INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


zasto ih ne bi dobili po povlastenoj cijeni? dobili smo ih i mi po povlastenoj.. nisu radnici krivi sta su oni tek sad na redu.. ako smo mi dobili po 1700 neka i oni dobiju po 1300.. Boze moj! hrvatski jal je stvarno gadna stvar

ne bih se složio s vama kolega…… po mojem mišljenju ne trebaju ništa dobiti…imali su priliku na IPO-u kao i svaki drugi građanin RH. Što su npr. dobili profesori i liječnici…( valjda koju učionicu sa strujom i trulim parketom [smiley2])… koji bolnički krevet ili što…… radnice u tekstilnoj industriji koju staru šivaču mašinu…što li… itd…itd…
Što li su radnici ine i tht vredniji od ovih gore spomenutih? Pa nisu samo oni stvarali tvrtku…….stvorila ju je bivša država a to smo onda bili svi mi…..

Scio me nihil scire

super24:

zasto ih ne bi dobili po povlastenoj cijeni? dobili smo ih i mi po povlastenoj.. nisu radnici krivi sta su oni tek sad na redu.. ako smo mi dobili po 1700 neka i oni dobiju po 1300.. Boze moj! hrvatski jal je stvarno gadna stvar

ne bih se složio s vama kolega…… po mojem mišljenju ne trebaju ništa dobiti…imali su priliku na IPO-u kao i svaki drugi građanin RH. Što su npr. dobili profesori i liječnici…( valjda koju učionicu sa strujom i trulim parketom [smiley2])… koji bolnički krevet ili što…… radnice u tekstilnoj industriji koju staru šivaču mašinu…što li… itd…itd…
Što li su radnici ine i tht vredniji od ovih gore spomenutih? Pa nisu samo oni stvarali tvrtku…….stvorila ju je bivša država a to smo onda bili svi mi…..

je, a zasto su se stanovi kupovali po diskontu, kako su radnici drugih inih poduzeca dobijali dionice po povlastenim uvjetima.. zasto se dokapitalizacija provodi po diskontu itd itd. itd.. i ako vas toliko brine tih 2,2 milijarde ‘izgubljenih kuna’, zasto se ne odete buniti na onaj kredit od milijarde sto je ina uzela.. siguran sam da bi se taj iznos lako dokapitalizirao po cijeni dionice od jedno 2000 kuna..
ne, ovdje smo zapeli protiv radnika jer su i oni mogli kupovati dionice kao mi, pa ako nisu tko im kriv.. ako je bilo receno da ce ih dobiti po povlastenim uvjetima, i ako tako stoji u zakonu, tako treba i biti… pa makar tebi i mreichu to skinulo 10% dobiti.. stvarno ne mogu vjerovati koji ste vi likovi

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


zasto ih ne bi dobili po povlastenoj cijeni? dobili smo ih i mi po povlastenoj.. nisu radnici krivi sta su oni tek sad na redu.. ako smo mi dobili po 1700 neka i oni dobiju po 1300.. Boze moj! hrvatski jal je stvarno gadna stvar

Mi ih nismo dobili, mi smo ušli u RIZIK, velika razlika

Moja majka radi cijeli svoj radni vijek u tekstilnoj industriji za crkavicu od 2300 kn, a bilo je i godina da i po par mjeseci nije dobila taj teško zarađeni novac. Gotovo da nikad nije dobila ni K-15, ni božičnicu, a kamoli imale kakove povlastice! Za par godina ide u mirovinu od kakovih 1000 kuna,gdje je njezina otpremnina?????Bivši direktori postajali su preko noći vlasnici, dok su im ti kredite otplačivali njihovi zaposlenici! Kriminalna privatizacija-gdje je njihovo???????Mislim da ne možemo govoriti da tu postoji velika doza jala, država bi prvo trebala obeštetiti takove ljude, koji su stvarali zaista svoja poduzeća!
Mi građani smo stvorili Inu I Ht putem raznih doprinosa!
Gledajte samo HŽ, radnici su cijeli radni vijek imali sva prava na naknade, visoke plaće, dobivaju astronomske otpremnine za naše uvijete, a jadan preostali narod podmiruje njihove gubitke iz poslovanja!

