INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo velikih prognozera :beholder :
korisnik od: 24.03.2006.
lokacija:
broj poruka: 2507

1. sve je dobro dok se INA ne spusti ispod 2.400 jer je to realno cijena kompanije u ovakvom stanju…rast do 3.400 uvjetovan je bio jakim očekivanjima u uspiješnu priću o rastu…
2. prema 1Q i 1H vidljivo je ne samo da je rast izostao nego je došlo do negativnog trenda…i cijena je krenula prema dolje…da je cijena pala ispod 2.400 znaćilo bi da puno više njih ne vjeruje o priću da će do rasta doći nego onih koji u to još vjeruju
3. e sad ono što mene mući je da je INA ušla u jako skupi investicijski ciklus, a nikakve vijesti ne dolaze o realizaciji projekata (ja bi volio vidjeti kako sanader obilazi obnovljene pogone na TVu i sl.)

iz toga izvlaćim zaključak da se upravi živo fućka na koji način upravlja NAŠOM imovinom!!

što se tiče izlaska velikih iz INE, to se neće desiti…doći će do smanjivanja izloženosti pojedinih fondova, ali do masivnog izlaska neće doći jer je velikima skroz svejedno oni igraju na duži horizont od nas pa računaju, ako će poslovanje biti bolje, njima super…ako će biti lošije, njima opet dobro jer će doći do preuzimanja pa će opet imati PLIVU…
Online
Sramite se .

ušao na 700 15.03.2005
izašao na 771 11.02.2006
ušao ponovo na 1300 13.14.03.2006
još sam unutra!!!!

A evo proricanja i našega tenkića za puknut od srama .

tenkista
korisnik od: 26.03.2007.
lokacija:
broj poruka: 1339

Ide naša Inica danas u blokadu. Da narod vidi da nejde to samo gore. Imali su 100 % nisu htjeli prodavati. Sada će i po 2000. Tu je IPO HT-a, podjela dionica radnicima i davanje bonusa onima koji su držali dionicu godinu dana, pa će i oni staviti na prodaju. I da, loši rezultati. Bilo je vrlo predvidljiv ovaj pad cijene. Čak sam ga i ja predvidio, još tamo oko Nove godine. Pozdrav!

Moje prognoze koje niko nije slušao .

purger007
korisnik od: 17.05.2007.
lokacija:
broj poruka: 699

Studeni nije sutra mene zanima što će biti u 9 i 10 mjesecu pred izbore i siguran sam da će INA rasti baš kao i cijelo tržište. Birače treba nečim podmititi , a oporavak dionica je idealan za to.Ako se cijene dignu HDZ može reći vidite da nam je dobro glasajte za HDZ, i ako cijene rast dobiće glasove dioničara i njihovih porodica rodbine.Mislim da to ipak nije za zanemarit.

Radnici dionice upisuju sredinom 10. mj., minimalni lock-up je 6 mjeseci, dakle te dionice neće utjecati na cijenu na burzi do cca sredine 4.mj.

Zato hoće neke druge

Evo dobrih vijesti za prijatelja Axyija[smiley2]

