INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

id Offer Volume High Low Last Close
550.00 610.00 – – – 580.50 on 11-Apr-2007
Results of opening auction Results of closing auction
Price : 0 Volume : 0 Price : – Volume : –
Special conditions Period name
NONE –
Last 5 trades
Time/Date Price Volume Trade value Type
14:31:51 11-Apr-2007 584.00 200 116,800.00 Automatic Trade
13:22:40 11-Apr-2007 577.00 100 57,700.00 Automatic Trade
13:17:40 11-Apr-2007 577.25 100 57,725.00 Automatic Trade
13:17:27 11-Apr-2007 578.00 100 57,800.00 Automatic Trade
12:13:48 11-Apr-2007 578.75 100 57,875.00 Automatic Trade

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

U pozivu na glavnu skupstinu pod 4. stavkom stoji: “118.605.023.39 kuna upotrebit ce se za pokrice gubitaka iz prethodne godine”! Zanima me da li neko zna na sta se to odnosi, kada je INA prosle godine poslovala sa dobiti?

Ko visoko leti nisko pada


Do kraja godine 5000.

Baš tako edo, to je bila velika vladina navlakuša da se izvuče keš od penizionera i ostalih koji su čuvali lovu u čarapama. Ne bih nikad kupio dionice firme koja uzima sindicirani kredit od 1 mlrd. dolara …………da bi osposobila vlastite pogone. Istovremeno prikazuje dobitak………koji dobitak? Tek toliko da država ubere svoj dio a ostali j….bite se. Za potrebe idućih izbora. “Poslije mene potop……….”
Veli mi jedan naivac……..pa to će uči u temeljni kapital. Kad je kredit ulazio u temeljni kapital a nije odplaćen?.
Uostalom imam mišljenje nekih od zaposlenih koji su mi rekli “čim dobijem svoj dio……..odmah prodajem….nema tu kruha”. Konkurencija je svakom danom sve veća, izvori jeftiniji, prodajna mreža se širi na desetke dobavljača koji nemaju opterečenje viška zaposlenika………i kud sad?

marcello

Kako god bilo INA na 3.300 kuna.[smiley1]


Kako god bilo INA na 3.300 kuna.[smiley1]

Good luck, dok ide, ide. Naći će tu interesa oni koji uvoze i beru pinku………..Domaća proizvodnja ne valja……ništa. I prodajnu mrežu će netko tjerati tako dugo dok ne dobije večinu a poslije…….prodavati svoju naftu i benzin. Ne interesira ih obnova već zastarjeril pogona prerade niti rafinerije……
[smiley15]

marcello

pa i na 3.320 kuna[smiley1]


Good luck, dok ide, ide. Naći će tu interesa oni koji uvoze i beru pinku………..Domaća proizvodnja ne valja……ništa. I prodajnu mrežu će netko tjerati tako dugo dok ne dobije večinu a poslije……. [smiley15]

Ne mogu vjerovati da to čujem iz tvojih ušiju, a siguran sam da si uzeo nekoliko paketa prodao na 2.300 i sad ti je bed, a Petrokemija kao vrijedi i bolja firma od INE. Smiješne i žalosne izjave istovremeno za jednog tako iskusnog i dugogodišnjeg investitora i forumaša kao što si ti.


pa i na 3.320 kuna[smiley1]

Razloge sam ti upravo naveo u gornjem postu……….Kupi i iscrpi! A poslije……….Ne tvrdim da dionica neće rasti……..razmišljam dugoročno.

marcello


Razloge sam ti upravo naveo u gornjem postu……….Kupi i iscrpi! A poslije……….

u redu je tvoje mišljenje tebi, ali ne i meni, i nije tako crno kao što želiš prikazati, a bude puno bolje, što ne znači da cijena na tržištu ima veze s time

isto je čudno kako nema na prodaji nikoga?

a za mjesec dana će biti hrpetine naloga

????


Domaća proizvodnja ne valja……ništa. I prodajnu mrežu će netko tjerati tako dugo dok ne dobije večinu a poslije…….prodavati svoju naftu i benzin.

Ne interesira li se MOL za proširenje prerađivačkih kapaciteta… prvenstveno se pričalo o ulasku na srpsko tržište, tako da mislim da ova priča “INA kao trgovačko društvo” ne pije vodu. A sve i da je tako … ne čini mi se da Petrolu ide loše.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

što god veće dođe na prodaju na INI se čisti, nevjerojatno

Razloge sam ti upravo naveo u gornjem postu……….Kupi i iscrpi! A poslije……….Ne tvrdim da dionica neće rasti……..razmišljam dugoročno.

Bljedoliki da li razmišljaš dugoročno kao u slučaju JTMN-a ili još dugoročnije? [smiley2]

PS: prodaja se opako stanjila, samo 445 kom na prodaji, hi,hi,hi

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

New Report

Close