INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koliku cijenu mislite da ce INA dostici do HT-a? Najrađe bi INU ostavio i pustio neka raste svojim tempom ali neću onda imati love za HT. Dileme, dileme… hehe

Manager.hr

13.04.2007 18:15

DIONICE Većina malih dioničara čeka dugoročni profit
Ina na rekordnoj vrijednosti od 3350 kn
Autor Zdravko CESAR

Nakon kraćeg zatišja, promet dionica Ine na Zagrebačkoj burzi opet je skočio. Prije dva dana zabilježen je novi rekord jer je promet tih dionica iznosio čak 7,4 milijuna kuna. S druge strane, njihova je vrijednost porasla 2,48 posto i dionicama naše najveće kompanije praktično se trgovalo po cijeni od 3200 do 3350 kuna.

Zanimljivo je da je, na primjer, 21. veljače ove godine na burzi bilo dosta onih koji su bili spremni platiti (prvi put) više od tri tisuće kuna po dionici Ine dok je u siječnju Ina bila druga na ljestvici dionica po udjelu u trgovini sa 11,6 posto, odmah nakon dionica Končara i ispred povlaštene Adrisove dionice.

Dosadašnji događaji, barem prema mišljenju i procjenama nekih analitičara, pokazuju da većina vlasnika dionica još uvijek ne želi prodavati dionice jer vjeruju da će njihova vrijednost sigurno u idućem razdoblju još rasti.

To se događa čak i usprkos objavljenim poslovnim rezultatima kompanije koji su prezentirani potkraj ožujka i koji su pokazali da je dobit manja 25 posto nego godinu dana prije. Čuvanje dionica očito se nastavlja usprkos procjenama analitičara da je velika većina hrvatskih dionica prilično precijenjena na burzovnom tržištu.

S druge strane, vlasnici dionica imaju dosta razloga i za čuvanje dionica bez obzira na to što na njima već sada mogu sasvim solidno zaraditi. Jedan od njih je sasvim sigurno konzervatizam vlasnika dionica, od kojih velika većina zapravo ne poznaje način funkcioniranja burzovnog tržišta, ali su, unatoč tome, odlučili kupiti dionice, zbog povoljne cijene, ali i povjerenja u naftnu kompaniju, koju mnogi uspoređuju s državom.

Uzme li se u obzir da je Ina kod ulaska MOL-a vrijedila oko dvije milijarde dolara, da danas mnogi smatraju da vrijedi od tri do četiri milijarde, a modernizacijom rafinerija mogla bi se naći na šest milijardi dolara, vlasnici dionica mogli bi jako dobro proći.

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Koliku cijenu mislite da ce INA dostici do HT-a? Najrađe bi INU ostavio i pustio neka raste svojim tempom ali neću onda imati love za HT. Dileme, dileme… hehe

Steta je prodavati odlicno (INA) da bi se kupilo nesta sto je dobro (HT)![smiley13]
Sto se tice cijene, nece puno vise nego je sada 3300-3600 (raspon je za svaki slucaj da budem u pravu[smiley2]

Ko visoko leti nisko pada

gros:

Koliku cijenu mislite da ce INA dostici do HT-a? Najrađe bi INU ostavio i pustio neka raste svojim tempom ali neću onda imati love za HT. Dileme, dileme… hehe

Steta je prodavati odlicno (INA) da bi se kupilo nesta sto je dobro (HT)![smiley13]
Sto se tice cijene, nece puno vise nego je sada 3300-3600 (raspon je za svaki slucaj da budem u pravu[smiley2]

kako znas kakva ce cijena bit? da nisi ti onaj broker koji je rekao mojoj staroj da se nitko nije nadao kak ce cijena ovako visoko, i da je to vjerojatno maximum, pa sad moja stara oce prodat.. i sve to mjesec dana prije iteka lock outa molu

hehe, bez brige, zabranio sam ja svojoj staroj prodaju do daljnjeg [smiley1]

nego, pitanj za ekipu, posto bi vi dali inu? da ju sutra idete prodavat, koja bi vam bila min. prihvatljiva cijena?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Ford: ” Onda kada MOL može počet legalno kupovat dionice INE?

vodoinst
” Već sam jednom napisao: od 4. lipnja
[/quote]

Znači nema još puno vremena za dokup.
Sve osim strelovitog rasta u sljedećih 4-5 tjedana bi bilo iznenađenje.