Počinje izgradnja postrojenja za hidrokreking u rafineriji Urinj
Čelnici Ine i tvrtke ABB Limmus Global iz Brna potpisali su ugovor vrijedan 169 milijuna eura
U Rafineriji nafte Rijeka na Urinju jučer je potpisan ugovor vrijedan 169 milijuna eura za izgradnju postrojenja hidrokreking/hidrodesulfurizacija plinskih ulja u Rafineriji nafte Rijeka. Ugovor su potpisali čelnici Ine i tvrtke ABB Limmus Global iz Brna.
Ministar Šuker je rekao da ni Mol donedavno nije bio siguran treba li ići u veliku investiciju u Rijeci
Ministar Šuker je rekao da ni Mol donedavno nije bio siguran treba li ići u veliku investiciju u Rijeci
Prva faza modernizacije
Riječ je o početku realizacije prve faze modernizacije rafinerije u kojoj će pored izgradnje postrojenja za hidrokreking biti izgrađena i postrojenja za izdvajanje sumpora i proizvodnju vodika, te pomoćne jedinice nužne za rad kompleksa.Rok izgradnje postrojenja je 28 mjeseci, a početkom 2010. Ina će biti spremna za proizvodnju kvalitetnijeg benzina. Povećanjem kapaciteta prerade od 7,7 milijuna tona godišnje podići će se razina učinkovitosti, iskoristivosti i profitabilnosti rafinerijske prerade, smatraju u kompaniji. Predsjednik Uprave Ine Tomislav Dragičević pojasnio je da modernizaciju financira Ina, i to preko namjenskog kredita. Mađarski partner Mol također je pomogao na način da se u zadnje tri godine odrekao povlačenja dobiti iz poslovanja. Dragičević je na konferenciji za novinare naznačio da će se u drugoj fazi radova morati naći rješenje za tzv. teške ostatke, osvrnuvši se i na mogućnost da se oni riješe na način da se iskoriste za proizvodnju koksa. Rekao je da je to samo opcija i da postoji više scenarija za rješavanje teških ostataka te da je moguće i da budu izvezeni. Danas je najvažnije razmišljati o prvoj fazi. U Rijeci se prelazi na plin, mi planiramo izgradnju plinovoda do Urinja, kazao je Dragičević.Dodao je da preseljenje postrojenja s lokacije na Mlaci, iz centra Rijeke, zapravo već započelo jer dio djelatnika prelazi na Urinj. Mlaka više neće biti neophodna u smislu destilacije i proizvodnje no lokacija će i dalje ostaje u Ini, tumači Dragičević, našalivši se da je moguće da tu ubuduće ACI izgradi marinu. Ministar financija Ivan Šuker, u ulozi predsjednika NO-a Ine, rekao je da je ovo vrlo važan projekt, te da tu nema mjesta politici jer je Ina nacionalno dobro. Konačno se netko usudio zagristi u ovu kiselu jabuku – osvrnuo se i na odluke Vlade iz 2005. godine o nužnosti ulaganja u modernizaciju sisačke i riječke rafinerije a koje će, smatra Šuker, generirati gospodarski rast i pomoći u stvaranju pozitivne investicijske klime. Ni Mol do nedavno nije bio siguran treba li ići u tu investiciju, argumentira Šuker.
Tko je kriv
Na novinarsko pitanje o tome tko je kriv za kašnjenje u modernizaciji rafinerija, Dragičević je odgovornost locirao na niz okolnosti koje su utjecale na donošenje odluka, kao i na dileme koje su trošile vrijeme o tome treba li ili ne modernizacija, ili pak razmišljanja treba li prvo modernizirati Inu pa onda privatizirati, ili neki treći model.

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

izgleda da je INA konačno krenula ….u lov na 3,000,00kn[smiley2][smiley2][smiley2]

POKRET OTPORA


izgleda da je INA konačno krenula ….u lov na 3,000,00kn[smiley2][smiley2][smiley2]

Možda ne danas ali uskoro, sigurno uskoro! Danas bi mogli na 2800 kn jer ima svega 70 dionica do te razine.

Evo još malo pozitivnih vijesti:

http://www.zse.hr/novosti/1126-07-INA_stjecanje.doc

Hogar vozi Volvo

Tako je vrlo mali broj do 2800 kn mogla bi danas i na 3000 kn. Svi oni koji su prodali sad im je zadnja prilika da kupe INU. Pisao sam i pisao ne prodajte kajat ćete se niste slušali .Slušajte barem sad kupujte dok još možete.

Može k/p?
Hvala

kakva brza kupnja na ini, izgleda da danas posve blizu 2800
u Londonu prodaja na 530$, prate zagreb i dižu cijenu permanentno
netko planski kupuje na obje strane[smiley2]

dan je pametniji od noći

New Report

Close