INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Novi razvojni program Mola vrijedan 414 mln dolara
Mađarska naftna kompanija Mol povećava novim programom godišnju naftnu proizvodnju za 1,3 milijuna tona godišnje
Nadzorni odbor Mola odobrio je razvojni program za svoju rafineriju na Dunavu, koji će rezultirati u povećanju naftne proizvodnje od 1,3 milijuna tona godišnje, izvještava mađarski portal bbj.hu.
Prema priopćenjima, program se sastoji od 3 ključna elementa. Prvi predstavlja rekonstrukciju pogona za preradu nafte čime će se povećati proizvodni kapaciteti za 1,3 milijardi tone, dok drugi važni element se odnosi na povećanje kapaciteta destilacije nafte za 1,5 milijardi tona. Konačno, kapacitet procesuiranja teškog otpada će biti uvećan za 300 kilotona.
Investicijski program vrijedan 414 milijuna dolara će biti dovršen 2010., a njegovi efekti bi se trebali pozitivno odraziti na državni budžet. Investicijski radovi će pritom osigurati oko nekoliko stotina radnih mjesta u narednim godinama.

poslovni.hr

Čuvajte se poduzaća na čijem su čelu SVETE KRAVE. SVETE KRAVE ne vole promjene: one vole da se posao odvija kako se uvijek odvijao i često su slijepe u krizi. T. E. Deal & A. A. Kennedy

vidim ja, ima MOL para za kupnju tifona, ima i za restrukturiranje, ima i za jako veliku dividendu. pitanje je sad, hoce li imati para za kupnju INE za 4 dana, koju svi tolko jako ocekujete?

danas :


zna se jako dobro tko pokušava obraniti cijenu…nisu to equity fondovi, nego mirovnjaci koji će i najviše popušiti na ovom padu…domino efekt će dovesti inu do 2500 kn i to vrlo skoro, na toj razini (možda i manje) će se apsorbirati radničke dionice…i onda uz MOLovu pomoć, idemo polako opet prema gore… kolege moja procijena za ATH je tek iduće godine.

Petak : baš sam se lijepo nakrcao INE na 3050…hvala kolegi ivani7 koji mi je to vjerovatno prodao…da vidim sada računicu…
prodao na 3410…kupio na 3050…zarada 360 *100…nije loše, nije loše

Pa onda si mogao i pričekati [smiley1]

INA na najnižoj razini u posljednja dva mjeseca

28.5.2007 14:01:00 | Powered by http://www.banka.hr

INA-ina dionica nastavila je u ponedjeljak svoj pad te se njome u jednom trenutku trgovalo i po 2.850 kuna što je najniža cijena u posljednja dva mjeseca. Oko 14 sati i 40 minuta cijena INA-ine dionice na Zagrebačkoj burzi kretala se oko 2.947 kuna što je bilo gotovo 5% niže od zaključnih 3.100 kuna u petak. Ponedjeljak je, inače, već šesti dan za redom kako INA-ina dionica gubi vrijednost, a cijena joj je u tom razdoblju pala za petnaestak posto.

Iako je negativan trend započeo još početkom prošlog tjedna značajniji pad zabilježen je tek u petak nakon što su u medijima objavljeni mogući uvjeti za prodaju dionica INA-inim sadašnjim i bivšim zaposlenicima. U petak je INA-ina dionica pojeftinila 5,6%, a najniža joj je cijena bila 3.031 kunu.

ako ovo bude u 24 sata, ili u nekim drugim popularnijim novinama kao vecernji ili jutarnji, sutra sljedi invazija penzionera, i kolko god tromi i spori bili, rusit ce oni sve brane koje fondovi postavili. kao zivi mrtvaci u filmu noc zivih mrtvaca. vjerojatno ce ispustat i one zvukove dok se gibaju.

kolega jurica nemam ni ja kristalnu kuglu, ali ono što mi je bitno je da stalno kupujem sa diskontom u odnosu na onu cijenu po kojoj sam prodao…[smiley1]

evo ja i danas kupovao i sutra ću…ma sve do razine od 2500 kn…


U zadnji čas 2000 dionica na kupnji. Baš me zanima sutrašnji razvoj.

Mislim da nećete kupovati po 2500 kn[smiley1][smiley1][smiley1][smiley1]

Mada sam se riješio INE prošli tjedan na 3300 ne bih želio da baš padne na 2500.Nažalost ona vuče cijelo tržište u korekciju…[smiley3]

Da li netko zna da li i radnici bivše INA grupe ulaze u tu računicu? (konkretno mislim na radnike Petrokemije d.d. Kutina koja je do prije nekoliko godina bila INA Petrokemija).

