INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Malo se oporavila ina na LSE, sad je povuklo gore i ovdje. Kupnja vec puno bolje izgleda. Kod ine samo LSE igra ulogu, sve ostalo su price.

INA-R-A Vrijeme: 14:13:08
Kupnja
Ukupno ponuda 26
Ukupno dionica 3582

5 najboljih ponuda
Cijena Količina
Prodaja
Ukupno ponuda 237
Ukupno dionica 4670

5 najboljih ponuda
Cijena Količina
2660,05 5
2660,01 127
2660,00 26
2635,00 20
2631,00 40

2700,00 215
2719,95 250
2720,00 3
2730,00 1
2748,00 20

Bid Offer Volume High Low Last Close
485.00 495.00 400 500.00 495.00 520.00 on 16-Aug-2007

Nisam htio ni spominjat, ali jucer nije bilo bid-a na LSE uopce. I bolje.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Onaj što je malo prije pokupio 1000 komada na 2600,već ima 119 000 kn zarade…

Bravo majstore..

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Vratit će se INA već uskoro na staro. To su trzacice za one debelih živaca. Ja mislim da je ovo danas bila prilika za dokupit jer pitanje dali će ih više biti.

Dodatni zanimljiv detalj o kojem smo već pisali, a neugodno je iznenadio dio ljudi odnosi se na gubitak prava na dvije besplatne dionice INA-e do kojeg dolazi dođe li do registracije dionica kod brokera u navedenih godinu dana, neovisno o tome je li ih njihov vlasnik mislio prodavati ili ne.

[/quote]
E ovak.Zanima me dal mi neko sigurno može potvrditi situaciju dobivanja 2 dodatne dionice.
Prodal sam iz paketa od 22 dionice 2 dionice. Preostalih 20 dionica nisam registriral kod svog brokera već samo dvije prodane dionice.Zanima me dal se ovo ograničenje odnosi na cijeli paket ili na svakih 10 upisanih dionica (logičnije).
B.t.w. Prije par mjeseci nisu mi znali sa sigurnošu potvrdit ni u ini ni u Sda.
hvala


Onaj što je malo prije pokupio 1000 komada na 2600,već ima 119 000 kn zarade…

Bravo majstore..

To vam je takozvani spekulant. Sada ljepo izgleda za njega gledajuci unatrag, ali mogle je zavrsit i drukcije [smiley1]. Lakse je sagledat proslost, nego buducnost.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


mmstanic: ” Onaj što je malo prije pokupio 1000 komada na 2600,već ima 119 000 kn zarade… Bravo majstore.. ” To vam je takozvani spekulant. Sada ljepo izgleda za njega gledajuci unatrag, ali mogle je zavrsit i drukcije [smiley1]. Lakse je sagledat proslost, nego buducnost.

Da,noglo je biti i još dolje,slažem se…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Može li netko odgovoriti na pitanje koje je postavio fond300
3 posta iznad

hvala

Mislim da možeš trgovat sa te dvije dionice.


Mislim da možeš trgovat sa te dvije dionice.

I ja tako mislim, ali nisam ziher.
Hvala

Ovako piše na stranici vlade RH-

” …….Hrvatski građani uz pravo prvenstva i posebne pogodnosti moći će predati ponudu za kupnju dionica Ine do najviše 38.000 kuna, a na svakih deset tako kupljenih dionica koje zadrže najmanje godinu dana dobit će jednu dionicu besplatno ”

Znači radi se o zadržavanju 20 dionica koje ne smiju biti reg. kod brokera , ipak najbolje nazovi brokera pa pitaj.

Molim vas logično objašnjenje! INA ipak poslovala s 12% dobiti,a dionice pale za 4%?Pa što bi onda bilo da je poslovala s nulom ili ne daj bože s minusom??Gdje je tu logika??[smiley8]


Ovo je poziv da ne kupujete dionice T-HT-a na IPO-u jer će ih srušiti sa dionicama uposlenika kao i INU.

ma kupit od T-HT ali odmah prodat…..to je to…nego, mislite dal je pametno prodat 22 dionice INE i kupit INGRU 1 dionicu a ostatak nek ostane za t-ht ili sto god drugo? [smiley5]

DOKUP!

New Report

Close