INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

za sat vremena 1 transakcija tocno 9 komada.

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

Nadam se da će vlada zadovoljiti zahtjevima sindikata. To bi se moglo i meni isplatiti.

Evo nesto iz slovenskih Financ vezanih za Inu i Montenegro Bonus (tekst je na slovenskom, ali mislim da cete razumjet):

“Na razpis za ustanovitev podjetja v mešani lasti skupaj z črnogorsko družbo Montenegro Bonus odzvali slovenski Petrol, hrvaška INA in madžarski MOL. Med njimi je najboljšo ponudbo v višini 154,5 milijona evrov oddal Petrol. Razpisno dokumentacijo so sicer odkupili še srbski NIS, grški Hellenic Petroleum in ruski Lukoil, s tem, da sta prva dva upravo obvestila, da se umikata iz tekme, glede tretjega pa niso znani razlogi, zakaj ni oddal ponudbe.

Petrol je ponudil precej več od Hrvatov in Madžarov

Kot je po po izteku roka za oddajo ponudb zatrdil izvršilni direktor Montenegro Bonusa Branko Kaščelan, so ponudbe presegle pričakovanja. Petrol je namreč pripravljen vložiti v skupno podjetje 154,5 milijonov evrov, precej več kot INA in MOL. Hrvaška družba je ponudila 130,5 milijona evrov, madžarska pa 105,15 milijona evrov. Kot je izpostavil Kaščelan, “same številke še ničesar ne pomenijo, saj gre za podatke z celotnega investicijskega elaborata”.

INA-R-A Vrijeme: 15:23:53
Kupnja
Ukupno ponuda 31
Ukupno dionica 4219

5 najboljih ponuda
Cijena Količina
Prodaja
Ukupno ponuda 132
Ukupno dionica 2325

5 najboljih ponuda
Cijena Količina
3300,00 247
3290,00 200
3282,01 50
3282,00 100
3276,01 200

3320,00 44
3323,00 40
3324,00 44
3324,99 44
3329,00 10
na prodaji sve paketići iz ipo-a
Mislim da je to dobro za ostale dioničare, samo mi je žao ovih koji prodaju… propuštaju svijetlu budućnost![smiley8]

Najbolje da sindikati odmah daju i žiro-račune sretnika koji su imali vezu da ih neko jos u komunizmu uvali u taj raj neradnicki na zemlji ( čast i slava izuzecima) pa da im porezni obveznici koji su morali pošteno zaraditi svoje plaće odmah uplate tih tričavih 2,2 milijarde kuna na račune (sve bez poreza i prireza, koji je za nas ostale obvezan ).

I onda nam ne treba IPO.

Neviđeno, , da se dionica koja danas trži po 3000 i kusur prodaje po poznatoj cijeni iz prošlosti. Pa to je nezabilježeno u povijesti. To je ekvivalent isplati novca u gotovini-obična pljačka.

To se nigdje u svijetu tako ne radi.

Ako se hoće učinit hommage radnicima onda im se treba dati (opcijsko) pravo na kupnju dionica po sadašnjoj cijeni, ali iskoristivo u razdoblju od 5 do 10 godina od danas.

Pa ako cijena poraste, radnici će imati udjel u kojem su sami sudjelovali, pa i imali interesa uložiti.

I to pravo treba biti na novoemitirane dionice u okviru ESOP-a, a ne na postojeće koje treba ponuditi na tržište po tržišnoj cijeni.

I na te novoemitirane opcijska prava treba prodati INA-šima i svima koji nisu imali priliku kupiti dionica do iznosa od 10 000 eura po prvom zakonu o privatizaciji.

U protivnom će dobitnici biti samo bivši INA-ši (10tke tisuća povlaštenih) i to na jedan nekorektan način prema svim ostalim poreznim obveznicima (kojih je 4 milijuna). Tako će se pojesti 2,2 milijarde kojima se mogao riješiti problem umirovljenika kojih je više od milijun.

Pametna Vlada ne želi razjariti milijune poreznih obveznika netom pred izbore, pogotovo kad ima rješenje koje zadovoljava sve.

[color=blue]Thanks[/color]

Ovo je bio komentar za članak s naslovnice, za slučaj da ima neupućenih:

http://www.poslovni.hr/43228.aspx

[color=blue]Thanks[/color]

zasto ih ne bi dobili po povlastenoj cijeni? dobili smo ih i mi po povlastenoj.. nisu radnici krivi sta su oni tek sad na redu.. ako smo mi dobili po 1700 neka i oni dobiju po 1300.. Boze moj! hrvatski jal je stvarno gadna stvar

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

jos su ih i oderali ako imaju pravo na samo 22 dionice

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Sviđa mi se ovo što je spajsica napisala.
Što se radnika tiće i oni su mogli upisati Inu kad i svi ostali građani, zar ne?

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

prodao na 3390…..sad ćemo viditi kako će se to završiti i kada ponovo ući……[smiley1]

da, i… nisu se upisali jer su im obecane dionice po povoljnijim uvjetima jer su oni, eto ,radnici..
uostalom, u svim ostalim nesaniranim drzavnim firmama radnici dobijaju dionice po povlastenim cijenama, zasto bi INA bila drugacija? hrpetina prljavo bogatih zaradjuje na dionicama, a sad kad je red na par radnika da zarade 80 000 kuna svaki, odmah se nasla gomila dusebriznika..
ako se mogu raditi ne znam kakve sve dokapitalizacije, drazbe (vidi amdn), 25% ine se prodati madjarima po bagateli, u cemu je problem ovdje, osim u bolesnoj ljubomori?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Moram priznati da mi se sviđa ideja spajsice o opcijskim pravima na kupnju, ne bi to bilo loše rješenje.
Isto tako dati pravo i onima koji nisu mogli kupovati tvrtke u kojima su radili (zdravstvo, prosvjeta, državna uprava…) pa da se nakon nekih par godina za te opcije kupuju dionice vlasnika INE u obliku nekog Shella ili LUKOILa…[smiley2]

i to je to...

New Report

Close