INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo drustvo sta nas ocekuje 16 kolovoza, nazalost:

INA’s contribution to group profits has decreased sharply and came in at only HUF 760 m in April-June.

izvor: http://www.portfolio.hu/en/cikkek.tdp?k=1&i=12634

Any comments?!


tko ovo u zadnje vrijeme kupuje veče količine INE a tko prodaje?

Ludi kupuju, a pametni prodaju!


Evo drustvo sta nas ocekuje 16 kolovoza, nazalost: INA’s contribution to group profits has decreased sharply and came in at only HUF 760 m in April-June. izvor: http://www.portfolio.hu/en/cikkek.tdp?k=1&i=12634 Any comments?!

izgleda da je INA poslovala u drugom kvartalu s gubitkom.
u INI je situacija zaista sve gora i gora…ova uprava bi trebala znati da oni više nisu socijalistički direktori, već odgovaraju svojim dioničarima…


Evo drustvo sta nas ocekuje 16 kolovoza, nazalost:

INA’s contribution to group profits has decreased sharply and came in at only HUF 760 m in April-June.

izvor: http://www.portfolio.hu/en/cikkek.tdp?k=1&i=12634

Any comments?!

Ne mora to ništa značiti, problem je kod naftne industrije da profit po kvartalima jako varira zbog tečaja dolara. Treba sačekat FI i vidjeti da li je došlo do pada operativne dobiti ili je pad samo posljedica slabljenja dolara.

Ako pogledaš donji graf na istoj stranici vidjet ćeš da je Ina čak imala gubitak u 3. kvartalu prošle godine, a veliku dobit u 2. kvartalu.
To je sve uglavnom posljedica promjene tečaja dolara, a stvarno stanje u Ini predstavljaju promjene u operativnoj dobiti.


izgleda da je INA poslovala u drugom kvartalu s gubitkom.
u INI je situacija zaista sve gora i gora…ova uprava bi trebala znati da oni više nisu socijalistički direktori, već odgovaraju svojim dioničarima…

Nije s gubitkom, vidiš da ti piše da je dobit značajno pala na 760 mil HUF, a to je oko 22,5 milijuna kuna , a budući da mol drži četvrtinu dionica znači da ovaj iznos treba pomnožiti s četiri da bi se dobila kvartalna dobit ine od cca. 90 mil. kuna.

Komentar kao i gore, treba sačekat FI i vidjeti da li je došlo do smanjenja operativne dobiti, a ja bih prije rekao da je, zbog konstantnog pada tečaja dolara, dolar isključivi krivac za pad ukupne dobiti.



Nije s gubitkom, vidiš da ti piše da je dobit značajno pala na 760 mil HUF, a to je oko 22,5 milijuna kuna , a budući da mol drži četvrtinu dionica znači da ovaj iznos treba pomnožiti s četiri da bi se dobila kvartalna dobit ine od cca. 90 mil. kuna.

Komentar kao i gore, treba sačekat FI i vidjeti da li je došlo do smanjenja operativne dobiti, a ja bih prije rekao da je, zbog konstantnog pada tečaja dolara, dolar isključivi krivac za pad ukupne dobiti.

Hm, a u 1q je imala 186 mil kn dobiti. Znaci 2q -96 mil kn?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

nije vam to baš tak kolega mrgud…kad se pogleda dobit te stavke u 1Q ispada da oni bitno manje uprihode od INE i nije baš da se taj iznos može množiti s 4…ali ono što je znakovito je da je taj prihod u 1q bio nekih 30% veći…pa sam iz toga zakljućio da je riječ o gubitku u 2q-u…

svašta, jel ti znaš što pišeš, ili opet pokušavaš manipulirati


nije vam to baš tak kolega mrgud…kad se pogleda dobit te stavke u 1Q ispada da oni bitno manje uprihode od INE i nije baš da se taj iznos može množiti s 4…ali ono što je znakovito je da je taj prihod u 1q bio nekih 30% veći…pa sam iz toga zakljućio da je riječ o gubitku u 2q-u…

ok…moja greška, ovo su rasčlanjeni kvartalni rezultati…ipak nije gubitak [smiley2], ali je isto tako 30% manji prihod, ako se gleda u usporedbi s 1q…
u svakom slućaju income from associates u 1q iznosi 1.077 mil huf-a a to je cca. 31,5 mil kn.



ok…moja greška, ovo su rasčlanjeni kvartalni rezultati…ipak nije gubitak [smiley2], ali je isto tako 30% manji prihod, ako se gleda u usporedbi s 1q…
u svakom slućaju income from associates u 1q iznosi 1.077 mil huf-a a to je cca. 31,5 mil kn.

Oops, to su vec kvartalni? Hm, i ja sam previdio. Isprike.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Dobit Naftaplina u prvih šest mjeseci veća 6% od prošlogodišnje u isto vrijeme![smiley2]
Bit će bolje![smiley13]

Ina Industrija nafte d.d. objavit će Sažeto izvješće o poslovanju za prvih šest mjeseci 2007. godine u četvrtak, 16. kolovoza 2007. godine.

Nakon objave Sažetog izvješća, istog dana s početkom u 17.00 sati CET održat će se telefonska konferencija s analitičarima i predstavnicima institucionalnih ulagatelja u vezi s informacijama sadržanim u Sažetom izvješću.
Vaš link

[i][color=gray]Novac je samo koncept. Ukupna vrijednost Zemlje je konstanta[/color][/i]

New Report

Close