INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Za tješiti se da dionice INE ipak ne dolaze sutra na prodaju.


Ipak su neki kužili kako je vrag odnio šalu. – brani se INA, kupnja puno jača od prodaje. Pozdrav !

Bas. Prijatelju, ovo je klasicni primjer odbijenca…

"Wide diversification is only required when investors do not understand what they are doing." - Warren Buffet

Ma samo nek se trguje i vrti novac. Sto je trziste bez uspona i padova?!

svi smo mi Crobex


ivana7: ” Bravo za Polančeca, pogubniji je za burzu od onoga Srpskog radikala, samo što su Srbi njega držali na vlasti dva dana. – sve ovo sam i predvidjela, samo sam računala nema šanse kako će vlada povući ovako glupi potez. – sada radnicima i sindikatima definitivno pada računica u vodu, – trebala bi im država dati i puno veće popuste, jer kako cijena ide dolje neće imati adekvatne zarade. – neće oni dobiti za svoje dionice ni 2.000kn – prvi put imamo puno jaču prodaju od kupnje INE, što neminovno ruši cijenu. – a oni koji se raduju padu cijene INE, INA će povući i ostalo tržište debelo dolje. – a negativni indeksi će povući dolje i sve investicijske fondove. – mogli bi ljudi i navaliti na isplate kod investicijskih fondova kad budu gledali minuse svojih investicijskih fondova. – ma u svakom slučaju moglo bi biti veselo. – sada se je najvažnije dobro financijski pripremiti za novi IPO INE koji će organizirati radnici zajedno sa svojim sindikatom. Pozdrav ! ” bravo kolega, sve ste predvidjeli, samo ste dijametralno suprotno pisali u odnosu na svoja predviđanja…ajdemo sad još jedan vaš realni post tipa sutra je ina na 3500, a preksutra na 5000… btw. čemu iznenađenje…loši FI 1Q, znamo da idu dionice radnicima i to kak god okreneš po ili ispod 1690 kn…uvijeti su takvi kakvi jesu i sa tim se trebalo kalkulirati…ma glavno da prije dva tjedna kad su se ljudi još mogli i spasiti…da se je tu tvrdilo da beholder plaši ljude jer hoće jeftino dokupljivati… di je onaj što mi je tvrdio da nema šanse da kupujem dionice ispod 3200?? pametno, kolege, jako pametno….samo tako naprijed… pozdrav!

evo me kolega tu sam… i niste mogli kupovati ispod 3200… i ne bi da nije bilo ovog Polančecovog namiještanja mađarima…. to niti vi, uvženi kolega beholder niste mogli znati, a, ako ste i znali pa što niste pisali?
A za inu se ja ne brinem, nadokupljujem.

Scio me nihil scire

zna se jako dobro tko pokušava obraniti cijenu…nisu to equity fondovi, nego mirovnjaci koji će i najviše popušiti na ovom padu…domino efekt će dovesti inu do 2500 kn i to vrlo skoro, na toj razini (možda i manje) će se apsorbirati radničke dionice…i onda uz MOLovu pomoć, idemo polako opet prema gore…

kolege moja procijena za ATH je tek iduće godine.


bravo kolega, sve ste predvidjeli, samo ste dijametralno suprotno pisali u odnosu na svoja predviđanja…ajdemo sad još jedan vaš realni post tipa sutra je ina na 3500, a preksutra na 5000…

– Draga kolegice.
– ne znam zašto ste se mene uhvatili, ja vjerujem u INU kao dugoročnu investiciju i imam dosta dionica IPA INE koje ne namjeravam prodavati.
– imam i pravo na svoje mišljenje koje je očito suprotno od vašeg.
– i nikada nisam pisala kako je INA dobra investicija za male investitore na ovim cijenama, pa kolegice koliko vam puta moram pisati jedno te isto.
Pozdrav !

vrlo hrabra procjena…ipak mislim da neće tako nisko…
živi bili pa vidjeli

Scio me nihil scire

Nema više jeftino, sad možemo očekivati petak onosno 1.6. Dvostruki negativni efekt je završen. Sada stupa hvatanje pozicija za istek lock outa.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

evo konačno netko u koga imam povjerenja, da ne budem sam na palubi..
pozdrav majstoru reichu

Scio me nihil scire

Pitanje je samo kolko je MOL već do sada nabrao dionica kroz posrednike.

Nisi izgubio, sve dok nisi prodao.

Samo je nejasno zasto bi MOL poceo kupovati odmah 1.6., pa ne sjede u upravi mola Polancec i Dragicevic!


Nema više jeftino, sad možemo očekivati petak onosno 1.6. Dvostruki negativni efekt je završen. Sada stupa hvatanje pozicija za istek lock outa.

nema šanse ode još dole

New Report

Close