INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vaš link

🙂

Ispravak: naslov je pogrešan, nije 5 lipa, nego 50 lipa

Ponavljam pitanje budući da ste me preskočili:

Pošto je rečeno da će dividenda INE za prošlu godinu po dionici iznositi 88 kuna hoćemo li i mi mali dioničari, koji smo na IPO ponudi kupili paketiće INE, dobiti nešto od te dividende za 2006. godinu?
Hvala


Ponavljam pitanje budući da ste me preskočili:

Pošto je rečeno da će dividenda INE za prošlu godinu po dionici iznositi 88 kuna hoćemo li i mi mali dioničari, koji smo na IPO ponudi kupili paketiće INE, dobiti nešto od te dividende za 2006. godinu?
Hvala


NE

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Prilikom podjele dividende svi imatelji redovnih dionica (jer INA nema povlaštene) imaju jednaka prava.
Stvar je u tome da ovih 88 kuna nije predložena dividenda nego dobit po dionici za 2006.g.

Pozdrav

slijedećih 5 godina nema dividende


slijedećih 5 godina nema dividende

5 godina on preuzimanja kontrolnog paketa od strane MOL-a.

Pozdrav

5 godina od 07

I formalno kraj trakavice Energopetrol

Komisija za vrijednosne papire Federacije BiH potvrdila je završetak upisa povećanja osnovnog kapitala sarajevskog Energopetrola, čime je gotovo završen proces dokapitalizacije ove kompanije, piše portal investitor.ba. Napominje se kako sada konzorcij Ina-Mol mora od Registra vrijednosnih papira FBiH i nadležnog suda dobiti rješenja o povećanju vrijednosti kapitala.
Ahmet Hadžipašić, premijer Federacije BiH, je također potvrdio je da je hrvatsko mađarski konzorcij izmirio sve obaveze iz ugovora o dokapitalizaciji Energopetrola.
Da podsjetimo, nakon što je Konkurencijsko vijeće BiH odlučilo da prelazak Energopetrola u vlasništvo konzorcija neće stvoriti monopol na naftnom tržištu BiH, Ina i Mol su uplatili ugovorenih 36 milijuna eura. Od toga je 30,8 milijuna eura bilo za dokapitalizaciju firme, a ostatak je uplaćen na račun Vlade Federacije BiH za preuzimanje njenih 67 posto udjela u kompaniji. Vlada FBiH zadržat će 22 posto kompanije, a mali dioničari 11 posto.

Izvor: Poslovni.hr Vaš link

Da vidite kako se i tu čisti:

As at 28-Mar-2007 10:21:55
522.750 +3.75 +0.72%

Stanje na Londonskoj burzi, ali me zanima što ovaj podatak točno govori…
Da je to cijena po koji+oj je trženo (zašto je onda nema u last 5 transakcija)
Ili označava trenutnu ponudu za kupnju….molim malo pojašnjenje
Hvala

Mislim da je samo pitanje kada će INA ponovo prema gore. Da li slijedeći tjedan, slijedeći mjesec, stvarno nije važno. Važno je dočekati slijedeći rast a ne poput nekih sada prodavati i onda se desi ovakvo čišćenje kakvo nam je Mauricije prikazao. Veliki uživaju u ovome.

Pitanje je isto šta sve može ponovo biti triger. Da li povećanje napetosti sa Iranom može utjecati na cijenu nafte? Uskoro ćemo vidjeti.

Ni meni nije jasno tko tako jeftino prodaje? Osim ako nisu čuli za neke prilike u regiji?[smiley1]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

New Report

Close