Vidmo se sljedeći tjedan na 3600.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Ford me ponukao zadnjom riječi…iznenađenje.
Odkad su počele priče o dionicama i prodaji INE kruži i asocijacija o navodno dva Rusa s koferima punim love,
isti ih istresu na stol i tu je prići kraj…
Ja bi sad tu asocijaciju malo izmijenio :
-dođu dva Rusa s punim koferima,istresu ih na stol, a ono same lizaljke[smiley1]..hmm!?
Naravno takav scenario ne želim ni sebi,ni Vama,ali sam kroz malo šale htio ukazat na uvijek
potreban OPREZ[smiley2]

POKRET OTPORA


bebek1719: ” gros: ” Koliku cijenu mislite da ce INA dostici do HT-a? Najrađe bi INU ostavio i pustio neka raste svojim tempom ali neću onda imati love za HT. Dileme, dileme… hehe ” Steta je prodavati odlicno (INA) da bi se kupilo nesta sto je dobro (HT)![smiley13] Sto se tice cijene, nece puno vise nego je sada 3300-3600 (raspon je za svaki slucaj da budem u pravu[smiley2] ” kako znas kakva ce cijena bit? da nisi ti onaj broker koji je rekao mojoj staroj da se nitko nije nadao kak ce cijena ovako visoko, i da je to vjerojatno maximum, pa sad moja stara oce prodat.. i sve to mjesec dana prije iteka lock outa molu hehe, bez brige, zabranio sam ja svojoj staroj prodaju do daljnjeg [smiley1] nego, pitanj za ekipu, posto bi vi dali inu? da ju sutra idete prodavat, koja bi vam bila min. prihvatljiva cijena?

Pakete koje sam kupio na IPOu ne mislim prodavati prije nego što dobijem +2 dionice po paketu…to je ljudi moji kako sada stvari stoje 6.700 kunića po paketu, što je za božićnicu lijep iznos [smiley2]
a INU koja mi čini 50% portfelja, kupujem i puno rijeđe prodajem…ipak ove iz portfelja bi prodavao na nivou od 5k kuna ukoliko ne bi bilo izvjesno preuzimanje.

INA probila 3400kn….bravo
svi koji smo bili u IPO-u upravo smo zaradili 100%…..cestitam[smiley2]

Moderatora treba zabranit!!!


INA probila 3400kn….bravo svi koji smo bili u IPO-u upravo smo zaradili 100%…..cestitam[smiley2]

da, ako si prodao,ali onda ti ne mogu čestitati jer si za mene u gubitku
jer oni koji ostanu do kraja godine,
zaraditi će još puno više.
“Bosno moja lijepa gizdava,
aaaaaaaa,aaaaaaa,aaaaaaaj u tebi je Banja luka šeher sevdaha”[smiley2]

gros nemoj prodavati dionice Ine da bi kupio HT nego se raspitaj u banci za margin kredit..ukratko, to ti je kredit kad imas vec neke dionice koje banka prima (tipa Ina) i daje ti kredit u vrijednosti 70,80,90 ili 100% vrijednosti dionica koje si im dao kao jamastvo ( ovisi u kojoj banci uzimas kredit ) za kupnju drugih dionica.. konkretno na primjeru: imas 22 dionice Ine koje vrijede sad npr svaka 3300kn i po toj racunici je vrijednost njena 72600kn.. banka ti daje kredit u iznosu od npr 80% odnosno 58000kn i ti od toga kupis dionice HT-a i sklopis ugovor na otplatu od godinu dana sa mogucnosti produzetka..to je u grubo raspitaj se u banci jer imas tu jos stvari koje mi se sad neobjasnjavaju tipa margin call i koje dionice mozes uzeti.. uglavnom pogodnost je dobra, ja pomocu njega mislim uzeti HT i HEP
e sad bebek 1719 sunce moje, cijena dionica Ine po tvome od 3300-3600kn ce bit u sljedecih tjedan dana a nikako ne njen maksimum..Onaj ko to govore svakako nije glup jer pokusava navuci ljude koji neznaju da ju sto prije prodaju kako bi je mi drugi ubrali he he 🙂 ali u svakom slucaju dionica Ine nije trenutno ni na 10% vrijednosti koju ce imati za 6,7 godina tako da svako tko ju sad ide prodavati pa i kad bude 10000kn gadno ce se opeci..

Sa marginom ipak neces uspjeti kupiti HT.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

New Report

Close