INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Fondovi brane cijenu, ali očito je da netko veliki izlazi jer vjerojatno ne želi dočekati da radici navale prodavati dionice koje će kupovati po cca. 1300 kn.

Ignore: KressoM, delux


Sve ovo što se događa sa Inom moglo bi se ponoviti u budućnosti i sa T-HT-om i HEP-om. Možda nakon ovoga i interes za ove buduće padne. Po meni jedini pošteni način za buduće IPO-e bio bi da prvo radnici upišu svoje dionice sa svim pripadajućim im popustima, pa dalje građani i fondovi. Što bi se time dobilo? Pa i ti radnici bi također podnijeli rizik burze i vjerojatno bi drugačije razmišljali o olakoj prodaji i brzoj zaradi na burzi. Možda bi rast bio u početku sporiji ali se ovakve gluposti sigurno ne bi događale. Možda griješim ali ovo je samo jedno razmišljanje.

u potpunosti se slažem s ovim da bi prije nego krene stvar trebalo ponuditi radnicima dionice, pa neka se onda iskažu sa kupnjom dionica dok ne znaju koja je cijena i eventualna zarada.

Dva i dva su četri, ali ne uvijek

Bravo za Polančeca, pogubniji je za burzu od onoga Srpskog radikala, samo što su Srbi njega držali na vlasti dva dana.
– sve ovo sam i predvidjela, samo sam računala nema šanse kako će vlada povući ovako glupi potez.
– sada radnicima i sindikatima definitivno pada računica u vodu,
– trebala bi im država dati i puno veće popuste, jer kako cijena ide dolje neće imati adekvatne zarade.
– neće oni dobiti za svoje dionice ni 2.000kn
– prvi put imamo puno jaču prodaju od kupnje INE, što neminovno ruši cijenu.
– a oni koji se raduju padu cijene INE, INA će povući i ostalo tržište debelo dolje.
– a negativni indeksi će povući dolje i sve investicijske fondove.
– mogli bi ljudi i navaliti na isplate kod investicijskih fondova kad budu gledali minuse svojih investicijskih fondova.
– ma u svakom slučaju moglo bi biti veselo.
– sada se je najvažnije dobro financijski pripremiti za novi IPO INE koji će organizirati radnici zajedno sa svojim sindikatom.
Pozdrav !

Mislim da je to sad trenutno stanje na INI i da ide gore uskoro a onda opet dole dok počnu radnici prodavat.

you think your special you do, i can see it in your eyes

Dali netko moze staviti popis transakcija, da vidimo dali se prodaju paketi iz ipo-a?

Hvala


Bravo za Polančeca, pogubniji je za burzu od onoga Srpskog radikala, samo što su Srbi njega držali na vlasti dva dana.
– sve ovo sam i predvidjela, samo sam računala nema šanse kako će vlada povući ovako glupi potez.

Ne ocekivati od ove vlade glupe poteze ja nazivam pretjeranim optimizmom.


bole: ” Ovaj današnji pad bi mogao doći i do 2800, možda čak i do blokade. Sad je već na 2900. ” A možda i do odbijenca…

Kao što sam i pretpostavio…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

mmstanic:
” bole: ” Ovaj današnji pad bi mogao doći i do 2800, možda čak i do blokade. Sad je već na 2900. ” A možda i do odbijenca… “

Da ali odbijenac na otprilike 2500kn……………[smiley5]

[color=blue]Paaaa po lojtrici gor, pa po lojtrici dol...pa po lojtrici gooorrr i doooollll...........[/color]

nema tu glupih poteza Clade, nego naroda. Omjer kupnje i prodaje ide u stranu kupnje. Ljudi žele kupiti cca 7500 dionica, a prodaje se samo cca 3400, što će reći da je ovo sve bila jedna dobro navlakuša za skidanje cijene i dokup. Hvala svima i dokupio, again 🙂 🙂 🙂

Uglavnom, sad ćemo gledati scenarij povratka na 3400 -3500 kuna po dionici do 1.6, a onda tko ima ima, tko nema, neće ih ni imati. Jer kad Mol počne sa ulaskom, eto nama brutale od blokade prema gore. Procjena negdje oko 4200-4400 kuna po dionici.


Bravo za Polančeca, pogubniji je za burzu od onoga Srpskog radikala, samo što su Srbi njega držali na vlasti dva dana. – sve ovo sam i predvidjela, samo sam računala nema šanse kako će vlada povući ovako glupi potez. – sada radnicima i sindikatima definitivno pada računica u vodu, – trebala bi im država dati i puno veće popuste, jer kako cijena ide dolje neće imati adekvatne zarade. – neće oni dobiti za svoje dionice ni 2.000kn – prvi put imamo puno jaču prodaju od kupnje INE, što neminovno ruši cijenu. – a oni koji se raduju padu cijene INE, INA će povući i ostalo tržište debelo dolje. – a negativni indeksi će povući dolje i sve investicijske fondove. – mogli bi ljudi i navaliti na isplate kod investicijskih fondova kad budu gledali minuse svojih investicijskih fondova. – ma u svakom slučaju moglo bi biti veselo. – sada se je najvažnije dobro financijski pripremiti za novi IPO INE koji će organizirati radnici zajedno sa svojim sindikatom. Pozdrav !

bravo kolega, sve ste predvidjeli, samo ste dijametralno suprotno pisali u odnosu na svoja predviđanja…ajdemo sad još jedan vaš realni post tipa sutra je ina na 3500, a preksutra na 5000…

btw. čemu iznenađenje…loši FI 1Q, znamo da idu dionice radnicima i to kak god okreneš po ili ispod 1690 kn…uvijeti su takvi kakvi jesu i sa tim se trebalo kalkulirati…ma glavno da prije dva tjedna kad su se ljudi još mogli i spasiti…da se je tu tvrdilo da beholder plaši ljude jer hoće jeftino dokupljivati…
di je onaj što mi je tvrdio da nema šanse da kupujem dionice ispod 3200??

pametno, kolege, jako pametno….samo tako naprijed…

pozdrav!

Evo da se malo nadovežem za priču o vladi.

Koliko se ja sjećam, ovakav nastavak privatizacije INE je bio predviđen i prije samog IPO-a. Tada nitko nije govorio da je Plančec glup i sl. Nitko nije mogao biti prorok, pa vidjeti kako će se stvar razvijati (INA na plus 100%). Jedino je sporan timing, iako pitanje je kad bi bio bolji trenutak da se obavi sljedeći korak privatizacije.

Ne može se sad ad hoc mijenjati plan zbog situacije na burzi. Onaj koji u cijenu dionice nije uračunao priljev radničkih dionica na prodaji je u startu pogriješio i red je da konzekvence svoje procjene sam snosi.

pozdrav

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Ipak su neki kužili kako je vrag odnio šalu.
– brani se INA, kupnja puno jača od prodaje.
Pozdrav !

New Report

Close