INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kaj mislite na kojoj cifri ce se dionica sutra zaustaviti?

Koliko je realno da kraj aprila docekamo s cjenom od 4000kn?
Sta mislite o tomee?
Molim komentare!

Možete li zamisliti ljepši graf? Kupit ću si fiću kad prodam INU.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


Inu sam prodao na 2800( nestrpljivost i skepticizam), no kako stvari stoje iz dana u dan, nekako sam mišljenja da se isplati ući i na ovim razinama, uostalom čudno je pomalo ovo hrvatsko tržište..

Ja je prodao na 3000,pa je poslje kupio po 2800.
Tko zna,mozda si mi je bas ti prodao,ako jesi..hvala 🙂

I love this game

Uzorci u dosta pravilni i ponavljaju se. Stoga neka vas ne iznenaditi mali predah do utorka, srijede, pa nastavak do 3500-3600.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


edo: ” Do kraja godine 5000. ” Baš tako edo, to je bila velika vladina navlakuša da se izvuče keš od penizionera i ostalih koji su čuvali lovu u čarapama. Ne bih nikad kupio dionice firme koja uzima sindicirani kredit od 1 mlrd. dolara …………da bi osposobila vlastite pogone. Istovremeno prikazuje dobitak………koji dobitak? Tek toliko da država ubere svoj dio a ostali j….bite se. Za potrebe idućih izbora. “Poslije mene potop……….” Veli mi jedan naivac……..pa to će uči u temeljni kapital. Kad je kredit ulazio u temeljni kapital a nije odplaćen?. Uostalom imam mišljenje nekih od zaposlenih koji su mi rekli “čim dobijem svoj dio……..odmah prodajem….nema tu kruha”. Konkurencija je svakom danom sve veća, izvori jeftiniji, prodajna mreža se širi na desetke dobavljača koji nemaju opterečenje viška zaposlenika………i kud sad?

do kraja godine 5500[smiley2]

[marcello: ” edo: ” Do kraja godine 5000. ” Baš tako edo, to je bila velika vladina navlakuša da se izvuče keš od penizionera i ostalih koji su čuvali lovu u čarapama. Ne bih nikad kupio dionice firme koja uzima sindicirani kredit od 1 mlrd. dolara …………da bi osposobila vlastite pogone. Istovremeno prikazuje dobitak………koji dobitak? Tek toliko da država ubere svoj dio a ostali j….bite se. Za potrebe idućih izbora. “Poslije mene potop……….” Veli mi jedan naivac……..pa to će uči u temeljni kapital. Kad je kredit ulazio u temeljni kapital a nije odplaćen?. Uostalom imam mišljenje nekih od zaposlenih koji su mi rekli “čim dobijem svoj dio……..odmah prodajem….nema tu kruha”. Konkurencija je svakom danom sve veća, izvori jeftiniji, prodajna mreža se širi na desetke dobavljača koji nemaju opterečenje viška zaposlenika………i kud sad? ”

Molim da se¸meni neukom dioničaru INE detaljno objasni podcrtano tj.(konkurencija, jeftiniji izvori??? itd)[smiley9][smiley7]

Jučer dobio poziv iz SDA na skupštinu Ine.Dobit iz prošle godine ide na pokrivanje gubitaka iz pretprošle godine,ha,ha.Ali nema veza ,samo neka ide UP.[smiley11]

Najveći pad zaliha nafte u posljednjih 10 godina

Business.hr/Hina
12.04.2007 15:19
Pročitaj komentare(0)

Zalihe nafte u zemljama potrošačima u prvom ovogodišnjem tromjesečju najniže su u posljednjih 10 godina, a sljedećih mjeseci taj bi se trend mogao nastaviti, priopćila je u četvrtak Međunarodna agencija za energiju (IEA).
U redovitom mjesečnom izvješću IEA je srezala prognozu potražnje za naftom u 2007. za 250.000 barela, na 85,8 milijuna barela na dan, iako je svoje očekivanje rasta potrošnje ostavio nepromijenjeno.

Zalihe nafte padaju zbog smanjenja opskrbe Organizacije zemalja izvoznica nafte (OPEC). Pad zaliha izazvao je rast cijena sirove nafte na američkom tržištu na 62 dolara za barel, s manje od 50 dolara zabilježenih sredinom siječnja.

Oglas:
“Došlo je do oštrog pada zaliha u prvome tromjesečju”, kazao je Lawrence Eagles, čelnik IAE-ina odjela za naftnu industriju i tržišta. “To je očigledno utjecalo na tržište i smatramo da će se takav trend i nastaviti”, dodao je.
Zalihe zemalja Organizacije za europsku suradnju i razvitak (OECD) pale su za 80,5 milijuna barela u veljači, a preliminarni podaci za ožujak iz Sjedinjenih Država, Japana i Europe sugeriraju da bi u prvome tromjesečju moglo doći do njihova pada za oko milijun barela dnevno, priopćila je nadalje IEA.
To bi predstavljalo najveću stopu njihova pada od istoga razdoblja 1996, ističe IEA, upozorivši, međutim, da ukupan obujam pada zaliha tek treba potvrditi konačnim podacima.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Kada će MOL imati pravo slobodno kupovati dionice INE na tržištu?
Je li to 6 mjeseci nakon IPO-a ili vrijedi neko drugo pravilo?

Molim mišljenja vezana za rušenje cijene ove dionice netom prije nego što ekipa koja je ušla u INU i čekala 1 dionicu gratis, dobi tu dionicu.


Kada će MOL imati pravo slobodno kupovati dionice INE na tržištu? Je li to 6 mjeseci nakon IPO-a ili vrijedi neko drugo pravilo?

Ne mora MOL kupovati. Može to netko za njega raditi. Možda i radi?

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Meni ova situacija više izgleda kao priprema mirovinaca za skorašnji istek lock-up perioda Molu. Očigledno su mirovinci nervozni i žele skupiti sve što se da skupiti prije nego što Mol stupi u akciju. A kud će onda cijena možemo samo nagađati.
[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

New Report

Close