INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sjećam se da sam izbačen s foruma onog drugog jer je tamo nekome smetalo što pričam u korist INE pa sam imao u potpisu INA će vrijediti puno, puno više nego tada (cijena je bila 1690 kuna) i sada se sve to događa. Još kada bih za koju godinu, ako bog da, liznuo i 10.000, 12.000 kuma gdje bi bio kraj. Za kraj, INA za razliku od mnogih nije navlakuša. Ona ima utabanu vrijednost. Nedavno smo još lizali 2.900 kuna, danas dotakla i 3.400 kuna. koničiva (na japanskom pozdrav)

već sam i ja pričao o tome…i meni se ogadio onaj drugi forum baš zbog INE…veliki znalci u akciji, na kraju sam ih samo pitao što misle o svima onima koje su preplašili svojim crnim prognozama…moderator mi je ukratko odgovorio…ko ih j… a ja sam bio baniran…fuj

a što se tiće INE, kao što ja uvijek kažem postoje tvrtke, a postoje i TVRTKE… puno tvrtki na našem tržištu je OK, ali tek njih par je STRATEŠKI važno, sa domicilnim monopolom i velikim potencijalom u regiji…takve tvrke nisu samo vrijedne koliko je vrijednost njihovih nekretnina, nego imaju i premijsku vrijednost na ime svoje pozicije…a INA je trenutno najjača takva tvrtka kod nas.

i još nešto, kada završi ovaj investicijski ciklus, troškovi poslovanja (270+350) porasti će za 620 mil kn godišnje samo s osnove amortizacije i kamata…a što opet znači da bi INA u idućim godinama bez klasičnog organskog rasta morala povečati prihode za cca. 1 mlrd kn!

Zašto prodavati kad smo tek krenuli [smiley2]


Medo dobro govori, općenito, jedino taj SPPL nije mi jasan, al bože moj
nitko nije savršen.
koničiva (na japanskom pozdrav)

Nije jasan ali će relativno brzo biti jasan.
Pronađi dobre firme na niskoj cijeni koje loše stoje i koje nužno trebaju financijsku injekciju, akumuliraj, a kad naiđe Warren Buffet (Galinac) onda to postaje Berkshire Hattaway.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Nije jasan ali će relativno brzo biti jasan. Pronađi dobre firme na niskoj cijeni koje loše stoje i koje nužno trebaju financijsku injekciju, akumuliraj, a kad naiđe Warren Buffet (Galinac) onda to postaje Berkshire Hattaway.

Slažem se. Samo tada treba malo više strpljenja dok se ne dogodi to o čemu pričaš.

mauricije:

Medo dobro govori, općenito, jedino taj SPPL nije mi jasan, al bože moj
nitko nije savršen.
koničiva (na japanskom pozdrav)

Nije jasan ali će relativno brzo biti jasan.
Pronađi dobre firme na niskoj cijeni koje loše stoje i koje nužno trebaju financijsku injekciju, akumuliraj, a kad naiđe Warren Buffet (Galinac) onda to postaje Berkshire Hattaway.


Meni nije bio jasan onaj JTMN, ali nagli zaokret zato jeste.
NHF, medo, nisam mogao izdržati. [smiley2]

Jel može semafor (stanje k/p)
hvala

Čuvajte se poduzaća na čijem su čelu SVETE KRAVE. SVETE KRAVE ne vole promjene: one vole da se posao odvija kako se uvijek odvijao i često su slijepe u krizi. T. E. Deal & A. A. Kennedy


Sa marginom ipak neces uspjeti kupiti HT.

zasto mislis? oni ponude dionice poduzeca koja su ajmo tako rec cvrsta i sigurna kod kojih se ocekuje brzi ili sporiji rast pa mislim da bi trebale biti u ponudi i HT-ove dionice

Kako su se naslagali paketici na prodaji…samo neka prodaju… Pa ce biti… E, da nisam prodao na 3440… nego na 5000…
Ali onaj tko mora prodati, mora!


quark: ” Sa marginom ipak neces uspjeti kupiti HT. ” zasto mislis? oni ponude dionice poduzeca koja su ajmo tako rec cvrsta i sigurna kod kojih se ocekuje brzi ili sporiji rast pa mislim da bi trebale biti u ponudi i HT-ove dionice

Zato jer ti dionice trebaš platiti kešom a kad uzimaš margine keš ostaje na tvom računu kod banke skrbnika i ne možeš njime platiti dionice HT-a već možeš samo preko brokera kupovati dionice na burzi.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Zato jer ti dionice trebaš platiti kešom a kad uzimaš margine keš ostaje na tvom računu kod banke skrbnika i ne možeš njime platiti dionice HT-a već možeš samo preko brokera kupovati dionice na burzi.

Malo sam vas pratio pa sa se danas malo raspitao za margin i naravno da nemaju HT na popisu ako da ta solucija ,kao što quark kaže, otpada

you think your special you do, i can see it in your eyes

Nakon što se cijena 5 dana kretala izvan boolingerovih linija očekujem danas vraćanje u normalu a sljedećih dana nastavak prema 3600.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

razlika između zagreba i londona cca70 kuna????

dan je pametniji od noći

pozitivna ili negativna?

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

New Report

Close