INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

INA u londonu na 600 baksa…


MOL ĆE MOĆI NA BURZU PO DIONICE INE


Prema mišljenju većine analitičara, Mol se neće odmah uključiti u burzovno trgovanje jer sama činjenica da se tvrtka uključila u dodatno skupljanje dionica utjecala bi na znatno povišenje cijene.
Neki su skloni procjeni da Mol neće ni u skoroj budućnosti povući sličan potez. Sve i da otkupi svih 15 posto dionica, a ne može, nije ostvario povećanje vlasn ičkog udjela barem do 51 posto. Mnogo je napetija situacija vezana uz radničke dionice, što Vlada mora regulirati što brže može, jer rok istječe 1. lipnja.

e, sad … koliko vjerovati analitičarima? za koga li rade? za narod?

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Cijena za zaposlenike ce biti prosjecno 1270 kuna, ukupno ide 7% i nema zabrane prodaje (nego samo 1 dionica vise za godinu dana ako budu drzalo…) !

Mol neće kupovati odmah,ova situacija mu ide na ruku,radnički paket ide po 1267 kn izgleda
i 15 dionica po radniku.Ina će još malo dolje, moje skromno mišljenje

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Od 01.06. MOL može kupovati dionice Ine. Tada ističe lock-up period.

kog briga.svi znamo da neće kupovati.da bar dignu cijenu i na 5000 meni odgovara ali čemu meškoljenje oko tog lockupa.ina zbog drugih stvari vrijedi.

...pig slayer...

Može li mi netko reći da li se zna kada će ono okvirno ići tih 7% radnicima u prodaju? (u tjednima-mjesecima?)
Proćitao sam gore nešto 1.6. ali koliko sam skuži do tada se država treba dogovorit sa sindikatima.

I da li će i bivši zaposlenici (sada u mirovini) imati pravo na kupnju po povlaštenim uvjetima?

Hvala!

Ja mislim da će krenuti sa radnicima oko 01.10. Sad je to neizvedivo ,takav će biti dogovor.
Sad će malo pregovarati, dogovarati i krenuti u pripremu same operacije.
Većinskom vlasniku ( Vladi RH) odgovara termin iza ljeta zbog izbora ,biti će to lijepi poklon pred izbore.

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Ja mislim da će krenuti sa radnicima oko 01.10. Sad je to neizvedivo ,takav će biti dogovor.
Sad će malo pregovarati, dogovarati i krenuti u pripremu same operacije.
Većinskom vlasniku ( Vladi RH) odgovara termin iza ljeta zbog izbora ,biti će to lijepi poklon pred izbore.

Logicno zboris. Da li Ljubo i Ratko mogu ponuditi glasacima ovakve bombone? Naravno da ne mogu

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.

zanima me sta objektino mislite koliko ce vrijednost dionice past u trenutku kad vlada postigne dogovor sa sindikatima o tom bolesno doborom popustu, i koliko predvidate da ce past kad njima istekne limit za prodaju, a gradanima se dodaju jos one dvije….. [smiley9]

Moderatora treba zabranit!!!

Sta nije receno da nece biti zabrane prodaje? Moci ce oni prodavati odmah, moglo bi biti kratkotrajnog pada cijene, ali ako se sve to obavi poslije ljeta, ima jos puno vremena i prostora za rast, pogotovo ako preko ljeta Ameri udare na Iran 🙂 I bez toga bi cijena nafte do 7. mj. mogla doci do 80, uobicajen je skok uoci godisnjih odmora. Problem je sto je vlada vec smanjila trosarine, a ina je s cijenama na limitu, pa bi taj limit trebalo brze-bolje ukinuti!

Bit ce to dobar kratkotrajan pad (10-15%, max. 2-3 tjedna) kojeg ce fondovi i ostali pametni ljudi iskoristit za dokup.

kako dvije, zar nije 1 extra po paketu.
Po mojim procjenama cijena i da dođe nekim čudom ispod 2500kn, ekipa koja uzme te nove odmah će ih staviti na raspolaganje brokerima. Sumnjam da su željni čekanja, a ne brze zarade.


zanima me sta objektino mislite koliko ce vrijednost dionice past u trenutku kad vlada postigne dogovor sa sindikatima o tom bolesno doborom popustu, i koliko predvidate da ce past kad njima istekne limit za prodaju, a gradanima se dodaju jos one dvije….. [smiley9]

Evo nama velke bežanije iz INE. Vrijeme je pametnima za dokup.

Nisi izgubio, sve dok nisi prodao.

New Report

Close