INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ne znam sto je tu neocekivano. Ini pada dobit iz godine u godinu i ne vidi se razlog promjeni trenda dok ne poprave kvalitetu goriva koje prodaju.

Bit ću kratak dečko samo jednom rječju: psihologija.

Što nedostaje kvaliteti goriva?

Moj auto šiba uvijek brže poslije tanka, sigurno voziš neki trabant [smiley2].


Ne znam sto je tu neocekivano. Ini pada dobit iz godine u godinu i ne vidi se razlog promjeni trenda dok ne poprave kvalitetu goriva koje prodaju.

Možeš li nam iznijeti podatke o rezultatima INE u zadnjih nekoliko godina. Hvala.

Pozdrav

INA će usprkos svemu rasti. Evo zašto: http://www.finance.si/178013

Hrvaška Ina ključna za madžarski Mol
dejan.rajbar@finance.si

Največji madžarski naftar Mol že ima 25-odstotni delež v hrvaški Ini in kaže očitno zanimanje za dokup do večinskega. Za nadaljnjo rast potrebuje večji prevzem, ti pa so v regiji povezani z nepredvidljivimi političnimi interesi, prevzemnikov pa ne manjka.

Njihov uspeh je zato težko napovedati. Danes bi moral Mol za delnico Ine po tekoči borzni ceni plačati trikrat več, kot je za prvi paket delnic leta 2003.
Težava ni denar, temveč dodana vrednost

Mol ima v bilanci nadpovprečen obseg likvidnih sredstev. Konec prejšnjega leta so imeli za 1,6 milijarde evrov prostega denarnega toka. Odstopajo tudi od načrtovane sestave kapitala v virih. Zato si lahko privoščijo dodatna vlaganja v vrednosti štirih milijard evrov. Ker pa cene naftnih družb v regiji, za katere so napovedane strateške povezave, strmo naraščajo, ostaja vprašanje, kolikšen del vrednosti prevzemnih sinergij bodo na koncu dejansko dobili lastniki prevzemnika.
Primerjalno poceni delnica

Delnica Mola je primerjalno s svojimi tekmeci, merjeno s količniki vrednosti podjetja (tržna kapitalizacija in neto dolgovi), podcenjena. Tako je včeraj kotirala pri 5,83-kratniku čistega dobička in 4,17-kratniku količnika med vrednostjo podjetja in dobičkom iz poslovanja pred amortizacijo. Pri tem je treba opozoriti, da je pričakovana povprečna letna rast prihodkov in dobička zaradi ocene o nižjih cenah energentov, odprodaje določenih proizvodnih zmogljivosti in brez učinka možnih prevzemov negativna.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Lizni, liznite, liznimo 3.000 kuna, ajmo brale idemoooooooooo!!!!

bumo i danas šalali !!!

http://www.vjesnik.hr/html/2007/03/22/Clanak.asp?r=gos&c=1
Što mislite dali na cijenu INE ova tvrdnja ima uticaja??????[smiley2]

[color=blue][b]Razmišljamo o prošlosti, muči nas budućnost, a sadašnjost nam izmiče .[/b]..[/color]

Alien:

Ne znam sto je tu neocekivano. Ini pada dobit iz godine u godinu i ne vidi se razlog promjeni trenda dok ne poprave kvalitetu goriva koje prodaju.

Bit ću kratak dečko samo jednom rječju: psihologija.

Što nedostaje kvaliteti goriva?

Moj auto šiba uvijek brže poslije tanka, sigurno voziš neki trabant [smiley2].

Ne skakat odma kolega. Dionica je dobra bez daljnjeg i tu nema spora. A gorivo? Pa ne fali mu nista. Ima cak i viska. Npr. sumpora [smiley2]. I je auto mi pocinje s T samo nije Trabant vec Toyota.


Ne skakat odma kolega. Dionica je dobra bez daljnjeg i tu nema spora. A gorivo? Pa ne fali mu nista. Ima cak i viska. Npr. sumpora [smiley2]. I je auto mi pocinje s T samo nije Trabant vec Toyota.

Ne skačem ja kolega, malčice zezam, kaj ne?

Uf, dobro da je Toyota, ja se već pobojao da imate trabanta, nije baš sigurno vozilo, tako su mi rekli.


Alien: ” Ne znam sto je tu neocekivano. Ini pada dobit iz godine u godinu i ne vidi se razlog promjeni trenda dok ne poprave kvalitetu goriva koje prodaju. ” Možeš li nam iznijeti podatke o rezultatima INE u zadnjih nekoliko godina. Hvala. Pozdrav

U prilogu.

Alien:

Ne skakat odma kolega. Dionica je dobra bez daljnjeg i tu nema spora. A gorivo? Pa ne fali mu nista. Ima cak i viska. Npr. sumpora [smiley2]. I je auto mi pocinje s T samo nije Trabant vec Toyota.

Ne skačem ja kolega, malčice zezam, kaj ne?

Uf, dobro da je Toyota, ja se već pobojao da imate trabanta, nije baš sigurno vozilo, tako su mi rekli.

Istina za trabanta. Zato je Toyota jedna od najsigurnijih ako ne i najsigurnija [smiley2]. Btw ja samo japance vozim zadnjih 6 godina (Mazda Premacy je prethodila ovoj Corolli Verso), a tako cu i nastaviti.

asd hvala sto si postao ovo umjesto mene.

Inini rezultati su već davno bili poznati, isto tako prije IPO se znalo da će prošlu poslovati lošije nego 2005. godinu, čisto to.

A promaklo vam je značajno povećanje prihoda? Prije ili kasnije srediti će se poslovanje i srezati troškovi, pa ćemo onda vidjeti na kojoj će cijeni biti dionica INA-e?

Lizni 3.000 ( zasad ) liži 3.000 ( zasad ) ližimo 3.000 ( zasad )[smiley1]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

New Report

Close