INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

FI je los. To je cinjenica. Ne moze kompanija imati 100 mil EUR dobiti prosle godine, onda ju jos smanjiti u Q1 za 27%, a vrijediti 5-6 milijardi EUR. Ne kazem da INA ne moze vrijediti i vise, ali samo na osnovi svojeg potencijala i ocekivanja za buducnost. Rezultati su za sada vise nego nezadovoljavajuci. Isplata dividende u ovim uvjetima, jos usred investicijskog ciklusa, je glupost, politicki uvjetovana, jasno.


.[/b] ” malih dioničara nije ostalo puno,ostalo je “nazovi” malih dioničara(po 10-20 paketića) a oni ne prodaju ,jer znaju koliko će vrijediti INA za godinu dvije. I ne slažem se sa tobom da je u pitanju druga dionica da bi pala radi FI kao što je imala INA. FI uopće nije tako loše kao što neki hoće prikazati. PTKM je imala enorman gubitak u 3 Q prošle godine pa je pala za samo 20%, a vidi di je danas. Sa INOM je svijetla budućnost!

Kolega krivo ste me shvatili, ja znam da je sa INOM svijetla buducnost, samo sam htio reci da se stvari namjerno prikazuju mnogo gorim nego sto jesu! I nevjerojatno mi je da se toliko trude a ne ide im od ruke.

My God, it's full of stars!!

Gospodo, samo unutarnjim restrukturiranjem u INI se može uštedjeti min cca 200 miliončića $!
Normalno i sa onim što neki stavljaju u svoju prićuvu da drugi ne otuđe!
Garant![smiley2]

Slazem se, ali izgleda da nitko ne namjerava provesti to restrukturiranje prije nego sto madjari osiguraju kontrolu – sto bi trebalo biti nevjerojatno, ali kada se pogleda tko je na celu firme, nije nimalo cudno. Ne kazem da je prije bilo bolje – o nesankcioniranom kriminalu Linica i drustva kojim je omogucen nastanak konkurencije (Europetrol) v. Vaš link

iako je dividenda (simbolična) lijepa gesta i često dobrodošla stvar… u ovakvim uvijetima poslovanja to im stvano nije trebalo…da je dobit ostala na istom nivou još kak tak, ali ovako ispada da žele skrenuti pozornost sa pravih problema…ali ipak neću dividendu odbiti…a INU ću opet kupvati ispod 3300 u inat nekima [smiley1]

Baš gledam malo kupnju i prodaju i vidim da kupci prosječno uzimaju 146,8 dionica a prodavači prosječno prodaju 16,6 dionica. To dovoljno govori o naravi kupaca i prodavatelja INE i njihovoj poziciji na tržištu kapitala.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Ina i Mol preuzeli Energopetrol……

u 25 min. trgovanja niti jedna trasakcija na ini.

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)


u 25 min. trgovanja niti jedna trasakcija na ini.

Sindikati rade malo nervozu…

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Evo proslo je 45 min. Svaka im cast. Ovo je valjda potvrda da od malih skoro nitko ne kupuje. [smiley2]


rokoch: ” u 25 min. trgovanja niti jedna trasakcija na ini. ” Sindikati rade malo nervozu…

Tocno pred izbore, a pise da ima 47000 zaposlenika INE.

My God, it's full of stars!!

Mozda cekaju da vide vladinu reakciju na zahtjeve sindikata INA-e, jer ako zaposlenici dobiju 10% dionica po trostruko manjoj cijeni od trzisne, uskoro ce za ovu dionicu placati puno manje!

New Report

Close