INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

putin može ući u inu tek kad se oplindra ina do temelja, ne treba zaboraviti kredit od 1 milijardu dolara za vraćanje 400 milja$ , a ostalo kati za modernizaciju do 2011. god.
fućkaš agathu christie ovo je krimić i pol

purger007: Znači Petrokemija siše INU?

da je samo ptkm…
hep je glavni, a tu je još hrpa većih potrošača kojima se plin mora isporučivati, i to po cijeni budibogsnama [smiley8]
kad bih ti rekao koliko ina godišnje izgubi samo na povlaštenim cijenama energenata – u nesvijest bi pao ko kruška [smiley9]
ali to mol više neće trpit…
dakle, ina ima ogroman potencijal koji se može osloboditi doslovce preko noći.
to niti jedna firma u hrvatskoj trenutno nema.
zato, dioničari ine – mirno spavajte….[smiley11]

hate red

aj ne s…te! raspitajte se malo po kojoj cijeni INA prodaje plin Talijanima… po puuunooo nizoj nego sto ga prodaje HEP-u i PTKM.. isto tako, koncesije placaju tolko kolko vi placate kokice u cinestarru..
a povlastene cijene energenata.. ne znam o cem vi pricate.. pa jel skuplje gorivo u HR nego u Sloveniji, skuplje je nego i u Njemackoj a ovdje se bome deru porezi, prirezi, trosarine i jos svasta sto mi niti ne znamo da postoji u HR..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

http://www.croinfo.com/1Politika/NaCeluKriminal/Mesic_Nafta/nafta-2b.JPG

PTKM placa kubni metar plina 0,71 kunu dok se talijanima prodaje po 39 i 50 lipa..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Super24 mogao bi ubuduće navoditi neke ozbiljnije izvore a ne hrv. slovo.Ina na sjevernom jadranu vadi plin zajedno sa talijanima tako da se plin sa naših platformi prvo transportira u italiju pa tek onda kod nas,uglavnom trebalo bi vidjeti cijeli ugovor sa talijanima pa tek onda govoriti.
Imam dionice ine tako da me trenutno ova situacija ne veseli,treba sačekati poslje izbora i nadati se da će doći do promjena na čelu ine,normalno i u politici prema reguliranju cijena plina i benzina

samo da poručim katastrofičarima da prvo treba pročitati izvještaj, a tek onda pričati.

ina bi mogla za koji dan/tjedan biti kupnja godine.

mislim da bi poslije izbora (tj. negdje sljedeće godine) trebali ukinuti(ili bar olabaviti) ograničenja u formiranju cijene a onda će biti veselo.

...pig slayer...

Mislim da je Ina upala u dugoročniji negativni period to sam shvatio nakon 1q ( i prodao je po 3400),
pisao sam dosta o očekivanjima ove dionice ali mi se čini da su se neki vezali za ovu dionicu na poseban način,što nije dobro.
Ina je još uvjek krava muzara politike i iz nje se muze kako kome paše,o samim tokovima novca i poslovanja
unutar nje je glupo uopće pisati ( Inter Ina London itd).
Inica će još pasti jer dolaze nesretnih 7% dionica radnika i dionica gratis koja će takodjer rušiti cijenu.
Dobar dio ulagača će kompletiranjem paketa to i prodati.

Ono najvažnije rezulatati poslovanja su i dalje loši i tržište će to negativno honorirati.
Nemojmo zaboraviti da je ova ista Ina do nedavno sa takoreći istim kapacitettima proizvodila ogromne gubitke
što se desilo u medjuvremenu….[smiley5]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

ajde demantirajte me!!!!!budimo realni pored puno lošijeg FI ,psihologija ulagača je aktivirala za rasprodajom ,dakle samim time i povećanim prometom ,a dionica je danas uspijela”jedva “ispod 2%,zar ne govori dovoljno o veličini ove dionice,dakle nebi treblo biti prevelike panike oko FI!pogledajte DLKV koja je isto super dionica ,a jedna” malo” lošija vijest (u usporedbi sa ininom informacijom “kap u moru”) dozvolila pad od 5%

[color=blue][/color]bolje da radite pravi posao nego da bilo kakav posao radite na pravi način

kakav dugoročni negativni period?o čem ti pričaš?
negativni rezultat je vezan uz price cap(koj može potrajati, a ne odgovara ni vladi ni ini) i uz promjene u dobiti iz financijske aktivnosti(zbog podizanja kredita prešlo u gubitak ).

btw. rezultati (obzirom na uvjete u kojem ina posluje) uopće nisu loši.rast dobiti se ne može očekivati dok postoje višestruka administrativna ograničenja i zato je važno da raste prodaja.

kako je zanimljivo da su inu svi prodali na 3400, ingru na 49000, magmu na 360-370

...pig slayer...

Ja sam u postu prije nekoliko mjeseci napisao da sam prodao Inu i to se može provjeriti.
Šuška se i o velikom višku radnika no sad nije vrijeme za to…(izbori dolaze).
Mislim da dionica pada na 2600 u slijedećih dva mjeseca ,možda je izvješće za 3q malo stabilizira zbog potrošnje za vrijeme sezone,no onda slijede radnici.
Da li je netko razmišljao o 7% dionica fonda branitelja i trenutak kad se njima budu dijelili udjeli u fondu?

Glasnogovornik IGH na neodređeno

davidse prodao si INU po 3400!!??ljubim ruke…pa ti si moj idol[smiley1][smiley2]

jesmo davidse razmišljali smo i o fondu branitelja,i trenutku kad se njima bude moglo trgovati(dionice su im već dodjeljene u fond)………..i to bi kao trebalo utjecati na cjenu ?![smiley4]…….mama mia…..
A da odeš na IGH ,rašalovali su ti se šalunzi[smiley1][smiley2]

New Report

Close