MOL odbacio ponudu austrijske tvrtke.

izvor: Jutarnji.hr

New Report

Close