INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dobro je crni sin Mauricije napisao: Ina će vrijediti više, puno, puno više, hi,hi,hi Pozdrav tebi bljedoliki ratniče, ma gdje bio[smiley2][smiley2][smiley2]

Si vidio Kucilo, i sad reci da nisam imao pravo, a kleli su me zbog toga. Dobra, kvalitetna dionica, najjača hrvatska komapnija i još k tome naftna, pa nemreš pogriješiti.

Meni ona vrijedi 80 mrld kuna ( prije ili kasnije ). Znam da će me napasti iz svih oružja zbog takve izjave, ali ovo mišljenje nije došlo spontano, već je rezultat dugogodišnjeg praćenja i proučavanja poslovanja Ine, zaliha nafte i plina koje Ina ima ( procjena je oko 30-35 mrld dolara ) i svoje veličine i značaja.
Howgh

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


Meni ona vrijedi 80 mrld kuna ( prije ili kasnije ).

Kad bi to bilo sada bio bih bogat čovjek. Iz tvojih usta u božje uši.


Meni ona vrijedi 80 mrld kuna ( prije ili kasnije ). Znam da će me napasti iz svih oružja zbog takve izjave, ali ovo mišljenje nije došlo spontano, već je rezultat dugogodišnjeg praćenja i proučavanja poslovanja Ine, zaliha nafte i plina koje Ina ima ( procjena je oko 30-35 mrld dolara ) i svoje veličine i značaja.
Howgh

Onda da čujemo tu analizu + na koji nacin si procjenio rezerve. [smiley2]

beholder
Nisam prije iznosio nikakav stav o ovome pa ga sad nemam potrebe
braniti. Investitori koji su dizali kredit za INU su neozbiljni
špekulanti.”

Ili ozbiljni ljudi koji znaju što je za njih najbolje.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

ima još, a pazite to je sve unatrag 3 tjedna:
marinthedrzic:
po meni su sva potencijalna nalazišta na kojima se radi već uključena u cijenu. ja ne žalim što sam prodao jer mislim da će se nakon rezultata 2006 godine cijena bitno korigirati tako da onda namjeravam u novu kupnju. do tada će izlaziti raznorazna otkrića kako bi opravdavala trenutnu cijenu. To ne znači da INA ne vrijedi 2350 nego mislim da potražnja ne može puno rasti po ovoj cijeni.

smart: ovaj mi je pametnjaković isto drag
Citat:
mreich
Jer cijena će biti samo veća, a već nakon dva mjeseca biti će te iznenađeni njenom visinom.

Mislim da ćeš ipak ti nakon dva mjeseca biti iznenađen

Pa kolega mreich, jeste li bili iznenađeni?[smiley2]

ima i njegova antologija;
Citat:
marinthedrzic
close na 2170. prognoze za ponedjeljak?

Današnji top iznosi su neponovljivi. Održavanje na tom nivou sa tendencijom pada.

pa neki soky
iskreno moje mišljenje je da se napravila velika uzbuna oko ine kao ajmo inu prodat hrvatima, pa nek raja plati skupo.realno ova cijena se neće dugo održati te mislim da če kroz mjesec dana dok ne splasne ova euforija, za sve koji su lakomo kupovili biti hladan tuš kad se ina spusti na oko 800-1200kn.
mislim da je sada to realna vrijednost te dionice.
čisto moje razmisljanje, bez da nekog uvrijedim, uplašim ili od(na)govorim na kupnju-prodaju

ma uglavnom želim samo pokazati kakva se bagra skuplja po drugim forumima i upozoriti nove članove da budu oprezni kome vjeruju…ovi gore se svi proglašavaju vrhunskim stručnjacima…a umjesto da oni budu izbačeni sa foruma, izbacuju se ljudi koji su zagovarali dobre dionice…ma užas


zaliha nafte i plina koje Ina ima ( procjena je oko 30-35 mrld dolara )

Mislis, 180 milijardi kuna?


ima još, a pazite to je sve unatrag 3 tjedna: marinthedrzic: po meni su sva potencijalna nalazišta na kojima se radi već uključena u cijenu. ja ne žalim što sam prodao jer mislim da će se nakon rezultata 2006 godine cijena bitno korigirati tako da onda namjeravam u novu kupnju. do tada će izlaziti raznorazna otkrića kako bi opravdavala trenutnu cijenu. To ne znači da INA ne vrijedi 2350 nego mislim da potražnja ne može puno rasti po ovoj cijeni. smart: ovaj mi je pametnjaković isto drag Citat: mreich Jer cijena će biti samo veća, a već nakon dva mjeseca biti će te iznenađeni njenom visinom. Mislim da ćeš ipak ti nakon dva mjeseca biti iznenađen Pa kolega mreich, jeste li bili iznenađeni?[smiley2] ima i njegova antologija; Citat: marinthedrzic close na 2170. prognoze za ponedjeljak? Današnji top iznosi su neponovljivi. Održavanje na tom nivou sa tendencijom pada. pa neki soky iskreno moje mišljenje je da se napravila velika uzbuna oko ine kao ajmo inu prodat hrvatima, pa nek raja plati skupo.realno ova cijena se neće dugo održati te mislim da če kroz mjesec dana dok ne splasne ova euforija, za sve koji su lakomo kupovili biti hladan tuš kad se ina spusti na oko 800-1200kn. mislim da je sada to realna vrijednost te dionice. čisto moje razmisljanje, bez da nekog uvrijedim, uplašim ili od(na)govorim na kupnju-prodaju ma uglavnom želim samo pokazati kakva se bagra skuplja po drugim forumima i upozoriti nove članove da budu oprezni kome vjeruju…ovi gore se svi proglašavaju vrhunskim stručnjacima…a umjesto da oni budu izbačeni sa foruma, izbacuju se ljudi koji su zagovarali dobre dionice…ma užas

Jedva se čekam obogatiti, pa da prestanem komunicirati s kretenima koji posjećuju i ovaj forum i onaj drugi, i neki treći, majmuni koji misle da nešto znaju. A u biti su krezubi i ružni u stvarnosti, a mozak nalik na morsku spužvu, onu iz onog dječjeg crtića.

Mislim da ne treba sada pljucati po onima koji su korekto iznosili svoje mišljene kontra rasta ine ovako brzo.
Ja sam također iznenađen, a koliko vidim po prometu na obje burze, i mnogi drugi.
Paraliza na gotovo svim dionica.
Čestitke sretnim dobitnicima, a nama koji smo napustii ovaj brod ostaje nada da će ostatak hrv, tržišta prihvatiti izazov.

Naravno moje čestitke se ne odnose na one koji su u INU ukrcali nekoliko desetaka tisuća kuna, jer su 20-30% dobiti s tim iznosima mogli zaraditi i u mnogim drugim dionicama od Nove godine.
Moje čestitke upućene suonima koji su u INU sprašili milijune kuna. BRAVO

gospodine mreich,
zahvaljujući Vama ja sam se odlučila na kupnju Ine. Naime, nisam imala pojma o investiranju (nemam ni sad), ali sam nekih mjesec -dva prije IPO-a počela pratiti ovaj forum. Vaše su procijene presudile da kupim i na tome sam Vam neizmjerno zahvalna.


3000[smiley2][smiley2][smiley2]

2972,00[smiley1]

[color=blue][b]Razmišljamo o prošlosti, muči nas budućnost, a sadašnjost nam izmiče .[/b]..[/color]

New Report

Close