INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Molim vas logično objašnjenje! INA ipak poslovala s 12% dobiti,a dionice pale za 4%?Pa što bi onda bilo da je poslovala s nulom ili ne daj bože s minusom??Gdje je tu logika??[smiley8]

Kao prvo, INA je nastradala malo i zbog opceg stanja na trzistu. Kao drugo, cijena ovisi o ocekivanjima, koja su za inu bila prilicno velika. 2 kvartala za redom ina je pokazala pad dobiti. Djelomicno ocekivano zbog veceg troskova kamata. Svejedno, ocekivanja trzista se nisu ostvarila, te je cijena korigirana. Nije nemoguce da nakan nekog vremena kad prodje ova turbulencija na trzistu netko ipak procjeni da ina vrijedi vise. U ovom trenutku je tesko razlucit koji od dva razloga je prevagnuo, barem meni.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Dodatni zanimljiv detalj o kojem smo već pisali, a neugodno je iznenadio dio ljudi odnosi se na gubitak prava na dvije besplatne dionice INA-e do kojeg dolazi dođe li do registracije dionica kod brokera u navedenih godinu dana, neovisno o tome je li ih njihov vlasnik mislio prodavati ili ne.

Jeli ovo istina. Ako prebaciš svoje dionice brokeru, još uvijek u SDA se vodiš u SDA kao vlasnik dionica. Mislim da ovo ne vrijedi.
Vlada će od SDA zatražiti popis svih dioničara koji su zadržali dionice cijelu godinu.[smiley10]

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


tango: ” Veliki izlaze, ali i neki drugi veliki kupuju, hvala Svevišnjem. Inače, bilo bi nas i po 5 lipa. Ali svejedno mislim da ovo NIKAKO NIJE DOBRO NI ZA KOGA! NITI ZA TRŽIŠTE OPĆENITO, jer INA je INA! Enough said. ” Naravno, INA vuče cijeli CROBEX dolje što dodatno pojačava paniku. Danas fondovi objavljuju minuse 2-3 posto. Bit će opet vijest na dnevniku.

Dobra procijena kolega upravo bilo na RTL-u

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

Danas je dežurni vatrogasac zvao Erste , veliki prodavali kupovao Erste, da njih nije bilo ode Ina …
Bojim se da veeeliki igrač izlazi …[smiley4]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

ma kupit od T-HT ali odmah prodat…..to je to…nego, mislite dal je pametno prodat 22 dionice INE i kupit INGRU 1 dionicu a ostatak nek ostane za t-ht ili sto god drugo? [smiley5]


nema ništa gluplje nego bježati iz dionice u padu u dionicu u rastu.(bez namjere da nekoga uvrijedim)

...pig slayer...


nema ništa gluplje nego bježati iz dionice u padu u dionicu u rastu.(bez namjere da nekoga uvrijedim)

hmmm….pa, ako ce ina nastavljat padat….a ne vidim zasto nebi….onda zbog cega nebi prodao inu (i tako si povecao dobitak od prodaje jer tkozna za tjedan-dva gdje ce bit) i kupio ingru koja ce po meni sigurno gore….ne vidim razloga zasto to ne napravit? mozete li to svoje vidjenje meni objasnit kolega tsunami?

DOKUP!

ne vidim razlog zbog kojeg bi ina rasla u slijedećem razdoblju . možda zbog manjeg broja na ff , putina u gostima , domoljublja ,x faktor psihologije,. možda.
mislim ono ne ak sam ju kupila po 1690 , pa nisam se vjenčala s njom.

prodala sam ju čim sam pročitala čestitke ine molu na kupovini tifona.
previše je tu mutnih poslova i odluka.
baš me zanima jel ona vesna balenovička kupila na ipo-u i kaj bi ona komentirala.
[smiley1] moš mislit , lijepo su ju sprdekali (pardon) kad je podnijela krim. prijavu radi nestanka 50milja eurića

vama koji ste ostali u ini želim neslućene visine i prinose ,ali ja ipak više volim novac u ruci neg dionicu na grani.


hmmm….pa, ako ce ina nastavljat padat….a ne vidim zasto nebi….onda zbog cega nebi prodao inu (i tako si povecao dobitak od prodaje jer tkozna za tjedan-dva gdje ce bit) i kupio ingru koja ce po meni sigurno gore….ne vidim razloga zasto to ne napravit? mozete li to svoje vidjenje meni objasnit kolega tsunami?

što god da ti kažem izgledat će kao prijedlog za kupnju/prodaju a to ne želim.
ingra ima manje od 10% do ATH pa ti hvataj ako to voliš.dobra firma ali opasna dionica.ako misliš da će ina padati prodaj.jednostavno.
meni se čini da to ispod 2600 nejde, a svašta se može destit.

...pig slayer...

Pametna vlada sa dodjelom dionica INE uposlenicima u krivo vrijeme i velikom bukom oko toga srušila je cijenu.
Kad će gospodin Polančec prekinuti sa nizom krivih poteza (gluposti).


Pametna vlada sa dodjelom dionica INE uposlenicima u krivo vrijeme i velikom bukom oko toga srušila je cijenu. Kad će gospodin Polančec prekinuti sa nizom krivih poteza (gluposti).

Tko zna, možda odgode dodjelu dionica INE zaposlenicima za neko mirnije vrijeme !?

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

1. sve je dobro dok se INA ne spusti ispod 2.400 jer je to realno cijena kompanije u ovakvom stanju…rast do 3.400 uvjetovan je bio jakim očekivanjima u uspiješnu priću o rastu…
2. prema 1Q i 1H vidljivo je ne samo da je rast izostao nego je došlo do negativnog trenda…i cijena je krenula prema dolje…da je cijena pala ispod 2.400 znaćilo bi da puno više njih ne vjeruje o priću da će do rasta doći nego onih koji u to još vjeruju
3. e sad ono što mene mući je da je INA ušla u jako skupi investicijski ciklus, a nikakve vijesti ne dolaze o realizaciji projekata (ja bi volio vidjeti kako sanader obilazi obnovljene pogone na TVu i sl.)

iz toga izvlaćim zaključak da se upravi živo fućka na koji način upravlja NAŠOM imovinom!!

što se tiče izlaska velikih iz INE, to se neće desiti…doći će do smanjivanja izloženosti pojedinih fondova, ali do masivnog izlaska neće doći jer je velikima skroz svejedno oni igraju na duži horizont od nas pa računaju, ako će poslovanje biti bolje, njima super…ako će biti lošije, njima opet dobro jer će doći do preuzimanja pa će opet imati PLIVU…

Objasni širem pučanstvu kako si došao do cijene 2.400,00 kn za INU?

New Report

Close