INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Bljedoliki da li razmišljaš dugoročno kao u slučaju JTMN-a ili još dugoročnije? [smiley2]

Bravo Kucilo, to sam htio čuti. Nemam ništa protiv drugačijeg mišljenja, ali razlika je jedino što se njime želi postići, JTMN i PTKM super, a INA loša, moš mislit.

ako vlada bude ovako davala navlakuše ima ponovno mandat, i ja ću ponovno popiti ovakvu navlakušu ali neću glasovat za vladu, lizati više nema koristi sada se guta sve po redu.

dan je pametniji od noći


mauricije: ” Kako god bilo INA na 3.300 kuna.[smiley1] ” Good luck, dok ide, ide. Naći će tu interesa oni koji uvoze i beru pinku………..Domaća proizvodnja ne valja……ništa. I prodajnu mrežu će netko tjerati tako dugo dok ne dobije večinu a poslije…….prodavati svoju naftu i benzin. Ne interesira ih obnova već zastarjeril pogona prerade niti rafinerije…… [smiley15]

– ma imali smo mi na ovom forumu i puno boljih i jačih stručnjaka koji su dosta pisali na temi PTKM, a vidi gdje je sad PTKM.
– INA to će biti dionica od mirovinskih fondova i oni će određivati njenu cijenu.
– Marcello imaš li još koji paketić rado bi ga kupila po 2.200kn.
– ide INA na 3.500kn.
– mauricijo i KuciloOro samo vi pravite čvrste šalunge, lizati će INA i preko 3.500kn.
– približavamo se duploj cijeni od IPA 2 x 1690 = 3.380kn, a to sam još davno napisala.
Pozdrav !

Uostalom imam mišljenje nekih od zaposlenih koji su mi rekli “čim dobijem svoj dio……..odmah prodajem….nema tu kruha”.

dajte kolega, pa ne cemo se povoditi za razmisljanjima radnika, imali smo prilike vidjeti kako radnici razmisljaju, radnici opcenito imaju averziju prema dionicama, ali to je njihov problem, (ali kad jedan radnik, (luka rajic) uspije, odnosno pokupuje dionice (ne ulazim u to otkud mu toliko kapitala, ali imate clanak u nacionalu, od prije par tjedana), e onda opet ne valja, kako se mogao obogatiti…

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti


edo: ” Do kraja godine 5000. ” Baš tako edo, to je bila velika vladina navlakuša da se izvuče keš od penizionera i ostalih koji su čuvali lovu u čarapama. Ne bih nikad kupio dionice firme koja uzima sindicirani kredit od 1 mlrd. dolara …………da bi osposobila vlastite pogone. Istovremeno prikazuje dobitak………koji dobitak? Tek toliko da država ubere svoj dio a ostali j….bite se. Za potrebe idućih izbora. “Poslije mene potop……….” Veli mi jedan naivac……..pa to će uči u temeljni kapital. Kad je kredit ulazio u temeljni kapital a nije odplaćen?. Uostalom imam mišljenje nekih od zaposlenih koji su mi rekli “čim dobijem svoj dio……..odmah prodajem….nema tu kruha”. Konkurencija je svakom danom sve veća, izvori jeftiniji, prodajna mreža se širi na desetke dobavljača koji nemaju opterečenje viška zaposlenika………i kud sad?

…ne pratim baš…nisam bil na ručku pa sam malo u hipoglikemiji… al mi stvarno nije jasno iz kojeg je ovaj filma iskočio?
[smiley1][smiley2]

Scio me nihil scire

Kad se brokeri opamete i ne budu prodavali pakete od 22 komada odmah po zaprimanju zahtjeva za njihovu prodaju ode cijena gore puno brže nego sada. Možda su im takve upute.
Strpljen – spašen .

Jeste li primjetili da ova dionica brže raste kad tema malo zamukne?

Stavite se u poziciju velikog fonda sa viškom kapitala koji svaki dan dolazi, što kupiti ?
Ovakvih dionica nema puno na našoj burzi.
Ina ovakva ,onakva danas 2277 kom, prosjek 3288,95 !

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Kad se brokeri opamete i ne budu prodavali pakete od 22 komada odmah po zaprimanju zahtjeva za njihovu prodaju ode cijena gore puno brže nego sada. Možda su im takve upute. Strpljen – spašen .

Koliko ja znam, a mozda grijesim, brokeri moraju prodati pakete kada postignu prihvatljivu cijenu! Vjerujem da se njih pita dionica bi bila puno vislje![smiley2]

Ko visoko leti nisko pada

Inu sam prodao na 2800( nestrpljivost i skepticizam), no kako stvari stoje iz dana u dan, nekako sam mišljenja da se isplati ući i na ovim razinama, uostalom čudno je pomalo ovo hrvatsko tržište..

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Dionice Ine skočile na rekordnih 3350 kunaDopunjeno!

Business.hr
12.04.2007 13:24
Promijenjeno 12.04.2007 17:04

Inine dionice danas su dosegnule rekordnu razinu od 3350 kuna po dionici.
Nakon jučerašnjega rekorda, vrijednost dionica Ine nastavila je rasti i u jednom trenutku današnjeg dana dosegnula je rekordnih 3350 kuna. Do 13 sati trgovalo se sa 1944 dionice.

Razlog porasta mogao bi se kriti u Ininu obrazloženju da će velik dio kredita vrijednog milijardu dolara koji je potpisan jučer biti utrošen na modernizaciju rafinerija.
Kad bi prodali dionice po rekordnoj cijeni postignutoj danas, građani koji su kupili dionice po cijeni od 1690 kuna u samo pet mjeseci zaradili bi čak 98 posto.
Trgovanje je završeno uz cijenu od 3299,99 kuna po dionici i 2277 trgovanih dionica u danu.

Pozitivne vibracije!

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Bebek- Koliko ja znam, a mozda grijesim, brokeri moraju prodati pakete kada postignu prihvatljivu cijenu! Vjerujem da se njih pita dionica bi bila puno vislje!

Kolega po tome proizlazi da Vama broker određuje cijenu po kojoj ćete nešto prodat ili kupit.

New Report

Close