Hvala unaprijed !

Ina najavila lock up prodaje za djelatnike.Sve ide naopako ,prvo se najavljuje prodaja bez lock up
onda se panično spašava brod pod pritiskom fondova koji su se danas lijepo istresli.
Dionica će i dalje padati do 2800, kada bude jasno da Mol ne kupuje pasti će na 2600, i vrtiti se na tim razinama tokom ljeta sa donjom granicom 2500kn.
Moramo znati da ide bonus na pakete krajem godine.

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Pa upravo je i cilj Vlade da što više narod proda kako bi manje paketa dijelila kasnije, a panika je puno bolja od rasta. Kada raste svi očekuju još više, kada pada brže bolje prodaju.

Napokon dobra vijest, za radnike naravno:

Radnicima Ine dionica od 930 do 1605 kuna?

Dva od tri Inina sindikata prihvaćaju Vladin prijedlog za prodaju dionice za 1690 kuna uz pet posto popusta i po jedan posto po godini staža, ali treći traži dodatne pregovore
ZAGREB – Ako tri sindikata koja okupljaju zaposlene u Ini u ponedjeljak na sastanku zajedničkog povjerenstva prihvate Vladin prijedlog, sada i ranije zaposleni u Ini bi dionicu mogli, ovisno o godinama staža, kupiti za 930 do 1605 kuna, kaže Maja Rilović, predsjednica Inaša – Sindikata radnika Ine i društava Ine.
Naime, posljednji prijedlog potpredsjednika Vlade Damira Polančeca sindikatima je da sada i ranije zaposleni dobiju sedam posto dionica (700.000) te da svi dobiju isti broj dionica po cijeni od 1690 kuna, koju su u javnoj ponudi plaćali svi kupci, uz popust od pet posto i još jedan posto po godini staža.
Kako zaposlenici prosječno imaju između 15 i 20 godina staža, očekuje se da će dionicu prosječno plaćati oko 1270 kuna. To je primamljiva ponuda kad se zna da se cijena Inine dionice na tržištu u posljednje vrijeme kreće oko 3300 kuna.
Očekuje se da će svi zainteresirani zaposlenici dobiti najmanje 15-16 dionica, a možda i koju više. Naime, to ovisi o broju zainteresiranih. Zaposlenici će dobiti i nagradnu dionicu ako svoj paket dionica ne prodaju jednu godinu.
Pravo na kupovinu po povlaštenim uvjetima po postojećim popisima ima oko 48.000 sada i ranije zaposlenih. No, dosta ih je u međuvremenu umrlo, a dio se možda neće prijaviti. Zato je predviđeno da zaposlenici u prvom krugu prodaje dobiju po 15-16 dionica uz popust, a ako ostane neprodanih dionica moći će ih kupiti u drugom krugu po punoj cijeni od 1690 kuna.
Dva od tri Inina sindikata će u ponedjeljak, prema riječima njihovih čelnika, prihvatiti Vladinu ponudu. Smatramo da je ona prihvatljiva u okviru mogućeg i želimo što bržu prodaju dionica, kazali su nam Maja Rilović, predsjednica Inaša i Željko Jurašinović, koordinator sindikata Energetike, kemije i nemetala u Ini.
Ali Božo Mikuš, predsjednik Sindikata Ine i naftnog gospodarstva, uz Inaš najvećeg u Ini, napominje da im neki dijelovi Vladinog prijedloga nisu prihvatljivi.
»Zato na sastanak povjerenstva dolazimo spremni za dogovor, ali ne za popuštanje. Nikako ne prihvaćamo da se preostale dionice u drugom krugu prodaju bez popusta i želimo da se svih sedam posto dionica proda u prvom krugu. Htjeli bismo i da se osnovni popust s pet poveća na 10 posto te da zaposleni dobiju po 22 dionice jer držimo da je to moguće i unutar predviđenih sedam posto«, kaže Mikuš.
On se slaže da Vlada može po zakonu samostalno odlučiti o uvjetima, ali tvrdi da ne želi konsenzus na štetu zaposlenika.
U Inašu očekuju da bi, ako ne bude nepotrebnog odgađanja, prodaja dionica mogla završiti do sredine srpnja. No, pitanje je što će se s cijenom dionice događati na burzi jer bi, ako se velik broj ponudi na prodaju, cijena mogla dosta pasti.

Vaš link

Sutra, tko zna?

Evo od jučer jedan zanimljiv intervju Tomislava Dragičevića za srpski Glas javnosti, govori o naftnom biznisu u regiji, potraživanju Ine 189 pumpi i skladišta u Srbiji, budućoj perspektivi…

Vaš link

New Report

Close