INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


di je onaj što mi je tvrdio da nema šanse da kupujem dionice ispod 3200?? pametno, kolege, jako pametno….samo tako naprijed… pozdrav!

Evo me!!!
Priznajem svoju krivu procjenu,ali svejedno ja svoj target čekam u istom periodu kako sam planirao,
i ovi padovi me ne sekiraju,nisam daytrader.

MOgao bi benzin otići gore nakon ovoga………???

[color=blue]Paaaa po lojtrici gor, pa po lojtrici dol...pa po lojtrici gooorrr i doooollll...........[/color]

U Londonu nema uopće prometa, zašto bi prodavali po ovim cjenama kada znaju da će za par mjeseci vrijediti mnogo više. Kod nas prodaju špekulanti i mali dioničari, a kada izađu radnici sa svojim dionicama i to će tržište brzo progutati.
Nakon izlistavanja Ine na burzu, prvih par dana trgovanja s inom je protrgovano 6-7 % svih dionica i nije imalo dramatičan utjecaj na cijenu, a mislim da sada neće ni pola radnika odmah prodavati svoje pakete i da će ova 1 dionica bonusa biti dovoljan motiv za držanje za većinu radnika.
Ne mislim da su i radnici Ine toliko naivni, jer ako vide da je Ina prije par tjedana vrijedila više ne vjerujem da će im se toliko žuriti da prodaju.


evo konačno netko u koga imam povjerenja, da ne budem sam na palubi..
pozdrav majstoru reichu

ma nisi sam.ima još ljudi koji ne piške kad god dionica padne za više od 3%.

...pig slayer...


MOgao bi benzin otići gore nakon ovoga………???

Zašto?

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

ja svoj paket ne dam..
ispod 4000 nikako ali 24komada[smiley2]

ne vjerumej da ce se cijena spustiti daleko ispod 3000, mislim da je support na ovoj dionici vrlo jak.da tako nisko padne to bi bio verliki potres,koji sumnjam da si trziste u ovakvom nestabilnom vremenu moze dopustiti.
ipak bojim se da puno ocekujemo od MOLa, mislim da su drugi za njega odradili vec dobar posao[smiley1]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


daki: ” MOgao bi benzin otići gore nakon ovoga………??? ” Zašto?

Da kompenziramo ovaj kratkotrajni gubitak[smiley2][smiley2]???

Čuvajte se poduzaća na čijem su čelu SVETE KRAVE. SVETE KRAVE ne vole promjene: one vole da se posao odvija kako se uvijek odvijao i često su slijepe u krizi. T. E. Deal & A. A. Kennedy

mogao bi MOL dignuti cijenu i više od 4000….baš gledam u SDA u računam….imaju oni još lufta za jedno 2 500 000 dionica….a toliko ih niti nema na prodaju trenutno…čini mi se da će sve to ići i puno više od 4000 kuna…danas je 28.5. za 4 dana je 1.6 i onda MOL smije što hoće


nema tu glupih poteza Clade, nego naroda. Omjer kupnje i prodaje ide u stranu kupnje. Ljudi žele kupiti cca 7500 dionica, a prodaje se samo cca 3400, što će reći da je ovo sve bila jedna dobro navlakuša za skidanje cijene i dokup. Hvala svima i dokupio, again 🙂 🙂 🙂 Uglavnom, sad ćemo gledati scenarij povratka na 3400 -3500 kuna po dionici do 1.6, a onda tko ima ima, tko nema, neće ih ni imati. Jer kad Mol počne sa ulaskom, eto nama brutale od blokade prema gore. Procjena negdje oko 4200-4400 kuna po dionici.

I ne samo to, kao što su pisali i drugi uvaženi kolege, u svijetu je situacija napeta, posebice mislim na Iran(ali je on samo dio velike “naftne zavrzlame”), barel nafte raste, samo jedna loša vijest sa onoga područja i barel je na +20%. Povečanjem cijene nafte raste i profit naftnih kompanija!
Netko je dobro napisao da u Londonu nema prometa, jer tamo trguju malo krupnije ribe koje to imaju svakako na umu!
Pozdrav

netko je naveo da je ovaj današnji pad cijene ine , maksimalan koji se mogao očekivati , kako je u gornjem postu navedeno a ja sam to iznosio i prije u jednom svom postu, radi se o tome da su jučer započeli “fiktivni ” prgovori s Iranom kakvi su se vodili bili i sa irako. sa time se želim na dovezati na moj posto od čevrtka ili petka kada sam malo analizirao tu situacju. no kod ine je i drugi problem , njeni radnici, koji se poklopio sa situacijum u iranu. po nekim predviđanjima očekuje se udar na iran u 7 mjesecu, libanon su natjerali u građanski rat kako bi ga onemogučili na raketiranja izraela, kod udara na iran od strane sad-a , naravno. oni ne staju sa razvojem nuklearnoga oružja što će svakako dosvesti to velikih problema. valja pogledat ciejne eon-a eni-a , agip-a, sve kliže i to po 2% , ŠTO U KOMPARACJI SA našim tržištem , se može izvesti nekih 8-9%. (htio sam reći da kada tamo pada 2% to je kao da kod nas pad 8 posto , s obzirom na njohov razvoj tržišta.

po meni je ina u 7 mjesecu negdije na 2200 kn ako ne i niže. obestiniti će se i prave procjene o njenoj vriejdnosti , no valja naglasiti i to da se radilo o padu dobiti od 25% , o kreditu od 1000 000 000 dolara, a zamislite ispalćuje se dividenda( koja još više opterećuje situacju , to je pak pitanje politike – izbori), mol je u isto vrijem , ostavrio porast dobiti i to zapažen (neću nevoditi koliko jer nisam siguran koliko) , no nisam prijetio vjest na ovom forumu o tome da je mol započeo sa rekonstrukciom jedne rafinerije u srbiji.

moj komentar ode ina u p…. m…….
lijepi pozdrav

neće biti nikakvog rata sa iranom…tko će ga izvesti??? ameri se sami ne usude više nikoga napasti (a englezi više neće biti spremni kompići za tamo nekakve avanture) , buš i njegova politika polako sele iz bijele kuće…

tako da kolega dodd nemojte pisati bedastoće i izazivati globalni strah [smiley2]

a vidi tek prometa od 22 000000 kn u jebote

New Report

Close