INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


– e sad se opet vraćam na početak je li sada INA jeftina ili skupa, prodavati ili kupovati.
Pozdrav !

…radnici otom-potom…, neće se vlada zaletavati….,
a MOL je u lipnju već u igri ….dakle moje skromno mišljenje….kupovati…
(trenutno ne bi ulazila iznad 3.300kn)….

ne znam za INU ali MOL se kupuje na veliko
Vaš link

pogledajte promet
Vaš link


…radnici otom-potom…, neće se vlada zaletavati…., a MOL je u lipnju već u igri ….dakle moje skromno mišljenje….kupovati… (trenutno ne bi ulazila iznad 3.300kn)….

– to je nekako i moje mišljenje.
– ova vlada je ipak napravila dobru stvar na INI što se naroda tiće.
– sad to isto očekujemo na HT i HEP.
– ali ako radnici dobiju INU u ovoj godini i budu ju prodavali u ovoj godini.
– e onda će tu biti i smijurija od cijene INE, čime se vlada sigurno neće moći pohvaliti pred izbore, a biti će upitni i HT i HEP.
Pozdrav !

moj target je sve bliže i bliže…[smiley2]


moj target je sve bliže i bliže…[smiley2]

– koji target.
– pa lijepo si pisao, prodao sve na max cijeni.
– neki dan kako si opet kupio na 3.300kn.
– pa sad kad uzmeš ulazne i izlazne provizije, i nije neka dobit.
– INA je po meni loša za deytrejdanje, jedino je solidna kao dugoročna investicija.
Pozdrav !


beholder: ” moj target je sve bliže i bliže…[smiley2] ” – koji target. – pa lijepo si pisao, prodao sve na max cijeni. – neki dan kako si opet kupio na 3.300kn. – pa sad kad uzmeš ulazne i izlazne provizije, i nije neka dobit. – INA je po meni loša za deytrejdanje, jedino je solidna kao dugoročna investicija. Pozdrav !

kolega meni je živo čudo da vi uspjevate ištazaraditi…kad je INA bila ATH lijepo ste svima govorili hold…ja sam se nakrcao na 3300, ali ima još love pa sad čekam i na 3200, ne razumijem što vam tu nije jasno…meni je na 150 dionica zarada od cca. 100 kn po dionici prihvartljiva, a u konačnici ću još podebljati INU…moja provizija je 0,6 pa si vi sada računajte koliko mi je trošak i kolika mi je zarada[smiley2]


..kad je INA bila ATH lijepo ste svima govorili hold..

– e to nisam nikada pisala niti govorila.
– a kad sam i pisala, pisala sam kako ina nije za male investitore, jer će tu biti i male zarade.
– ne brinite se za moje prihode, jer sam se ipak na vrijeme nakrcala INE na 1.690kn.
– a po ovim cijenama i ja na sitno kupujem.
– najdraže mi je kolega kako i Vi vjerujete u INU, i kako ćete ju nadokupljivati i na 3.200kn.
Pozdrav !

Što se opterećujete trenutnom cijenom INE.
INA će do kraja godine doći do blizu 4,5-5 ooo
to je neminovno iz više razloga,a najbitniji je što je i što će biti sve više i više poželjna udavača.

[color=blue][b]Razmišljamo o prošlosti, muči nas budućnost, a sadašnjost nam izmiče .[/b]..[/color]

Malo je dulji clanak, ali mislim da je zanimljivo stivo:

Hungary’s MOL subject of takeover rumours in wake of frantic buying

BUDAPEST (Thomson Financial) – Large trading volumes in MOL Nyrt shares yesterday have fuelled speculation of a takeover bid for the Hungarian oil and gas company.

Apart from the activities of individual investors, the transactions have also been linked to oil majors as well as Russian oil and gas interests.

‘There could be a lot of suitors for MOL — at this price it is a very attractive asset… it holds 20-30 pct of its own shares and is highly cash-positive,’ Merrill Lynch analyst Hootan Yazhari told Thomson Financial News.

‘It may be an oil major — and I wont speculate about which one — or it could be Russian interests. Also OMV holds 10 pct of MOL and has talked about consolidation,’ he continued.

Articles of association that prevent shareholders from controlling more than 10 pct of the board are believed to be the biggest obstacle to a takeover but, as Yazhari points out, these can be changed.