isto se ne mogu sloziti sa super24 – gradjani koji su sudjelovali na IPOu su nosili rizik, a zaposlenici ina-e su takodjer mogli sudjelovati na IPOu, ali su – upravo u namjeri da izbjegnu rizik, cekali na dionice pod povlastenim uvjetima – sto je posve legitimno, ali tko ne riskira, ne bi smio ni profitirati kao onaj koji je bio spreman prihvatiti rizik – siguran sam da ce se vecina sloziti kako je to osnova kapitalizma, a ako u takvom gospodarskom i drustvenom okruzenju zelimo prezivjeti, onda moramo postivati i norme ponasanja koje vrijede u takvim sustavima! Podijeliti 2,2 milijarde kuna u obliku diskontiranih dionica zaposlenicima INA-e jednostavno nema nikakvog smisla, izmedju ostaloga zato sto ce tako radnici, umjesto da ih se privlacnim opcijama stimulira i zainteresira za uspjeh tvrtke, potaknuti samo na jedno – trenutnu trostruku dobit i time rusenje cijene dionica ina-e

Radnici bi zaista trebali dobiti povlasticu jer su i oni dijelom stvarali tu tvrtku … međutim svoje tvrtke su stvarali i drugi radnici širom lijepe naše, njihov rad nije ništa manje vrijedan od rada zaposlenika u INA-i pa ipak sve što mogu oni sada raditi je – žaliti. Jedan profesor nikada neće dobiti nikakvu šansu u privatizaciji – je li to pošteno? Ja zato glasujem za IPO-e koji omogućavaju svim građanima određenu količinu dionica u svim firmama, nikakve povlastice samo radnicima. Jasno je da ni to nije fantastično rješenje ali mislim da je najbliže idealnom.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Rijetko pišem na ovoj temi, a vlasnica sam velikog broja ININIH dionica.
– proćitala sam ovu Vašu raspravu.
– ali nitko nije napisao istinu, pravite račun bez krčmara.
– hoće li dati država dionice besplatno sve ili dio to me nimalo ne brine.
– burza će tu odrediti cijenu, radnici sigurno neće moći prodavati po ovoj cijeni.
– cijenu će odrediti burza.
– pa gdje ste vidjeli kako su radnici puno zaradili, jednostavno nema toga.
– oni će to prodavati jako jeftino jer njih ne interesiraju dionice nego novac.
– a ako je država pametna gledati će pronaći naćin kako dati radnicima dionice, a da oni s istima ne iziđu masovno na burzu.
– pa vidite i sada kako su na INI najmanje zaradili paketi 22.
– biti će zarade na INI, ali samo za strpljive.
Pozdrav !


Moja majka radi cijeli svoj radni vijek u tekstilnoj industriji za crkavicu od 2300 kn, a bilo je i godina da i po par mjeseci nije dobila taj teško zarađeni novac. Gotovo da nikad nije dobila ni K-15, ni božičnicu, a kamoli imale kakove povlastice! Za par godina ide u mirovinu od kakovih 1000 kuna,gdje je njezina otpremnina?????Bivši direktori postajali su preko noći vlasnici, dok su im ti kredite otplačivali njihovi zaposlenici! Kriminalna privatizacija-gdje je njihovo???????Mislim da ne možemo govoriti da tu postoji velika doza jala, država bi prvo trebala obeštetiti takove ljude, koji su stvarali zaista svoja poduzeća! Mi građani smo stvorili Inu I Ht putem raznih doprinosa! Gledajte samo HŽ, radnici su cijeli radni vijek imali sva prava na naknade, visoke plaće, dobivaju astronomske otpremnine za naše uvijete, a jadan preostali narod podmiruje njihove gubitke iz poslovanja!

sve ovo gore navedeno slaže se s onim što sam i sam prije napisao ….

Scio me nihil scire

tocno tako, onaj koj ne riskira taj ne profitira i tako ti je to…..a sad se oni nesto bune, radnici ovo, radnici ono…..mogli su i radnici kupovat u 12 mjesecu i riskirat…ali ne, lakse je buniti se i gledat ko tele u tv…..

DOKUP!

evo da se i ja nakratko ukljucim u ovu temu. radnicke dionice ce se prodavati sigurno ispod 1600 kn, s tim da se sindikat bori da odmah svi u startu dobiju 20%, za svaku godinu radnog staza u ini trebali bi dobiti dodatnih 1%. maksimalni popust bi bio oko 40%.
oni radnici koji uzmu dionice po tim povlastenim uvjetima, nece ih moci prodavati iduce tri godine.

Why do only fools and horses work?


nece ih moci prodavati iduce tri godine.

to je fer….

DOKUP!

dok vi pričate o radnicima i o stažu, jedan od najbogatijih poslovnih ljudi u Mađarskoj, Megdet Rahimkulov, porijeklom iz Rusije, kupuje ogromne količine dionica MOL-a na BSE (Budapest)..neprovjerena vijest.-http://www.portfolio.hu/en/cikkek.tdp?cCheck=1&k=1&i=11915[smiley7]
koliko je HUF 80 billiona kuna?
mislim da ću..[smiley16]

New Report

Close