Yazhari believes having MOL on board benefits the Russian interests since it removes one obstacle to extending the Blue Stream gas pipeline to Europe through Turkey.

Extending Blue Stream could increase Russian gas sales in Western Europe and squeeze out Iranian gas from European markets, which would otherwise be transported through a rival EU-backed pipeline called Nabucco.

‘MOL is facing a decision about whether to support the Blue Stream pipeline or Nabucco — it is a question of either/or; I don’t believe they will do both,’ said Yazhari.

MOL’s strategic assets include its pipelines and a 10 bln cubic meter strategic gas storage facility that it is building, making it a more attractive asset to a range of buyers.

In addition, MOL also has a 25 pct stake in Croatian oil firm INA, offering potential growth, says Yazhari.

Yazhari also highlighted hidden value in the shares with the exploration of unconventional gas sources in Hungary in the spotlight again today.

Canada’s Falcon Oil & Gas Ltd announced this morning it has been granted a production licence for unconventional gas sources it has found in southeast Hungary.

Yazhari said the neighbouring licence area belongs to MOL, which has recently entered into a joint survey agreement with Exxon Mobil.

‘They wouldn’t go down the route of entering into a joint venture with Exxon Mobil if they didn’t think there was potential there,’ he said.

At 16.10 CEST, MOL stock was up 2.68 pct to 23,410 forints after rising 2.29 pct in the last session as trading in the company’s stock yesterday was almost triple the daily average.

Speculation started on rumours from local dealers suggesting AEB Bank, controlled by Russian emigre Medget Rahimkulov, was behind the purchase of a 1 pct stake in the company.

However, other analysts said this was just speculation, pointing out Rahimkulov has in the past been associated with large purchases in OTP Bank, Antenna Hungaria, and BosodChem. edward.krudy@thomson.com ek1/ms1

Od 01.06. MOL može kupovati dionice Ine. Tada ističe lock-up period.

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]

A mozda ce MOL trebati cash da bi kupovao svoje dionice[smiley10]

MOL ĆE MOĆI NA BURZU PO DIONICE INE

S 1. lipnjem ističe razdoblje u kojem je ma F0arskom Molu bilo zabranjeno kupovati dionice Ine; dogovor oko raspodjele dionica radinicima Ine i dalje nije postignut

Za koji dan Ina ponovno ulazi u zanimljive dioničke kombinacije. Prema pravilima IPO-a, 1. lipnja istječe tzv. lock up, šestomjesečno razdoblje u kojem je mađarskom Molu bilo zabranjeno kupovati dionice na burzi. Tada Mol dolazi u poziciju da slobodno može na burzi kupovati dionice, a prema pravilima tek izvješćivati koliko dionica stječe. Prema mišljenju većine analitičara, Mol se neće odmah uključiti u burzovno trgovanje jer sama činjenica da se tvrtka uključila u dodatno skupljanje dionica utjecala bi na znatno povišenje cijene.
Neki su skloni procjeni da Mol neće ni u skoroj budućnosti povući sličan potez. Sve i da otkupi svih 15 posto dionica, a ne može, nije ostvario povećanje vlasn ičkog udjela barem do 51 posto. Mnogo je napetija situacija vezana uz radničke dionice, što Vlada mora regulirati što brže može, jer rok istječe 1. lipnja.

Sindikati i Vlada daleko su od dogovora o uvjetima stjecanja radničkih dionica. Sva tri sindikata Ine suglasna su da radnici i bivši inaši, a njih je čak 47.000, trebaju dobiti 22 dionice, koliki je bio i građanski paket u IPO-u. Tim zahtjevom probijaju zakonski plafon od sedam posto dionica, traže više od 10 posto.

Sindikati su potpredsjedniku Vlade Polančecu izložili i model određivanja cijene. Od 1690 kuna po dionici u javnoj ponudi odbija se 20 posto plus jedan posto za svaku godinu staža, što su pravila još iz zakona o pretvorbi. Sindikalci su krenuli s najvećim zahtjevima i ne odustaju lako od njih.

Kako je tržišna cijena dionica 3300 kuna, Vlada tu neće moći praviti velike ustupke jer bi poplava jeftinih dionica – po računici sindikata, cijena bi bila 11 60 kuna – srušila vrijednost dionice na burzi.

(11:06, Večernji list

Knjige i kava

New Report

Close